Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Tappingde pena

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Bende orta parmakla yaptığım için pena duruşunu hiç bozmuyorum en sağlıklısıda bu sanırım.

Yorum

Evet ben de orta parmakla yapmaya karar verdim.

Yorum

Bursada metin türkcan'ı izleme şansım oldu.Bileklik var bileğinde,penası üst noktadan hafif delik,sallanırken baş parmağından biraz önde duruyor,arpej yaparken ufak bir hareketle hemen tutabiliyordu. Çok etkilendim kendisinden

Yorum

furkan1996 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          Bursada metin türkcan'ı izleme şansım oldu.Bileklik var bileğinde,penası üst noktadan hafif delik,sallanırken baş parmağından biraz önde duruyor,arpej yaparken ufak bir hareketle hemen tutabiliyordu. Çok etkilendim kendisinden
          Yemin ediyorum aklıma gelmedi değil ama nasıl bir şey yapacağım nasıl tasarlayacağım bilmiyorum ve kuzenim mühendislik okuyor ona anlatsam belki tasarımcılık vs. ile ilgili basit gelir ona muhtemelen en yakın zamanda konuşacağım ama çok güzel bir fikir yani

Yorum

Tapping'i orta parmakla yapıyorum.İşaret parmağı ile yapmaya kalktığımda, parmakların arasındaki güç farkını görüyorum.Hangisi sizin için daha rahat ve kullanışlı ise ona yönelmeniz iyi olur.

Yorum

Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Zaten Metin abi penaya fazla ihtiyaç duymuyor. Yalnız'ın solosunu sağ eli havada attı ya

Yorum

Merhabalar ,

Cevaplar beni birazcık şaşırttı açıkcası , pena ile yapılan teknik tappingden çıkar ve iğne tappinge girer , aldığımız ses değişir , farklı tekniklerdir . Ayrıca birisi lütfen merakımı gidersin kim işaret ve orta parmağını bırakıp tek parmaklı bir tappingde yüzük parmağını kullanıyor ? haddi 3 parmak 4 parmak tapping olaylarında anlarım ama bu ne ? Hayır , yapan varsa bile bunu çalışacağınıza gidin başka bir egzersiz yapın , hükümsüzdür

Tutuşta ise zamanla sana hangisi rahat oluyorsa onu yapmalısın , ben penayı bırakmadan orta parmağımı kullanırım , eğer çift parmak yapacaksam penayı serçe ve yüzük parmağım ile avucumda tutarım.Geçmişte farklı yöntemler deniyordum ama en rahatı bu şekilde buldum , sende zamanla bulacaksın

Yorum

mericc isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  Merhabalar ,

Cevaplar beni birazcık şaşırttı açıkcası , pena ile yapılan teknik tappingden çıkar ve iğne tappinge girer , aldığımız ses değişir , farklı tekniklerdir . Ayrıca birisi lütfen merakımı gidersin kim işaret ve orta parmağını bırakıp tek parmaklı bir tappingde yüzük parmağını kullanıyor ? haddi 3 parmak 4 parmak tapping olaylarında anlarım ama bu ne ? Hayır , yapan varsa bile bunu çalışacağınıza gidin başka bir egzersiz yapın , hükümsüzdür

Tutuşta ise zamanla sana hangisi rahat oluyorsa onu yapmalısın , ben penayı bırakmadan orta parmağımı kullanırım , eğer çift parmak yapacaksam penayı serçe ve yüzük parmağım ile avucumda tutarım.Geçmişte farklı yöntemler deniyordum ama en rahatı bu şekilde buldum , sende zamanla bulacaksın
                  Haha ben de tap yapmayali sanirim 1 ay oldu, arp armonikleri saymayacaksak

Yorum

mericc isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    Merhabalar ,

Bende böyle düşünüyorum yani hem senin yaptığın gibi tek parmakta orta parmak... Hem de daha rahat hangisi olursa ilerde onu yapmaya çalışacağım

Yorum

ben kendi düşüncelerimi örneklerle ortaya koyayım

ben penayı avucumun içine alıyorum ve işaret parmağımla yapıyorum. işaret parmağımla yapma sebebim : baş parmağımı sapa dayayarak daha sert, rahat ve temiz ses alabilmem. eddie van halen da aynısını uyguluyor ama o bazen ( belirteyim nadiren yapıyor ) penayı orta ve baş parmakla tutuyor.

birde chris broderick gibi de yapa bilirsin o da güzel ve zekice
                      abimiz parmak pena kullanıyor sayede penayı koyacak yer arama derdi kalmıyor ve şarkıda anıdan ve hızlıca tapping yapabiliyor. özelikle 8 sekiz parmak tapping yaparken çok ama çok iş yarıyor benden söylemesi

Yorum

tanerrock isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        ben kendi düşüncelerimi örneklerle ortaya koyayım

ben penayı avucumun içine alıyorum ve işaret parmağımla yapıyorum. işaret parmağımla yapma sebebim : baş parmağımı sapa dayayarak daha sert, rahat ve temiz ses alabilmem. eddie van halen da aynısını uyguluyor ama o bazen ( belirteyim nadiren yapıyor ) penayı orta ve baş parmakla tutuyor.

birde chris broderick gibi de yapa bilirsin o da güzel ve zekice
                        abimiz parmak pena kullanıyor sayede penayı koyacak yer arama derdi kalmıyor ve şarkıda anıdan ve hızlıca tapping yapabiliyor. özelikle 8 sekiz parmak tapping yaparken çok ama çok iş yarıyor benden söylemesi
                        Hmm işaret parmağı daha mantıklı bence de.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        Initializing Tabs & loading Content...
                        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                        X