Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Palm Muting - Palm Mute - Susturma

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

solak olmadığını düşünüyorum şimdi sağ elin serçe parmağın alt kısımı yani elin yan kısmı (hani karete filmlerinde herifler tuğla kırıyo ya orası işte) tam orayı böyle köprüyle ilk manyetik arasına daya mesela e5 bas akor olarak sora penayı tutuosun bu arada sona da aşağı doğru vuruş yapıosun tabi distortiondasın ...

Yorum

avcun dış kısmını deseydin ama yinede anlatış süper.
      fakat avcun dış kısmını köprüyle manyetik arasında herangibi yere koyma(zaten çok fark yok aralarında) olabildiğince köprüye yakın koy zamanla daha iyi anlıycaksın. yarım santimlik manyetiğe yaklaşman bile sesi boğar

Yorum

Bi de bak şöyle bi yanlış anlaşılma olmasın elin köprüye değerken penalama yapıcaksın aynı ellin yan kısmıyla köprünün dipinden tellere temas ediceksin aynı zamanda penalıcaksın

Yorum

arkadaşlar çok sağolun ve varolun.(ama zormuş biraz yav)

Yorum

master of puppets en iyi kavrayabileceğin alıştırmalardan biridir..çok ama çok geliştirici bir parça.zaten üst seviyede bir beste ...bir insan evladı nasıl erişebilir bu mertebeye helal valla.

Yorum

Palm Muting

Komşular, youtube'daki palm mute video'larına da baktım, palm mute yaparken alttan vuran kimse yok, palm mute yaparken sadece üstten mi vurulur?

Düzenleme: Alttaki linkteki adamın pena tutuşu doğru mu?

Instructor Danny Grady demonstrates right-hand palm muting on simple chords and right hand patterns in this beginner-level tutorial. Videos here are in part...
              Son güncelleyen Blacky; 07-02-2009, 12:02.

Yorum

Palm mutingde normalde üstten vuruyorsun, ancak sanırım parçanın hızlandığı ve sadece üstten vuruşlarla yetişemeyeceğin zaman bir üstten bir de alttan vuruş yaparak gidiyorsun.
                Son güncelleyen RockWarrior; 07-02-2009, 20:46.

Yorum

İşte. Alttan vuruş :/ Olmuyor, telin arasına giriyor, hele birden fazla telse, yani ritim şeklindeyse kesinlikle alttan birden fazla tele vurulmuyor :/

Yorum

Biraz daha çalıştıktan sonra yapmaya başlarsın hemen acele etme metronomla çalış mümkünse, daha çabuk atlatırsın bu problemi

Yorum

...................................
                      Son güncelleyen Gothicthrone; 02-07-2010, 12:22.

Yorum

İyi de, bir kere bile alttan vurmayı beceremedim ki (35 dereceyle vuruyorum en az, o da telin arasına giriyor), bir kere olsa sürekli yapıp halledeceğim de..

Yorum

...................................
                          Son güncelleyen Gothicthrone; 02-07-2010, 12:22.

Yorum

penayı hafif çapraz tutarak ve telleri iyi kapatarak yap. alttanda yapabilirsin hızlı şeylerde sadece yukardan vurmak yeterli olmayabiliyor (bkz: one). bu olayda önemli olan elini iyi sabitlemen ve pena hakimiyetin. bunları oturttuktan sonra yavaştan başlayıp hızlanabilirsin kolaylıkla.

Yorum

Blacky isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              Komşular, youtube'daki palm mute video'larına da baktım, palm mute yaparken alttan vuran kimse yok, palm mute yaparken sadece üstten mi vurulur?

Düzenleme: Alttaki linkteki adamın pena tutuşu doğru mu?

http://www.youtube.com/watch?v=pcmIgRRt5RY
                              hayır alttan veya üstten vuruş notanın değerine göre değişir.hep üstten hep alttan diye birşey yok.videoda adam 1/8 lik notalarla çalışıyor da o yüzden hep üstten vuruyor.

Yorum

ya bnde yeni sayılırım gitarda terimleri yeni öğreniyorum...
                                mute ile palm mute farklı mı?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...