Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bilek ağrısı ile ilgili

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

elektro gitara yeni başladım ve dün pena alıştırmaları alternatif picking hammer on vs. yeni yeni öğreniyorum.dün feci halde bileğim ağırdı.10dk çalışmama rağmen çok yoruldum.parmaklarımı elimi çok kasmışım.hocam daha çok dirsekten hareket ettirmemi söyledi.şimdi biraz daha rahat çalışıyorum

Yorum

elektro gitara yeni başladım ve dün pena alıştırmaları alternatif picking hammer on vs. yeni yeni öğreniyorum.dün feci halde bileğim ağırdı.10dk çalışmama rağmen çok yoruldum.parmaklarımı elimi çok kasmışım.hocam daha çok dirsekten hareket ettirmemi söyledi.şimdi biraz daha rahat çalışıyorum
      Daha cok bilekten hareket ettirilir diye biliyorum ben?

Yanlismiyim?

Yorum

düşük bel gibi düşük gitar modasıdır gidiyor bu çalış biçmi bileklerin anasını ağlatır artis olcam diye kasılır kalırsınız

Yorum

Gitarı çalmayın canım o kadar aşağıda.En ünlü giaristler genelde göbek hizasında veya daha üzerinde çalar.Hem yukarda çaldığınızda sağlam solocu havası oluyor insanda

Yorum

Gitarı çalmayın canım o kadar aşağıda.En ünlü giaristler genelde göbek hizasında veya daha üzerinde çalar.Hem yukarda çaldığınızda sağlam solocu havası oluyor insanda
            Bkz john petrucci hocamız Adam yardırıyor, karizmasından da birşey eksilmiyor. Üstüne hayranlık bırakıyor. En rahat nasıl çalıyorsanız öyle çalın. Bu da sizin tarzınız olsun

alıntı:

Daha cok bilekten hareket ettirilir diye biliyorum ben?

Yanlismiyim?
            Doğrusun, Saz çalmıyoruz ki kolu sallayalım yukarı aşağı... Bilek lazım. Riff çalarken sağ el tekniği önemli. Kontrolünü kaybedersin yoksa. Başlarda elbette az birşey bilek ağrısı yapar, kolay yorulursunuz ama kondüsyona da ağırlık verirseniz kaslarınız hareketlere daha elverişli olur.

Yorum

Gitarı doğru tutmak için bileği 90 derece açıyla kıvırıp avuç içini hiçbir şekilde sapa değdirmemeye gayret ediyorum. Genelde oturarak çalışmama rağmen o bilek birkaç saat çalışmanın ardından pert oluyor. Tabi ben bunu iyiye yoruyorum, tıpkı parmak uçlarının nasırlaşması gibi. Doğru mu yapıyorum? Yani az da olsa avucun bittiği yerden desteklemeli miyim gitarı? Ağrı canımı sıkmıyor, hoşuma bile gidiyor ama hastalığı falan da varmış bunun. Gitar aşkıyla yanıp tutuşurken kül olmayayım.

Yorum

Mesele değdirip değdirmemek değil.Telin ses vermesini engellemeyecek kadar rahat bir şekilde tutabilmek önemli.Anladığım kadarıyla avucunu değdirmemek için özel bir gayret sarfediyorsun ki bu yanlış.Dediğim gibi gitarı engellemeyecek kadar rahat ve gevşek ol.Birkaç saatlik yorgunluğa değinecek olursam onu iyi yorumlamak yanlış olur.Neticede gitar çalmak spor değil.Yorulduğunu hissettiğin ve bileğinde yanma/ağrı farkettiğin anda gitarı bırak çünkü bunun sonu karpal tünel sendromuna kadar gidebilir ki bu da gitarı hayatından silmek demektir.

Yorum

esteban58 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  Mesele değdirip değdirmemek değil.Telin ses vermesini engellemeyecek kadar rahat bir şekilde tutabilmek önemli.Anladığım kadarıyla avucunu değdirmemek için özel bir gayret sarfediyorsun ki bu yanlış.Dediğim gibi gitarı engellemeyecek kadar rahat ve gevşek ol.Birkaç saatlik yorgunluğa değinecek olursam onu iyi yorumlamak yanlış olur.Neticede gitar çalmak spor değil.Yorulduğunu hissettiğin ve bileğinde yanma/ağrı farkettiğin anda gitarı bırak çünkü bunun sonu karpal tünel sendromuna kadar gidebilir ki bu da gitarı hayatından silmek demektir.
                  Ufak bir düzeltme yapmak istiyorum sadece. Gitar çalışırken (şarkı çalarken değil) hafif yanma belki biraz ağrı olur çünkü müzik yapmak spor olmasa bile el, bilek ve kol üçlemesinde kas gelişimi sağlamaktadır. Ancak bu ağrının bilekte olmaması gerekiyor. Bilek eklemsel bir kısım olduğu için rahat hareket etmesi ve ağrı yapmaması gerekmektedir. Ancak kolun iç kısmında yanmalar olur. Bu yanma oradaki kasın daha gelişmesidir. Sonuçta harekete bağlı olan kaslar gelişir ve her gelişen kas gelişme seviyesine göre yanma yapabilir. Ağrı derken kolunu kaldıramayacak kadar ağrıtan birisinin kolunda ciddi bir problem olabilir. Gitara ilk başlayan çoğu kişi bare basarken işaret ve baş parmağın arasındaki eklem kasında zaman zaman ağrı hisseder. Bu ağrı veya sızlama o kasın gelişmesindendir. Ayrıca uzun yıllardır gitar çalan kişiler kontrol edebilir. Sağ gitar çalanlarda sol eklem kası sağdakine göre daha gelişmiştir. Ancak arkadaşın dediği de doğru. Ağrı bilek gibi eklem bölgelerindeyse (eklem bölgelerindeki her ağrı ciddidir) bir problem var demektir.

Müzikle Kalınız, İyi Forumlar...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                  Initializing Tabs & loading Content...
                  Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...