Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Pena Hızlandırma Çalışmaları - Hız konusu?

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• O jet gibi hızlı ve akıcı sololar Legato tekniği ile çalınıyor ağırlıklı olarak. Bu da bol bol hammer on pull of demek oluyor Sol el çalışmaları ile sende Legato tekniğinde ilerleyebilir ve hızlı sololarda veya daha farklı yerlerde bu tekniği kullanabilrsin.

Yorum

• guitar proda üstünde T harfi olan notayı parmakla perdeye dokunarak alırsın

Yorum

• her zmn bir alt bir üst vurun ..yoksa gelişmez olduğu yerde kalır...

Yorum

• hızlı sololar

arkadaşlar şu seek and destroy veya master of puppets daki gibi çok hızlı soloları atabilmek için daha ne kadar zamanımı harcamam gerekiyor?**** one daki tapping.yaklaşık 6-7 aydır gitar çalyorum ama şu sololara çalmaya başlayamadım hala geçen seek and destroy denedim tıkandım elim ayağım oynamadı.master of puppets aynı şekilde.ne zor şeymiş ya.önerebileceğiniz güzel çalışma taktikleri veya programları var mı?yardımcı olun siz çalabiliyormusunuz bu soloları?ne kadar sürenizi aldı?nasıl çalıştınız?:gitar::rock::rock:

Yorum

• Bunun gibi o kadar çok soru sordum ki zamanında. Ama kimse cevap veremedi. Ben kendi kendime şunu öğrendim ki herşey kendimize bağlı, ne kadar çok çalışırsak, ne kadar azimli olursak o kadar çabuk olacağı kesin. Şimdilik amacın öyle şarkıları çalmak, çalabilecek seviyeye gelip çalışmayı bırakmak falan olmasında temelini, tekniklerini falan tam oturtman olsun.

Yorum

• 6-7 aylıkken zaten bu sololara çalışmayın önce kolaylardan başlayın sonra hızlanın zaten teknik kitaplarındada böyle olur ondan dolayı kitaplara çalışın şarkı çalışarak zor geliştiriyor john petrucci'nin "rock discipline" adlı bir kitabı var ona çalışabilirsiniz ama ondada yine her alıştırmayı sindire sindire çalışmak gerekiyor çünkü adam 10. alıştırmadan sonra şov yapmış resmen bi süre sonra kendide yapamıyor hızlandırıyor kayıttan

Yorum

• suatvarli isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                arkadaşlar şu seek and destroy veya master of puppets daki gibi çok hızlı soloları atabilmek için daha ne kadar zamanımı harcamam gerekiyor?**** one daki tapping.yaklaşık 6-7 aydır gitar çalyorum ama şu sololara çalmaya başlayamadım hala geçen seek and destroy denedim tıkandım elim ayağım oynamadı.master of puppets aynı şekilde.ne zor şeymiş ya.önerebileceğiniz güzel çalışma taktikleri veya programları var mı?yardımcı olun siz çalabiliyormusunuz bu soloları?ne kadar sürenizi aldı?nasıl çalıştınız?:gitar::rock::rock:
                dostum öyle birşey istemişsin ki sende 6-7 ayda gitar virtüözü olamazsın. bak ben 5. seneme girdim 1 yıl ayrı kaldık. Şu anda yeniden temel tekniklerle başlıyorum. Rock Discipline süper bir kitap ben internetten buldum araştırın videolarıyla bulun ve çalışmaya başlayın.

Yorum

• Aynen dost,rock discipline yi dün itibariyle edindim,süper bi olay...

Yorum

• beyler bn yaklaşık 1 aydır eletro çalıyorum penayı bağzen perdelere adiren uyşmuyor fln bunlar ne zman gideririm ???

Yorum

• Çok yardımcı oldun arkadaşım da pena seçimi ve bol bol alıştırma yapmak çözüm olabilir .Ben klasik gitarı penayla çalıyordum çalışa çalışa alıştım .

Yorum

• Bu senin çalışma sürene bağlı ne desek boş ama emin ol vücut uyum sağlıyor zaman geçtikçe bütünleşeceksin =)

Yorum

• arkadaşlar benim sağ el motor gibi olabiliyor ancak sol elde aynı hızla yapmayınca doğal olarak olmuyo susuyo tel. bu nasıl aşılacak zamanla mı? **** bir pena vuruşuna iki hummer ve pull of dahil mi ***** açıklarmısınız?

Yorum

• Hızlanmak istiyorsan 3 leme çok yapmanı öneriyorum...
                            Mesela pentatonik gam çalarken hep 3 leme yap...
                            3 leme nasıl olur dersen...
                            Mesela C D E notalarını bastın sonra D E F sonra E F G diye devam et...
                            Bunu gamlardanda yaparsan kulağında gelişir...
                            Ve 3 leme yaparken en önemlisi pena aşağı yukarı kuralını şaşmayacak...
                            Pena tutarkende yumruk halinde olursa elin daha hızlı hareket edersin...
                            Bi öenmli şeyde bilekten değil solo atarken dirsekten kontrol etmeye bak...

Yorum

• Phantom isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              Biraz geç oldu kusura bakma çok ilgilenemiyorum bu aralar biraz yoğunum ama pekte kaliteli olmamakla beraber yinede kaydettim... Sonunada kafama göre bir şey ekledim çok kısa geldi
                              http://www.megaupload.com/?d=3YH9DPZN den çekebilirsin...
                              helal olsun

Yorum

• ByMUse isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                                Hızlanmak istiyorsan 3 leme çok yapmanı öneriyorum...
                                Mesela pentatonik gam çalarken hep 3 leme yap...
                                3 leme nasıl olur dersen...
                                Mesela C D E notalarını bastın sonra D E F sonra E F G diye devam et...
                                Bunu gamlardanda yaparsan kulağında gelişir...
                                Ve 3 leme yaparken en önemlisi pena aşağı yukarı kuralını şaşmayacak...
                                Pena tutarkende yumruk halinde olursa elin daha hızlı hareket edersin...
                                Bi öenmli şeyde bilekten değil solo atarken dirsekten kontrol etmeye bak...
                                3leme için özellikle paul gilbert abimizden scarified ı öneririm biraz zordur fakat yavaş çalışırken bile 3lemeleri seni bayaa geliştirir bnde başta zorlanmıştım fakat artık rahat akıo parmakların belli zaman sonra

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X