Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bilek ağrısı ile ilgili

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• bilek ağrısı ile ilgili

başlıktan bu sitede fazla doktor yoktur diye espri yapan ve yu haha diye gülenler vardır eminim konuya dönersek arkadaşlar ayağa kalkıp ne zaman elektromu çalmaya başlasam iki dakika geçmeden bileğim ağrıyor.ben gitarımı yanlış tutuyorum, bileğimimi? ya da bana bu konuda önerileriniz olabilirmi?

peki nasıl bir bilek ağrısı?asıl önemli olan ağrının tipi...Eğer iğnelenme tarzında,batıcı bir ağrın varsa durum pek iyi değil..Ama yorulma gibi ağrıysa gitarını biraz daha yukarıda tut böylece daha rahat edersin

Yorum

Ama yorulma gibi ağrıysa gitarını biraz daha yukarıda tut böylece daha rahat edersin
      arkadaş doğru demiş....birde eğer çalarken bileğini çok fazla kasıyorsan buda ağrı yapar hemde çok kısa sürede,kendini sıkmadan çalmayı dene,dediğin gibi oturuken ağrı yapmıyorsa büyük ihtimalle gitarı çok aşşağıda tutmandan kaynaklanıyordur,ama ağrı farklı bir şekildeyse bir doktora gitmeni öneririm ihmal etme sonuçları çok acı oluyor......

Yorum

Bu tarz bilek ağrısı kasmaktan ve yanlış şekilde tutmaktan kaynaklanır komşu eğer sana özel bir sağlık problemin yoksa, ya bileğini fazla kasıyorsundur ya da yanlış şekilde tutuyorsundur, ya da her ikisini birden. En basiti netten gitar tutuşu pozisyonlarını incele resimlerden kendininkiyle karşılaştır, eğer doğru şekilde tutuyorsan ve kasmadığını düşünüyorsan o zaman bileğine özel bir problem vardır ve devam ederse gerekirse doktora gitmeli, ve yine gerekiyorsa gitarı bırakmalısın, bu işler şakaya gelmez, ama işi bu kadar ciddiyete bindirmeden önce doğru tutuş pozisyonlarını bir incele derim ve bileğini olabildiğince yumuşak ve gevşek tutmaya çalış.

Yorum

Arkadaşlar çözüm önerileri getirmiş zaten. Aynı sorun bende de vardı,özellikle ayakta çalarken sol bileğim akorlarda çok ağrıyordu ama zamanla bu sorun ortadan kalktı. Ama Lord Sparhawk'ında dediği gibi doktorluk bir problemin olabilir.

Yorum

yok doktorla çözülmesi gereken bi problem gibi bir şey değil sanırım benim tutuşumdan kaynaklanıyor ozaman cevaplar için çok sağolun arkadaşlar.

Yorum

Gitarı yanlış tutman da bileğinin ağrımasına neden olur elbet, klavyeyi sol eline yakın tutmakta fayda var,mesela zor klasik parçalarda gitarı sol bacağının üstüne koyarak çalarsan rahat, elektrogitarda gitarı çapraz biçimde tutarsan rahat, bass'ta gitarı sağa kaydırarak klavyenini göbek hizasında olduğu zaman rahat çalabilirsin, öyle de olmuyorsa tıbbi birşey olabilir.

Yorum

carpal tunel sendromu olabılır bence işin doktoorluk

Yorum

Genelde elektro gitar çalarken insanlar gitarı çok aşağıya, bel seviyesinden bile aşağıya almak gibi bir eğilim göstermekte. Nedenini bilmiyorum ama elektro ayakta böyle çalınır gibi bir anlayış var. Eğer sen de insanlardan görüp böyle bir alışkanlık edinmişsen kötü. Çünkü gitarı aşağıya aldığın zaman bileğin ister istemez aşırı derecede bükülecektir. Bu da inanılmaz şiddetli bir ağrıya neden olabilir.

Ayrıca eğer öyle çalıyorsan ve çalmaya evam edersen şimdilik olmayan doktorluk durumun ileride olabilir. Otururken ağrımayıp da ayağa kalktığında ağrımasının sebebini bu olarak görüyorum.

Yorum

tamam arkadaşlar askının boyunu çok iyi ayarladım sizin söyledikleriniz işe yaradı hepiniz çook saolun

Yorum

türkiye de iki akor basıp gitarı yerlere kadar indiren o kadar artist gitarist arkadaş var ki bunlar da kötü örnek oluyolar.bak petrucciye ne kadar yukarda.çatır çatır da çalıyo.

Yorum

evet haklı antibiyotik, ama neyapacan dostum görüntü calmaktan daha önemli olunca..
                        2.bir örnek Dream Theaterin gitaristi, göbegin yukarısında calıyo ama catır catır valla..

Yorum

herkese selam,
                          yaklasik 45 gun once futbol maci esnasinda sag elime sert top gelmisti, burkulma sandim. ancak zorlayinca agri devam ediyordu, bende 5 gun once bir ortopediste göründüm.
                          cekilen rontgen sonucu sag el bilegimde skafoid(navikuler) kemigin kirik oldugu saptandi. (az kanla beslenmesi, gec iyilesmesiyle unlu bu kemik)
                          3 gun once de, bir operasyonla 20 mm uzunlugunda bir vida ile kirik kemik birlestirildi. suan elm dirsege kadar atel ile sabitlendi, 1 hafta sonra ateli cikartacaklar.
                          derdim sudur ki, yaklask 10 senedr gitar caliyorum, hayatta en buyuk tutkum.
                          acaba buna benzer bir sakatlk yasayn birileri var mi beni rahatlatacak?
                          tekrar gitar calmada cok problem yasarmiyim?
                          bu dert suan beni yeyip bitiriyor...

resimdeki sol bilek, benmkiyle ayni operasyon gecirmis
                          http://tbn0.google.com/images?q=tbn:...trak4_main.jpg

Düzenleyen - willce on 15/08/2007 21:00:43

Yorum

Benim gitardan değilde mouse'dan dolayı sağ elimde ağrı ve şişlik oluştu.Bizim ufaklık hiç ergonomik değil maalesef.Elimi mouse'a koyunca bileğim masaya yapışıyor.Bir türlü rahat edemedim ve kolun bitip elin başladığı yerde(serçe parmağın aşağısına doğru)bir şişlik oluştu.Geçecek gibi de görünmüyor.En iyisi o mouse'dan kurtulmak olacak sanırım.

Yorum

Hakikaten bu gitar çalarken bilek ağrısı yaşamak istemiyosa kimse askıyı boyumuza göre yapmalıyız illakide artist gitaristler gib diz üstünde çalıcaz diye bi şey yok değilmi

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X