Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Power Chord basarken

Collapse
Bu konu kapandı.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Eğitim Power Chord basarken

Power Chord basarken hangi 2 parmağı kullanıyorsunuz? Ben işaret ile yüzük parmağını kullanıyorum, hatta dikkat ettim Dave Mustaine de öyle yapıyor ama Kirk Hammett işaret ve küçük parmağıyla yapıyor. Kafam karıştı. Hangisi doğru, ve siz hangileriyle yapıyorsunuz?

serçe parmağını çok kullan hocam ilerde lazım olur ve güçlenicek o parmağın.

Yorum

sololarda kullanıyorum ama Power Chordlarda nasıl olacak o kafama takıldı.

Yorum

örnek verir misin bir tane ?hemen vereyim
        yani
        5 serçe
        5 yüzük
        3 işaret böyledir

Yorum

anlamadım dediğinden hiçbir şey :P

Yorum

anlattım işte hocam
            4 serçe parmağın
            4 yüzük parmağın
            2 işaret parmağın

Yorum

Ya serçe kullanırsan hem serçe güçlenir,hemde klavyeyi daha iyi kapatırsın...
              Klavyeyi iyi kapatırsan distortion çalarken daha az parazit olur net ses alırsın...

Yorum

anlattım işte hocam
                4 serçe parmağın
                4 yüzük parmağın
                2 işaret parmağın
                Tamamdır, şimdi anladım. Ben de öyle yapıyorum zaten. İçimi rahatlattın ya Kirk Hammett 2 işaret 4 serçe olarak yapıyor sadece 2 telde. çk dikkat ettim ama öyle. kafama takılmıştı.
                Ya serçe kullanırsan hem serçe güçlenir,hemde klavyeyi daha iyi kapatırsın...
                Klavyeyi iyi kapatırsan distortion çalarken daha az parazit olur net ses alırsın...
                Peki rapidhacker550'nin dediği gibi yaparsak iyi kapatamıyor muyuz ki :/

Yorum

birde bence bare olarak bas

Yorum

Barkyy isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    Tamamdır, şimdi anladım. Ben de öyle yapıyorum zaten. İçimi rahatlattın ya Kirk Hammett 2 işaret 4 serçe olarak yapıyor sadece 2 telde. çk dikkat ettim ama öyle. kafama takılmıştı.

Peki rapidhacker550'nin dediği gibi yaparsak iyi kapatamıyor muyuz ki :/

Beni Rapidhacker ile papaz etme şimdi
                    Ben kendi tavsiyemi söyledim... Barede iyi fikir

Yorum

yok hocam kapatırsın yine dip gürültüsünü engellemiş olursun yani bende öyle noise gate sağolsun

Yorum

Ya bare olarak basınca geçişleri yapamıyorum :P Neyse ben serçe parmakla yapmaya çalışıcam o zaman, olmazsa yine her zamanki gibi..

Yorum

3 ü bare olarak bas hocam çok kolay

Yorum

Ben işaret parmağım ve serçe parmağımı kullanıyorum.

Yorum

Yüzük parmağı yerine kullanınca serçe parmağı çok güçlü hale getirmeyip klavyeye biraz daha alıştırarak hızlanmasını sağlıyorsunuz ama yarım bare basarken serçe parmak kullanırsanız bana kalırsa daha kuvvetli ve enerjik olacaktır. Yine de, zor bir işlem. Ben sapı kavrayarak akor bastığım için bu yöntemi kullanıyorum ve bazen yarım barenin alt telini ıskaladığım anlar oluyor.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X