Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Vibrato

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Vibrato

Arkada?lar ben ?imdiye kadar vibrato'yu kullanyyordum ya da kullandy?ymy sanyyordum. Ve bugün Bob Marley-No woman,no cry konser görüntülerini tv'de izlerken solo atan adamyn vibrato atarken benden farkly olarak gitary de?il sadece bir tek parma?yny titre?tirdi?ini ve benden çok daha iyi ses aldy?y gördüm...

?u vibrato olayyna bir kez daha baksam iyi olacak. ?u anda u?ra?yyorum ama hala olmady. Ne yapmalyyym???

zaten öyle olmuyor mu vibrato ya? sen gitary my titretiyodun?

Yorum

evet ama klasik gitarda pek bir ses vermiyor. Biraz anla?ylyyor ama o seste tam olarak geliyormu yoksa ben kendimi duymak için ?artlandyryyormuyum anlamadym
      Normalde çok ses vermesi gerekir mi?

Yorum

Ben klasik gitarda vibratonun kralyny yapyyorum bayağı iyi ses veriyor biraz tele abanmak gerekiyor

Yorum

önemli olan kysa mesafeleer arasynda teli iyi, hyzly çeki?tirmek. gitary sallamak daha çok elektrolarda i?e yarar

Yorum

ya yapmamyz gereken tele elimiz basylyyken abanarak ittirmek ve elimizi gev?etip bi kaç defa daha apmak de?ilmi???

Yorum

evet i?te, teli kysa mesafeler arasynda a?a?y yukary (hyzly olany makuldur) çekmek, ba?ka bi?ey de?il

Yorum

Evet çok te?ekkür ederim unforgiven.

Yorum

Tele basarken sol eli bilekten sallamayy deneyebilirsin. Ama tele dik basmak gerekir ve biraz güçlü parmaklar...

Yorum

gitarı titretin arkadaşalar, öyle bir vibrato yapın ki gitar bile titresin ) Şaka bir yana arkadaşalrın dediği gibi parmağı titretmek yeterli, tabi bu olay gitarda çok daha kolay yaylılarda bunu yapmak çok daha zor )

Yorum

Ne?eli sen çelloyu titretebiliyor musun ¿

Yorum

Yaylylardan ziyade perdesizlerde olsa gerekki vibrato olayy yukary a?agydan ziyade sa?a sola ?ekline donusuyor hafiften ne?eli getir çelloyuda çalalym hocam

Yorum

Dostlar çok sa?olun olayy çözdüm:::

pena ile vurduktan sonra sol parma?ymy önce bastyrycam sonra gev?eticem,bastyrycam gev?eticem. Tabii bu çok hyzly olacak. Ben böyle sonuca ula?tym ama hepinize te?ekkürler..

Yorum

Vibrato solonun en önemli tekninlerindendir.unforgivenin dedi?i biraz riskli çünkü o ?ekildeki bir vibrato dikkatli yapylmazsa
                            solo içinde koma ya da detone seslerim ortaya çykmasyna neden olur.Bence parma?yny ileri geri kysa ve seri bir?ekilde oynatmalysyn.Unforgivenin dedi?ide solo atarken kullanyla biliyo ama heryerde de?il

Yorum

vibrato tamamen sol bile?i ilgilendiren bir olay. (tabii gitary sa? eliyle çalanlar için söylüyorum). sol bile?i dirsek-bilek ekseninde çok kysa mesafelerde sa?a-sola hareket ettirerek güzel bir vibrasyon elde edebilirsin. bu arada umarym gitaryn hala sa?lamdyr

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X