Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Palm Muting - Palm Mute - Susturma

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Palm Muting - Palm Mute - Susturma

Ben bu palm muting olayını öğrenmek istiyorum..Avuç içiyle telleri kapama işi falan nasıl *****..Bana bunu öğrenmem konusunda yardımcı olun?Resimlerini falangörebileceğim bir site var mı ****???

aŞKıNa DoYaMaDıM..KaRaRDı aYDıNLıĞıM!!!

o zaman bi metod kitabı veya gitar bilen birinden görmen lazım ama çok kolay bi olay. hemen kavrarsın bi kere görsen ...

And the wind blows through my heart
    Shivers me one last time
    As I now reach out in the dark
    No one there

Yorum

işte görebilsem hemen anlıcamda okuyunca olmuyo...Gerçi türkçe yazsa yine anlarımda ing hiç olmuyor!

aŞKıNa DoYaMaDıM..KaRaRDı aYDıNLıĞıM!!!

Yorum

olay çok basit çalarken sağ elin tellere temas halinde bulunuyo ama ne çok fazla nede çok az serçe parmağın kenarıyla yaparsan işin kolaylaşır

If I Die Before I Wake

Yorum

tellerin köprü üzerindeki eşiğe dokunduğu noktada yapmalısın bunu..! Rametheb'in dediği gibi temas ne çok fazla ne çok az!!! Deneyerek bulacaksın....

bol şans.........

<iframe width="100%" scrolling=yes height="150" src="imza.htm"></iframe>

Yorum

peki sadece serçe parmakla yapılmayacak kadar seri bi palm mute kısmı varsa ? örneğin In Your Face'de ki gibi ?

Yorum

Arkadaşlar power chord geçişlerinin arasında palm mute yapmalı mıyız? Yoksa sesler bozulup birbirine karışıyor da acaba ben mi bir yanlışlık yapıyorum? Siz nasıl yapıyorsunuz?

Yorum

Geçişlerde palm mute yapmaktan kastın ne alamadım.Ama her power chord u çakldıktan sonra bir sus ekleyebilirsin seslerin karışmaması için.Gerçi sesler niye karışıyor ki?

Yorum

Evet ya ben de ilk defa duyuyorum power akor basarken ses karıştığını.Ama kaydırarak yapıyorsan ve de kaydırma süresini uzun tutarsan karışabilir , bunun dışında bir de sadece vurduğun tellere değil bütün tellere basman sesleri karıştırabilir.

Yorum

Hayır arkadaşlar ard arda mesela 5. 7. 3. perdelerden power basıyoruz ya [doğal olarak ellerim tellere sürtüyor biraz slide gibi olmasada] bozuk ses çıkıyor (karışıyordan kastım) yani tam temiz, sadece o akorun sesini alamıyorum.Bunun için ben bir akoru basınca palm mute yapıp diğer akora geçiyorum.Sizde böyle mi yapıyorsunuz? Yoksa farklı bir yöntemi mi var? Direk sol parmaklarımı kaldırınca ses gene bozuluyor yoksa bu yöntemi mi geliştirmeliyim hangisi daha hızlı geçiş imkanı sağlar?
                    Necro serçe parmak yavaş olur gerçekten elin kenarıyla susturmak daha mantıklı o yavaş kullanım için söylenmiştir büyük ihtimalle.
                    Notakor derken power akoru kastettim normal akor basarsan ses bozuk çıkar zaten demeyin )

Yorum

Elektro Gitarda Telleri susturabilmek....

İlk önce tüm arkadaşlarımdan özür dilemek istiyorum. Daha önce bir çok kez sorulmuş olduğunu tahmin ediyorum.Fakat bir türlü soruma cevap bulamadığımdan dolayı sizlerin ve site yöneticilerinin affına sığınırak sorumu sormak istiyorum....

Benim sorunum elektro gitarda örnek vermek gerekirse mor ve ötesi grubunun sevda çiçeği parçasının girişindeki introda

e--------------------------------------------------------
                      b--------------------------------------------------------
                      g--------------------------------------------------------
                      d--------------------------------------------------------
                      a-7----7--7-5-4-5----5---5-4-2-4----4-2-1-2-----2-----2-1
                      E--0--0--0--------0-0--0--------0-0---------0-0---0-0----

diye giden şarkıda la telinde 7. perdeye bastıktan sora mi telinde boş vurarak şarkıya devam ediyoruz. Fakat tekrar la telinde 7. perdeye basıp çaldığımızda bu mi telinden gelen ses nerdeyse la telinden çıkan sesten daha fazla oluyor..Bunun bir çözüm yolu varmı? Yani genel olarak telleri susturmakla ilgili bir sorunum var ama bu sorun genellikle boş tele vurduktan sonra ortaya çıkıyor...Umarım derdimi anlatabilmişimdir..

Şimdiden cevaplarınız ve hoşgörünüz için teşekkür ederim...

Yorum

Palm muting yaparak susturabilirsin.

Bak izle öğren:
                        http://www.youtube.com/results?search_query=palm+muting

Yorum

mi telinden la teline gecerken bas parmaginin tırnak bulunan üst kısmı ile ( penayı tutuğun el) susturadabilirsin ama notalara bağlı yani daha hızlı vurman gerekiyorsa palm muting şart.

Yorum

Overdrive ile çalarken (ki parçada kullanılan efekttir) tellere vurduğunda -susturmazsan-geri besleme ile ses oldukça uzar. Şarkının en rahat (ve bence doğru) şekli econmy picking yaparak ve üst telden her notayı sağ el ile susturarak (palm muting) çalmaktır. Bu şekilde daha iyi ses verdiğini göreceksin..

Yorum

yardımlarınız için teşekkürler dediklerinizi uygulamaya çalışıcağım..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X