Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Ritim gitarda sağ el nasıl hızlandırılır?

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Ritim gitarda sağ el nasıl hızlandırılır?

Örneğin master of puppets gibi şarkılarda nasıl daha rahat hatasız net ve hızlı çalınabilir?

Sağ bileği kasmak mı gerekir? Yoksa rahat bırakmalı mıdır? ince pena mı kullanmalıdır? Nedir?

rahat byrakycaksyn kasarsan kolun a?rymaya ba?lar çalamazsyn yava? çalarak aly?tyryrsan zaten beyin ayny komutu yava? aldy?yndan kolay gelmeye ve otomatikman hyzlanmaya ba?lyyo ama zaman alabilir yava?ça çalmayy dene. ba?parma?ynla penayy sakyn çok sykma ayny ?ey banada çok oluyor. kasylyyo sora kolum.

Yorum

ben ince penayy ritimde daha rahat buluyorum,cunku esniyor ritim syrasynda,elinin bir parcasy gibi oluveriyor,kalyn hem telleri iyi kavryyamyyor,ton alamyyorsun, hemde cabuk eritmis oluyorsun.cunku cok sabitler.
      bence ritim solo ne calycaksanyz once yavas sonra hyzlanmak tek cozum ama gidisati iyi bilmelisin,ezberine almalysyn ki,bir sureden sonra olay beyinden cyksyn,reflex haline gelsin.

Yorum

A |-----2-----3-------|4-----3-----2-2-|----2-----3-------|4-----3------2---|
        E |-0-1---0-1---0-1-|--0-1---0-1-----|0-1---0-1---0-1-|--0-1---1-0-----|

kysmy örne?in master of puppets in. bilmem anlatabildim mi?

Yorum

ya ben bu ritm de hyzlanamayy surekli sarky dinleyerek yaptym falza da calysmadym! pena konusuna gelince 1,08 pena ile calyom cok rahat ****!

Yorum

burasyny a?a?y yukary pena vuru?lary ile hyzlandyryp çalabilisin,düz çalarsan bile?in yorulur...ayriyetten buradan sana sa? eli hyzlandyrmayy anlatmayyz net ortamyndan bu biraz zor

Yorum

Burayy aslynda james syrf a??a?yya pena vuru?uyla çalyyor (insan bozmasy) ama ben a??a yukary denedi?imde yapamadym pena hep eksik kaldy bi nota komplex oluyor ama syrf a??a?y do?ru aly?ynca daha net ses çykyyor. ama sora aly?tyrma yapmazsan syrf a??a metodunu çabuk unutuyosun.

Yorum

yoo ben a?a?y-yukary çalyyorum tamy tamyna uyuyor ?arkyyla nedense )) hatta üst telde çalarken eli kapatyp alt telde kaldyryrsanyz ?arkynyn orjinaliyle ayny verimi alyrsynyz

Yorum

burasyny a?a?y yukary pena vuru?lary ile hyzlandyryp çalabilisin,düz çalarsan bile?in yorulur...ayriyetten buradan sana sa? eli hyzlandyrmayy anlatmayyz net ortamyndan bu biraz zor
                  abi düz çalynyyor zate.a??a?a yukary okunca tam ses alynmyyor.

Yorum

karde?im ben alyyorum,0-1 birleri sa? elini kapatarak çal,2-3,4-3,2-2 leri açyk çal a?a?y yukary pena vuru?u ile hyzly ?ekilde,parçayla ayny gidiyorum nedense efektide buldum zaten hiç fark yok ) siz biraz daha çalyn bnce

Yorum

bencede zaten palm muting yaparak tam anlamyyla çalynyyo ?arky, yoksa sesler kary?yyo. 0-1 e vururken palm muting yapmazsan yane elini telin üstüne do?ru kapatmazsan 3 ses birbirine giriyor ve ne çaldy?yn ala?ylmyyo yani selçuk hakly. A??a yukaryda çalynyr ama james syrf a??a yapty?y için öyle yapylyyo dedim.
                      de sen illa ceyms gibi çalycam demiyosan ölede olr

Yorum

do?ru ben james de?ilim ki )) dream theather'yn gitaristi john'da öyle çalyyor(a?a?y yukary) ben çalarken elim yorulmuyor bu yüzden rahat geliyor bana

Yorum

Trash metal parçalary çaly?yrsan hyzlanyrsyn..Ben metallica- meta militia çaly?yyordum..

Yorum

master of puppetsin o kysmyny kirk alternative pick yapmadan calyo
                            ama alternative daha rahat oluyor bence

Yorum

Trash metal parçalary çaly?yrsan hyzlanyrsyn..Ben metallica- meta militia çaly?yyordum..
                              cevap1buna) o parça basit zaten.habere muted a?a?y yukary.benim derdim komplike ve teknik ritimler.son cevabymda verdi?im örnekteki gibi.

cevap2:valla selçuk helal olsun abi.ben denedim a?a?y-yukary yapynca beceremedim.belki syrf a?a?yya aly?ty?ymdandyr.

cevap3:mi telindekini çalarken palm muted olca?yny dedemde biliyor karde?ler.0-1 li yeri yani.

sadece a?a?y yapynca çalyyorum ama bazen hata yapyyorum ya da metronom kaçyyor.bunu bir türlü oturtamadym.

neyse..genel olarak böyle hatASIZ VE TEKNYK RYTM GYTAR ÇALMAK YÇYN NE YAPMALI.TAVSYYE VERECEK YOKMU KARDE?!!YOKMU YYY GYTARYST SYTEDE YAWW

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X