Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bend

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Bend

ya ben 1 aydyr bend yapmaya çaly?yyorum...
    netekim ?öyle böyle ilk haftadan itibaren bi?iler yapyyorum ancak devamly parmaklarymyn ucunda yaryklar olu?uyor ve et çykty?y için parmaklaryma yara bantlary yapy?tyrmak zorunda kalyyorum...

acaba çok mu bastyryyorum?
    biraz yan yani e?ik dik de?il me?illi falan basyyorum tellere ve çift parmakla yapyyorum...
    zaten 1. ve 2. teller ho?uma gidiyor...
    still got the blues çalmaya çaly?yyorumda

yani bent yapmanyn püf noktalary nelerdir...

not: umarym bu sorum mantyklydyr
    tüm adminlere sevgiler!

Bas gitarlarda ve elektro gitarlarda tele yapylan basynç sonucunda parmaklarda su toplama, kesilme gibi sorunlar olabilir.. Ama bunlar genelde geçisi sorunlardyr ve sürekli çaly?arak parmaklarynyn uçlaryny sertle?tirebilirsin.. Ben de bas a ba?lady?ym ilk ddönemlerde parmaklarym sürekli su toplady ama ?uan nasyr tutmu? gibi sert durumdalar ve artyk acy vermiyor..

Ayny ?ekilde bu ara akustik gitarla sololar (ben de still got the blues çaly?tym geçenlerde) çok fena kesildi parmaklarym..Ama onlar da sertle?ti gibi..

Yani çaly?arak ve egzersiz yaparak biraz aci da çeksen ilk zamanlar, parmaklaryn sertle?ecek ve acy duymayacaksyn..Parmaklaryn dayanyksyz olabilir o yüzden de acy duyabilirsin ama elbet sertle?ecek..

Bir de çok bastyryyo da olabilirsin..Denemeler yaparak en az basynç ile temiz ses çykarmayy dene..Gitara, klavyeye ba?ly olarak de?i?ir bend yaparken ki uygulady?yn kuvvet..

saygylar

Yorum

Parmaklarin kanamiyor deilmi?? yariklar olusuyor demissin de tam acik olmamis,

kanamiyorsa ,yariklardan kastin "iz"ler ise sorun yok, parmak derisi soyulacaktir nasir olacaktir sen caldikca, daha sonra nasir gecse bile zaten sinir hucreleri oluyor sanirim aci duymuyorsun,
      benim hosuma gidiyordu acikcasi ilk zamanlarda parmaklarimin acimasi ve soyulmasi :P,

dik ben yapildigini gormedim zaten herkes egik yapar, zamanla alisirsin kolay gelsn,

no pain no gain demisler bosuna değil

Yorum

ben ilk bendi yapty?ymda parmaklarymda paso kramplar olu?uyodu sonra .oku çykty..

hatta geçende slide tapping denedin sa? el orta parma?ym acydan kyvrandyrdy yani her yeri yava? yava? aly?yyo parmaklarynyn yava? yava?

Yorum

bendi hangi perdeden yap1yosun 12 ve sonras1nda çalisirsan daha rahat olur

Yorum

12 ve sonrasyndan...
            zaten still got the blues 14'ten ba?lyo 12 falanda var 17de...
            yaryktan kastym harbi et gözüküyor ve içine tuzlu su ve kolonya tarzy bi?i kaçtymy kyvrandyryyor

Yorum

12 ve sonrasyndan...
              zaten still got the blues 14'ten ba?lyo 12 falanda var 17de...
              yaryktan kastym harbi et gözüküyor ve içine tuzlu su ve kolonya tarzy bi?i kaçtymy kyvrandyryyor
              dinlendirmek için klora?a falan bandyr ellerini

ahah ?aka bi yana tellerin çok mu yüksek?kalynlyklary ne? akordu tam my?
              fazla gergin olmasyn
              birde bend yaparken önceki(yani 3. parmakla yapyyorsan 1 ve 2) parmaklarynla destek al ve ba?parma?ynla da sapyn arka tarafyndan güç al
              parmaklaryny parçalamadan 2 perdelik (bir tam ses)bendi yapabilmen lazym
              sapy fazla sykma bir nota basmak için her zaman dü?ündü?ünden çok daha az kuvvet gerekir
              örnek: hyzly bir ?ey çalarken parma?yn o perdeye dokunup geçer
              yava? ?eyler çalarken de bunu aklynda tutmaya çaly?

Düzenleyen - Onder76 on 05/11/2004 20:55:56

Yorum

yaryklar falan olu?masy çok fazla yanlyz, tamam su toplar çok acyr ba?larda ama, bende slide yaparken çok abanyyorsun sen, blackmore un dedi?i gibi az basynç uygulamayy dene parmak uçlaryn sertle?tikçe daha çok zorlayabilirsin
                saygylar

Yorum

bendin yapyldy?y yere göre de?i?ik biçimleri oluyor onder'in dedi?i gibi destek al ve ba? parma?ynla kavra sapy..önce yarym seslik yükseltmeler yap sonra 2 ve üstüne çykarsyn yani parmaklar acyr,eder hatta kramplar,a?rylar girebilir ilk seferinde ama yarylmasy bi?ilerin yanly? oldu?unu gösteriyo sanki..çok abarty yav

Yorum

ya aslynda ben 10 saniyede relased bend'mi deniyor ne hani ilkten mesela 18den 19çykyp sonra tekrar 18'e inersinya ondan 10 saniye içinde 5 defa falan patlatyyom bazen gaza gelip zaten sa?lyklyda olmuyor ses bozuk çykyyor ne biliim tam sesi tutturamyyorsun...
                    sanyrym çok hyzly yapyp sert bastyrynca barnak yarylyyo
                    ya resmen yaryk içine limon kaçtymy yandyn

su toplady orta parna?ym ?u anda tamamiyle süper... ucu hissetmiyor acy ve syzy
                    ancak sanyrym e?it yüklenmedi?im için her barna?a yüzük barna?ymda su toplanmady, i?aret barna?ym yaryldy

Yorum

ilginç yanly? bi ?eyler var gita rçalmak kavga etmek gibi deildir yane

Yorum

Bence sen fazla siddetli basiyosun tellere, biraz daha yumusak kirmadan lutfen

Yorum

O ne ya, hayatymda duymadym görmedim bend yaparken parmaklary "yarylan" bi insany!
                          Yapma abi, ne yaptyn sen? Bend parmaklaryndan önemli mi gözünü seveyim?! Bi sakatlyk var onda. Ö?renmeden denemeye kalkma bence, yazyk parmaklaryna.

Yorum

ya ne biliim a?alar...
                            bend yapalym dedik parmaklary de?tik...
                            sadece bendte de?il slide tada ayny ?ey ba?yma geliyor...
                            a?yry slide yapty?ymda yaryk içinde kalyyor barnaklar

Yorum

baba sen sakin sakin çal aly?tyrmalaryny falan sonra bend e takylyrsyn valla yazyk parmaklaryna
                              iyi çaly?malar

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...