Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bare Basma

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

iyi de, birinci akor ile ikinci akor aynı değil ki. birincisi FM, ikincisi ise F7M. Bence şu şekil daha mantıklı:

-1-------------------------------------- --------------------------------------------
    -1-------------------------------------- -1------------------------------------------
    -2-------------------------------------- -2------------------------------------------
    -3-------------------------------------- -3------------------------------------------
    -3-------------------------------------- --------------------------------------------
    ----------------------------------------- --------------------------------------------

ikincisi Fa majör triadıdır. birincisi ise teknik olarak barenin sadece alttaki iki tele aktarışmış halidir.

Yorum

bare basamazdım,basamadım,basamıyorum(basmaya da çalışmıyorum artık).sabırlı olmak we bıkmadan çalışmak lazım..ben sırf bare basamadığım için gitardan soğudum we bıraktım.
      Ablam da aynı şekilde, ayda yılda bir çalıyor artık.
      Benim ellerim büyük yapılı olmasına rağmen zorlanıyorum, bir çarede bulamıyorum ellerimin yorulmaması için.

Yorum

bare basarken işaret parmağınızı hönk diye bastırmayın.yumuşak basın.bareden soğuyup gitarı bırakman doğru bir karar olmuş zira ilerde daha çok soğutçak şeyler çıkar karşına.

Yorum

parmaklarını kuvvetli bas ve sana tavsiyem bareyi işaret parmağının yanıyla bas(tırnak kısmı ilk telin perdesinin tam sonuna gelsin)daha iyi bare basarsın o zaman emin ol

Yorum

arkadaşlara benimde bu bareyle bi sorunum var bare basmak falan sorun olmuyo ritm çalarken falanda sorun değil ama arpej li parçalar çalarken iki parmaklı barelerde bundan kastım 3. perdeye basılan gm akoru gibi ya da F#m gibi akorlarda arpejde alttan 3. telden sesi bi türlü çıkaramıyom nerdeyse 3 gündür uğraşıyom lütfen yardımcı olun

yardımlarınız için şimdidien teşekkürler....

Yorum

aslan_bolat isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              arkadaşlara benimde bu bareyle bi sorunum var bare basmak falan sorun olmuyo ritm çalarken falanda sorun **** ama arpej li parçalar çalarken iki parmaklı barelerde bundan kastım 3. perdeye basılan gm akoru gibi **** F#m gibi akorlarda arpejde alttan 3. telden sesi bi türlü çıkaramıyom nerdeyse 3 gündür uğraşıyom lütfen yardımcı olun

yardımlarınız için şimdidien teşekkürler....
              dostum aslında bi alıştırma var onu 1 hafta kadar çalışırsan emin ol 10numara bare basarsın bak tarif etmeye calışıyım

işaret parmagın komple 1.perdede olsun yani tellere vurdugunda net sesı duyabil..şimdi işaret parmağını hiç oynatmadan kalın Mi telinden başlıyarak 2. 3. 4. perdeye diğer parmaklarınla basıyosun bunu diğer tellerlede yaptığında emin ol 1 hafta da cok deli BARE basabilirsin

Yorum

dostum bu işler ne kimsenin sana yardımcı olabileceği işlerdir, ne de öyle iki üç günde olabilecek işler.. bu ve benzeri bir konuda siteden bir bilir kişinin 3 4 ay gibi bir sürede düzgün bare basılabileceğini söylemişliği dahi var.. alıştırma yapmaktan ve parmaklarının bu işe gerçekten alışmasını sağlamak ya da beklemekten başka yapabileceğin yok..
                bunun yanında bu işler için tavsiye edilebilecek en güzel alıştırmalardan birini quadrock arkadaşımız tavsiye etmiş, onu denemeni şiddetle öneririm, herşey daha güzel olacaktır.

Yorum

Merhaba dnzcan

Aslında çok net ifade etmişsin, baresizleri kendi arasında seri değiştiriyorsun, bareli akorları da kendi içinde problemsiz değiştirebiliyorsun. Ama, barsiz akordan bareye geçerken yavaş kaldığını söylüyorsun.

Sakın bare basarken bir problemin olmasın! belki bareyi tam basamadığın içindir. Belki de bare basarken mesela gitarın sapı avuç içine oturuyordur. Bence önce bare basışını bir gözden geçir, eğer barende bir problem yoksa; zaten teşhis etttiğin aksaklık zaman içinde düzelecektir. Yalnızca bu konuya yönelik özel bir egzersiz yoktur herhalde, olmaz diye düşünüyorum

Selamlar, Sevgiler, Kolay Gelsin
                  ------------------------------------

ilk önce t$k ederim cevap yazdigin icin,
                  bare basi$ini gözden gecir demi$sin ,
                  ben akorlara (bareli **** baresiz) sapi avucuma alarak basiyorum,
                  yani senin demek istedigin $öyle mi ;;
                  ba$ parmak sapin arka tarafina yaslanmicak,tam tersine ucuyla sapin ortasina dikey olucak $ekilde,yani bi akora basarken parmaklarimiz nasil perdelere basiyorsa,ba$ parmakta sapa öyle basacak ?
                  ??

Yorum

Evet dnzcan anlatmak istediğim buydu. Barelerde güç uygulayabilmek adına klavye sol el avuç içine oturuyorsa, bareye ya da bareden geçişlerde sıkıntı yaşanabilir...

Yorum

Prohibit isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      Evet dnzcan anlatmak istediğim buydu. Barelerde güç uygulayabilmek adına klavye sol el avuç içine oturuyorsa, bareye ya da bareden geçişlerde sıkıntı yaşanabilir...
                      hii anladim, $ey peki, bu dedigin $ekilde tutu$ bicimi standart bi$e mi,yani böyle mi tutuyor herkes, yoksa o kadar önemli bi$e **** mi ?

Yorum

Bare basarken işaret parmağı dümdüz değil de biraz dış kısmını bastığımızda tellerden gelen bozuk sesler azalacaktır.Misal genelde G telinde problem çıkıyor(minör akorlarda),işaret parmağının eklem kısmını G teline denk getirerek basarsak bu problem ortadan kalkıyor.Yani hem işaret parmağını direk dümdüz değil de dış kısmına doğru kıvırarak basıp,hem de kıvrımını G teline denk getirecek şekilde basarsak(bu durumda işaret parmağının ucu klavyeden taşıyor) bare basmak daha kolay olacaktır.Ben bu şekilde halletmiştim bu sorunu...

Yorum

İlk denediğimde bende yapamıyorum ama sonra ilk 3 tel ile başlayıp 4 , 5 , 6 yavasca arttırdım. birazda pratik lazım.
                          Son güncelleyen yutup123458; 04-04-2010, 20:17.

Yorum

bare basmak zor değil en başta yapamıyorum diyebilirsin elin gerçekten ağrımaya başlar. ama elin alıştığında hem düzgün ses alırsın hemde rahatlıkla bareyi basabilirsin tem sorun zaman elinin alışması. ( ama çok çalışman lazım )

Yorum

önce A Bb Ab G#m C#m gibi yerlerde bare tut sonra F ye geç...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X