Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tappingde pena

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Eğitim Tappingde pena

Arkadaşlar merak ettiğim enteresan bir konu var. Şimdi herhangi bir şarkıda soloyu atıyorsunuz pena ile arkasından direk tappinge geçiyorsunuz tapping sırasında pena nerede duruyor? Bilgisi olanlar yardın ederse çok sevinirim.
    Teşekkürler.

Ben orta parmakla tapping yapıyorum tabi bazı amfilerde gürültü veya gain sıkıntısı olunca direk penanın ucuyla yapıyorum.

Yorum

yahsin isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Ben orta parmakla tapping yapıyorum tabi bazı amfilerde gürültü veya gain sıkıntısı olunca direk penanın ucuyla yapıyorum.
      Ha penayı işaret ve baş parmağı arasında tutarak orta parmak kullanıyorsun. Anladım çok teşekkürler.

Yorum

kimisi agzında tutuyor. steve vai'nin bi videosunda görmüştüm ağzına götürmüştü. ama genel olarak orta M ve E parmaklarıyla tap yapıyorlar.(orta ve yüzük)

Yorum

byjehan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          kimisi agzında tutuyor. steve vai'nin bi videosunda görmüştüm ağzına götürmüştü. ama genel olarak orta M ve E parmaklarıyla tap yapıyorlar.(orta ve yüzük)
          enteresanmış o da ama yine de orta ve yüzük parmağıyla yapmak daha mantıklı olacaktır ağıza götürürken zaman kaybı olacağından dolayı diye düşünüyorum.

Yorum

http://www.youtube.com/watch?v=3sXlXtWC050
            yanlış hatırlamışım kusura bakmayın, gt-8 tanıtımındaki kıvırcık adam agzında tutuodu. dk 3.01'de dikkat ederseniz.

Yorum

En basitinden one çalıyorsunuz,penayı ağza götürmek veya sahnenin değişmesi için mi bekleyecek insanlar Arkadaş sanırım sahnede ne yapılması gerektiğini soruyor yoksa masanın üzerine de koymayı akıl eder sanırım penayı

Yorum

teknik konulara çok hakim olmayan bir kişi olarak kendi çapımda ufak bir tavsiyem olacak.
                kitaplarda yazılı olan veya "büyük usta" dediğimiz insanların tekniklerindense kendi elinize ve hissinize en uygun şekilde olayları uygulayın emin olun yararını görürsünüz. bunu bir ukalalık olarak görmeyin kendimde işe yaradığını düşündüğüm bir durumu size de yararı olur diye paylaşmak istedim.

Yorum

onurblueser isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  teknik konulara çok hakim olmayan bir kişi olarak kendi çapımda ufak bir tavsiyem olacak.
                  kitaplarda yazılı olan veya "büyük usta" dediğimiz insanların tekniklerindense kendi elinize ve hissinize en uygun şekilde olayları uygulayın emin olun yararını görürsünüz. bunu bir ukalalık olarak görmeyin kendimde işe yaradığını düşündüğüm bir durumu size de yararı olur diye paylaşmak istedim.
                  İşte buna katılıyorum. Ve bana kalırsa en mantıklısı işaret ve baş parmağı ile penayı tutup orta parmak ile tappingi yapmak.
                  Herkese teşekkürler.

Yorum

İşaret parmağıyla yapıyorsan ya avucunun içine alacaksın, ya da orta parmakta iki boğum arasına sıkıştıracaksın.
                    Yeri geliyor iki parmak kullaman gerekiyor o zaman kalan iki parmakla avucuna sıkıştırıyorsun. Bu yüzden avucun içine almak mantıklı gibi.

Yorum

ozzyfive isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      İşaret parmağıyla yapıyorsan ya avucunun içine alacaksın, ya da orta parmakta iki boğum arasına sıkıştıracaksın.
                      Yeri geliyor iki parmak kullaman gerekiyor o zaman kalan iki parmakla avucuna sıkıştırıyorsun. Bu yüzden avucun içine almak mantıklı gibi.
                      Bence aslında avuçta tutarken düşmesin diye elini hafif bir yumruk yapman gerekiyor, bu da rahatlığını bozuyor diye düşünüyorum. Çalmadığın iki parmağın arasında tutmak daha mantıklı geliyor bana.

Yorum

"One" gibi hızlı tapping'i olan parçalarda penanın arkasını kullanıyorum çok da hoş oluyor. Sonra basit bir el hareketiyle penanın yönünü değiştirirsin ama dikkat et pena düşmesin.

Yorum

cacg_glr isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                          "One" gibi hızlı tapping'i olan parçalarda penanın arkasını kullanıyorum çok da hoş oluyor. Sonra basit bir el hareketiyle penanın yönünü değiştirirsin ama dikkat et pena düşmesin.
                          o da çok kötü bir şey ya şimdi değil de ilerde bir konserde solo atarken pena elinden düşse naparsın ya parmağa sarılan falan penalar var aslında ama

Yorum

mcyardi isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            o da çok kötü bir şey ya şimdi değil de ilerde bir konserde solo atarken pena elinden düşse naparsın ya parmağa sarılan falan penalar var aslında ama
                            O yüzden yanına yedek pena alırsın genelde

Yorum

ozzyfive isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              O yüzden yanına yedek pena alırsın genelde
                              doğru :gitar::rock:

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse