Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bend

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Lord@ isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Parmaklarin kanamiyor deilmi?? yariklar olusuyor demissin de tam acik olmamis,

kanamiyorsa ,yariklardan kastin "iz"ler ise sorun yok, parmak derisi soyulacaktir nasir olacaktir sen caldikca, daha sonra nasir gecse bile zaten sinir hucreleri oluyor sanirim aci duymuyorsun,
    benim hosuma gidiyordu acikcasi ilk zamanlarda parmaklarimin acimasi ve soyulmasi :P,

dik ben yapildigini gormedim zaten herkes egik yapar, zamanla alisirsin kolay gelsn,

no pain no gain demisler bosuna değil
    iyi bare bende kendimi mazoşist sanıp korkmuştum benimde hoşuma gidiyor parmaklarınımın acıması

Yorum

selamlar.tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak.bend yapıyorum,sonra release yapınca bend yapılan telin üzerindeki teller titreşiyor ve sesi bozuyor.bu titreşimi ya da titreşimden dolayı çıkan ve bozukluk yaratan sesi kontrol etmenin yolu nedir?bilgilendirirseniz memnun olurum...

Yorum

bunu hatasız yapabilen çok az gitarist vardır.adrian smith kralıdır

Yorum

acaba efekt aletleriyle falan da mı ilgisi var diye aklıma geliyor...

Yorum

nasıl bend yaparsanız yapın parmak uçları acıcaktır.sonra nasırlasşıcak acı hissdilmicek ancak o nasırlar bir süre kalkıcak ölü deri kopucak yine acıcaktır.ancak her seferinde acı git gide hafifliycek en sonunda artık acı olmucaktır.tabi bu ne kadar çok gitar çalıp bend'i ne kadar çok kullandığınıza bağlı.benim böyle olmuştu.

Yorum

yaganugur isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              selamlar.tecrübeli arkadaşlara bir sorum olacak.bend yapıyorum,sonra release yapınca bend yapılan telin üzerindeki teller titreşiyor ve sesi bozuyor.bu titreşimi ya da titreşimden dolayı çıkan ve bozukluk yaratan sesi kontrol etmenin yolu nedir?bilgilendirirseniz memnun olurum...
              İlerledikçe bu sorun ortadan kalkıyor. Özel bir çalışma yapmana da gerek yok. Biraz daha dikkat ederek yaparsan tamamiyle çözersin bu sorunu. Jeff dost çok fazla abartmış, alakası yok krallıkla hanedanlıkla

Yorum

sağ elinle telleri biraz kapamayı dene sağ elin çoğunlukla tellerin üzerinde olsun tabiki burduğun telin değil

Yorum

verdiğiniz bilgiler için çok sağolun arkadaşlar.

sergendinho,içimi çok rahatlattın dostum

Yorum

bend insanın içinden gelicek başka türlü olmaz mesela ben solo açmayı makinada tuncer tunceliyi dinleye dinleye öğrendim hiç bend çalışmadım sadece bend çaldım yani diceğim bu iş zorlamayla olmaz

Yorum

arkadaşlar merhaba,

elektro gitarımda bend yaparken tel tırnaklarımın altına giriyor, ya da etimi fazla çekerek tırnağı etten ayırıyor gibi.

tırnağın beyaz renkli kısmı genişliyor iç tarafa doğru ve ben bundan rahatsız oluyorum.Bendi en az 2 bazen 3 parmağımla yapıyorum, yeterince bileğimi kullanmaya çalışıyorum ama problem devam ediyor. Doğru çözümü bulmadan bend yapmamaya karar verdim. Şöyle birşey oluyor:

Ne yapmalıyım? sizce bu düzelir mi? Nasıl bir teknik uygulamalıyım. Telleri inceltirsem olur mu?? Yardım lütfen..
                      Eklenmiş Dosyalar

Yorum

Tel numaranı inceltmek bir çözüm olmaz, aksine alışarak parmaklarını güçlendirmen için kalın olması daha iyidir ki yeni başladığından dolayı tellerin 9'dur muhtemelen, 9'dan bir süre vazgeçmemelisin.

Telin tırnak altına girmesi klasik bir sorun. Yavaş yavaş düzeliyor, parmakların sertleştikçe teli daha iyi tutacaklar ama bunun için çalışman gerek. Bend yaparken sol elinin duruşu da önemli bu problemde. Örneğin baş parmağın sapın arkasında, aşağılarda bir yerdeyse genelde daha zorlanıyorsun, sapı kavrayarak çalmayı daha uygun görmüştüm ben hep(en azından bana öyle olurdu).

Günde on beş dakikanı veya yarım saatini sadece bendlere ayırırsan bir-iki ay içinde böyle bir sorunu atlatmış olursun.

Yorum

Strangers isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                          Tel numaranı inceltmek bir çözüm olmaz, aksine alışarak parmaklarını güçlendirmen için kalın olması daha iyidir ki yeni başladığından dolayı tellerin 9'dur muhtemelen, 9'dan bir süre vazgeçmemelisin.

Telin tırnak altına girmesi klasik bir sorun. Yavaş yavaş düzeliyor, parmakların sertleştikçe teli daha iyi tutacaklar ama bunun için çalışman gerek. Bend yaparken sol elinin duruşu da önemli bu problemde. Örneğin baş parmağın sapın arkasında, aşağılarda bir yerdeyse genelde daha zorlanıyorsun, sapı kavrayarak çalmayı daha uygun görmüştüm ben hep(en azından bana öyle olurdu).

Günde on beş dakikanı veya yarım saatini sadece bendlere ayırırsan bir-iki ay içinde böyle bir sorunu atlatmış olursun.
                          evet, teşekkürler. youtube'da da bir videoda gördükten sonra sapı baseball sopası gibi kavrayıp - baş parmak da üstten kavrayacak; çalmak için değil de kavramak için kavrar gibi - sonra parmakla ittirince 2 tam seslik (4 perde) bend de bile herhangi bir acı olmadı. ben de o şekilde yapıyorum artık ama o beyazlayan yerleri kestiğimden dolayı sol elin tırnakları kısa kaldı 1-2 mm yanlış teknik hiç güzel birşey değil!

http://www.youtube.com/watch?v=6T-DjrQ6r8Q bu video gayet güzel anlatıyor doğru tekniği.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                          Initializing Tabs & loading Content...
                          Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                          X