Duyuru

Collapse
No announcement yet.

steve morse un tekniği

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme steve morse un tekniği

steve morse un aşağıda linkini verdiğim videosunda 1.27 inci dakikada harmonik **** penalama tekniği tam olarak bilmiyorum yanlışsa affedin 5 ile 7.perdelerden normalde 17. perdede çıkarabildiğim sesler çıkartıyor.. bu tekniğin adı nedir nasıl yapılır ??

http://www.youtube.com/watch?v=49XBm...eature=related

aynı tekniği şu videoda da (6:14 civarında) görmüştüm: http://www.youtube.com/watch?v=y-CC2jOVNSI&feature=related

burada yaptığı harmonik tekniğinin adını tam bilmiyorum ama klasik gitarcıların çok kullandığı bi teknik olarak biliyorum. yapay harmonik (artifical harmonic) deniyordu sanırsam. normalde yaptığın harmoniği düşün. 12. perdeden yapıyorsun mesela. sol elinin parmağını hafifçe değdiriyorsun tele, sağ elinle penalıyorsun. aynı mantığı başka bir şekilde düşün.
    sol elinin parmağını mesela 5 perdeye getir ve bas. sanki normal penalama yapacakmışsın gibi. şimdi 5'nci perdeye bastığın noktayı boş tel gibi düşün ve ordan 12 perde say. 17'nci perdeye geleceksin. şimdi sol elin 5'nci perdede basılı duruyorken sağ elinin işaret parmağını 17'nci perdede harmonik yaparmış gibi hafifçe değdir ve baş parmağınla **** orta parmağınla penayla vuruyormuşsun gibi yap. mantığını düşündüğünde yabancı gelmeyecek. aslında normal harmonikle aynı şeyi yapıyorsun ama tele basan elin ile penalayan elin aynı gibi düşün. aynı mantığı sadece sağ elini kullanarak normalde aldığın harmoniklere de uygula. 12'nci perdeden uygula mesela.

Yorum

çok güzel anlattın üstat sağolasın.. ama teknik zor olsa gerek nota basıp harmonik yapıp üzerine penalamak..

Yorum

bu teknik sağ elindeki penanın işaret parmakla başparmak arasında durması yerine orta parmakla başparmak arasında durmasına alıştıktan sonra daha rahat. ama steve morse un asıl o sesi alabilmesinin sebebi her notada sol eliyle vibrato yapması. onun için biraz güçlü olması lazım sol elinin. çalışırsan yaparsın.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
        Initializing Tabs & loading Content...
        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
        X