Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Elektro Gitar'a yeni başlayanlar için sırasıyla yapılacaklar?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Eğitim Elektro Gitar'a yeni başlayanlar için sırasıyla yapılacaklar?

Arkadaşlar elektro gitara ve amfiye sahibim,birçok şeyi çalabiliyorum ama herşey dağınık ve savruk.İşin uzmanı bir arkadaş.Detaylı ve sıralı bir şekilde ne yapmamız gerektiğini,teknik isimlerini vererek maddeler şeklinde anlatabilir mi? Buna bağlı sıralamaya koyup biz de internet üzerinden videolarla bunu destekleyip öğrenebiliriz ya da bildiğimizin ne olduğunu da öğrenmiş oluruz.Bizim gibi evde kendi başına öğrenmeye çalışan arkadaşlar için çok iyi olur.

Misal ben Metal - Rock müzikle ilgileniyorum,özellikle soloları seviyorum.Ama çalsamda neyin ne olduğunu bilmiyorum.Notalar,teknikler v.s v.s . Bu kronolojik öğrenme sıralamasını çok iyi bilen bir arkadaş yapıp ufak açıklamalarla veya uyarılarla desteklerse mükemmel olur diye düşünüyorum.

Selim Işık gitar dersleri var internet üzerinde, hem öğrenmek istediğin müziğe uygun, hem de progresif olarak sıralı gidiyor. Tam aradığın şey diyebilirim. Google' lasan bulursun hemen. 100 dersi ücretsiz olarak kaydedip koymuştu Selim abi internete, kendi sitesinden bile indirme linkleri var, youtube vb. gibi sitelere de yüklenmişti diye hatırlıyorum.

Yorum

Armudun pişip ağzına düşmesini beklemeye devam et."İşin uzmanı" arkadaşlar artık o kadar bıkmıştırlar ki bu tarz konulardan,buraya ancak saçma sapan cevaplar verilecektir.

Lütfen biraz araştırma yapın,gerek forumda gerek arayarak bulabileceğin başka forumlarda o kadar çok yerde yazılıp çizildi ki bu konular...

Yorum

Akort yapmayi ogren - akort cihazlarina guvenme.
        Entonasyon yapmayi ogren - entonasyon cihazlarina guvenme.
        Bend yapmayi ogren
        Vibrato yapmayi ogren.

Yorum

ggustun isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          Selim Işık gitar dersleri var internet üzerinde, hem öğrenmek istediğin müziğe uygun, hem de progresif olarak sıralı gidiyor. Tam aradığın şey diyebilirim. Google' lasan bulursun hemen. 100 dersi ücretsiz olarak kaydedip koymuştu Selim abi internete, kendi sitesinden bile indirme linkleri var, youtube vb. gibi sitelere de yüklenmişti diye hatırlıyorum.
          Selim Işık dersleri elimde var.Paul Gilbert'ta var ve bir çoğu... Sayısız canlı performans'ta var.Yinede tekrar başlarım tabii Selim Işık'a.

Yinede hala dediğimin arkasındayım,mygitar da daha önce konuşuldu deniliyor ama araştırıyorum herşey çok darmadağın.Bir başlığa giriyorum 30 sayfa 40 sayfa,herkes bişey söylemiş.Bunları bulmak günlerimi alır benim.Bunun yerine kapalı başlıklarda bu tip şeyler işin uzmanları tarafından açıklansa daha iyi olmaz mı derli toplu.Bu ürün incelemelerinde yapılabiliyor neden eğitim kısmıda da yapılmasın.

Sonuçta hepimiz müziği seven ve bunu gönülden yapan insanlar değil miyiz?

Yorum

ggustun isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            en yararlı video.

Yorum

ynx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              Akort yapmayi ogren - akort cihazlarina guvenme.
              Entonasyon yapmayi ogren - entonasyon cihazlarina guvenme.
              Bend yapmayi ogren
              Vibrato yapmayi ogren.
              Akort,bend,vibrato da sorun yok. İşte böyle bir kişi tam detayıyla vereceği işte sorasında sırasıyla shred,legato teknikleri gibi şeyleri sıra halinde belirtecek biri olması gerekli.

Yorum

mylifestyle isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                Akort,bend,vibrato da sorun yok.
                Iste sen bunu demekle bastan kaybettin...

Yorum

Selamlar ,

Verilse tabi ki iyi olur , fakat o sıralamayı verebilecek olan kişiler hali hazır da gitar dersi verebilecek olan kişilerdir , yani ücret alıp o sıralama ile insanları eğiten müzisyenler.

Diğer bir açıdan Yunusa katılıyorum , özellikle bend tekniğinin ucu bucağı olduğunu düşünmüyorum...

Yorum

Sağol Yunus çok açıklayıcı ayrıca leziz bir cevap olmuş , keyifle dinledim :beer:

Yorum

Ben de acip acip dinliyorum ilham aliyorum :beer:

Tesekkurler mericc :beer:

Yorum

ynx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        Iste sen bunu demekle bastan kaybettin...
                        )Yani yapabiliyorum az çok anlamında dedim.

Yorum

Yapman gereken şey önce temel bilgiler:
                          Akor
                          Arpej
                          Armoni
                          Gamlar vs.

Daha sonra Teknikler:
                          Hammer On
                          Pull Off
                          Bend
                          Vibrato vs.

Selim Işık zaten kronolojik sıraya göre koymuş.

Yorum

çoook büyük bir yeteneğin olmadığı takdirde evde öğrenerek bu iş olmaz ben dahil pek çok arkadaşım evde öğreniriz onu yaparız bunu yaparız dedik ama iş öyle yürümüyor pek. tekniklerdeki pena tutuşları yanlış parmaklar basıldığından dolayı çalınamayan şarkılar falan öğrenirken çok iyi bilen birinin gözetiminde öğrenmen lazım kendi doğrularınla değil en doğruyla öğrenmen lazım müziği

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                            Initializing Tabs & loading Content...
                            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                            X