Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Hammer On - Pull Off

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Hammer On - Pull Off

Arkada?lar pull off çekiyorum ama bugün bi?ey gördüm:

D-------------17p5--------

Abi bu nasy olabilirki? 17'den 5'e gitmek için elimi17. perdeden tamamen kaldyrmam gerek o zamanda ses bitiyor napycam?

Arkada?lar pull off çekiyorum ama bugün bi?ey gördüm:

D-------------17p5--------

Abi bu nasy olabilirki? 17'den 5'e gitmek için elimi17. perdeden tamamen kaldyrmam gerek o zamanda ses bitiyor napycam?
    yanly? yazylmy? olmasyn 15 yerine 5 gibi mesela yok illa 17 - 5 ise belki sa? elle tapping yapylyyordur 17 ye sol el 5. perdede iken.
    17 nin solunda bir ?ey var my peki i?aret falan?
    sa? elinin orta parma?y ile 17. perdede hafifvurursun ve byrakyrsyn (byrakyrken de teli susturmadan byrakmaya çaly?..)

Yorum

muhtemelen tapping oldu?u fikrine katylyyorum..bildi?in,dinledi?in bir parçaya my çaly?yyosun?

parçayy dikkatle dinlyerek o bölümü çykarabilirsin ve sorunun kalmaz

yoksa büyük ihtimal yanly? olmasy lazym gibi geldi bana

Yorum

eVET ?imdi sizi çyldyrtacak bi soru : Tapping tam olarak nedir

Öte yandan arkada?ym o olmassa bir de ?una bakyn:

A--------------5h13-------------------

Napcaz?

Düzenleyen - Forgetten on 02/07/2004 20:12:45

Yorum

tapping bir melodiyi sadece sa? elinin orta parma?y ve sol el parmaklaryyla çalmaktyr.örne?in:
          -------12(tap)---0(pull off)---5(hammer on)---8(hammer on)----12(tap)------------------
          tap yazdy?ym yeri yani 12. perdeyi sa? elinin orta parma?y ile çalyyosun. orta barna?y telden kaldyryrken hafifçe a?a?y do?ru çek ki ''0'' notasy çyksyn. sonra sol elinin 1. parma?y (i?aret parmaa) ile 5. perdeye, 4. parmak (serçe) ile 8 perdeye hammer on yapyyosun. bunu hiç ara vermeden devamly çalmaya çaly?. ho? bir melodi çykyyo ortaya.

Yorum

Evet en güsel örnegi metallica -- one yn solosunun en ba?y.. Cok seker ****.. PArmaginla yapmak zorunda diilsin penanin yaniylada sert bir sekilde vurursan olur. en sagdaki notaya sert bir sekilde vur (3 nota oldugunu farzediyorum) ortadaki notayi pull-off yap eger bastan tekrar alacaksan son parmagini kaldirmadan tekrar tap yap..

O bahsettigin sey (17p5) tap deilse imkansiz sarkidan bi dinle 15 olmasin sakin pull off da olmayabilir notayi üst tellere transpoze edersin pull off suz calarsin bak bisürü cözüm

Yorum

eVET ?imdi sizi çyldyrtacak bi soru : Tapping tam olarak nedir

Öte yandan arkada?ym o olmassa bir de ?una bakyn:

A--------------5h13-------------------

Napcaz?

Düzenleyen - Forgetten on 02/07/2004 20:12:45
              sol el 1. parmakla 5. perdeyi basyp tynlatyyorsun sonra sa? el orta parma?y 13 perdeye basyyorsun sesi kesmeden ve ayny ses ?iddetinde 2 ayry nota olmaly hyzy da parçaya göre de?i?ir

Yorum

ya bak o sey death- voice of solu da da var 7-8-10-17 gibi cok kasy? seyler kysa yolu varmy bunlaryn!!

one solo su gercekten cok hos death solo kysmy oluyor tapping olan yerler!!!

Yorum

bence sen daha güvenilir bi yerden tablary bul çaly?aca?yn parçayy onlar taping de?ilse uzun parmakly arkada?lar içindir olsa olsaP

bence yanly? gibi o tablar sen parça isimleri filan versen biraz daha yardymcy olabiliriz sanyrsam

Yorum

ya arkadaşlar su tab tekniginde kullanilan terimleri bileniniz varsa aciklarmi acaba mesela 17h 5t 4/ 5b...vs. daha bircoklarini biliyorsunuzdur ben bunlaryn turkce aciklamalaryny degilde nasil yapidigini ogrenmek istiyorum cunku bu terimle cok karsima cikiyor sadece bu yazdiklarim degil buna benzer bir suru sey var bilen bir arkadas hepsini yazarsa sevinirim simdiden cok cok tesekur ediyorumm

Yorum

17h -> 17 perdeye -ait oldu?u telde- herhangi ya da gösterilen bir parmakla çakmak anlamyna geliyo)
                      çekiçleme yani

5t- > yine ayny ?ekilde 5.perdeye sag elin orta parma?y ile -istisnalar dy?ynda- vurmak ve çekmek anlamynda..

böyle gider bunlar

Yorum

Neden tapping i sa? elin orta parma?yyla synyrlandyryyosunuz anlamadym?! Ystersen eline di? fyrcany al, onla bas perdeye, ister ayak serçe parma?ynla bas, hiç farketmez. Ama ben di? fyrcasyndan ziyade penayn kenaryny tavsiye ederim, daha temiz ve daha net ses alyrsynyz!..

Kolay gele..

Yorum

unforgivencym bende öyle dicektim simdi biri cikar kimsin ulen sen yok sen yapabiliyonmuda sölüyon tipi ?eyler der diye a?zymy açmadym ..

tabi tapping tekni?i (bkz.steve vai) orta yüzük..vs bi sürü parmakla yapylabiliyor..hatta bu yapylyrken birde sweep tekni?i icra ediliyor..

yani temeli öyle orta parmakla yaparlar basit yapyda olanlari

Yorum

10 Parmak tapping takni?i bas da daha kolay oluyor sanyrym

Yorum

Sen söyle E-C, kim ne derse desin, bunda çekinecek bi?ey yok. Ylla yapman gerekmiyo nasyl yapyldy?yny söylemek için, di mi?

Hadi eyw..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...