Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bare Basma

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Bare Basma

Arkada?lar ben gitary kendim ö?reniyorum oradan buradan yardym alarak.Ama ?öyle bir sorunum var. Bare basarken çok cyzyrty oluyor. Yanly? basyyorum herhalde. Ne yapmam gerekir söylermisiniz?

Mutlak olarak yanly? de?il ama parmaklaryn kuvvetli basmyyordur zamanla oturur acele etme çok çaly?.

Yorum

Zamanla düzelir tribalin infection'ynda dedi?i gibi ama syky çaly? byrakma pe?ini sabret düseltirsin ...

Bol bol çaly? ama byrakyrsan sonra tekrar bosuluwerir.

Yorum

tribal in dedigi gibi parmaklarin $imdilik gucsuz zamanla guclenir merak etme.. perdenin cizgisinin tam ustune degil de basmak istedigin pozisyonda cizginin ust ksmna dogru basiyorsun biliyorsun hmm... sana uygun bir egzersiz olarak $unu onerebilirim belki.. gunde 2000-3000 kere gitarda 1. pozisyondan ba$layarak 1. pozisyona i$aret parmagin ,2. pozisyona orta p. ,3. positiona yuzuk p. ,4. pozisyona serce parmagin ile sirayla 1,2,3,4,3,2,1 $eklinde gidip gelebilirsin.. kolunun on tarafindaki kaslari iyicene ac... dayanilmayacak kadar cok agridiginda kisa sureli mola verebilirsin fazla degil...cunki mola vermezsen kaslarini yakarsn neme lazm... ses kötü çyksyn önemli degil...sen yeterki sirayla 1,2,3,4,3,2,1,2,3..... diye sirayla 4 parmaginlada bare egzersizini yap...

Yorum

Ayryca gitaryn kaliteli de?ilse sapynda da problem olabilir ba?ka bir gitar çalarken cyzlama oluyor mu ¿

Yorum

Walla gitar iyidir. Birkaç tane profesyönel gitaristte çaldy bir?ey demediler. Skylark marka bi klasik i?te

Yorum

bi?ey demezler onlar öyle seni kyrmamak için ?aka tabi.
              valla ben bi e?itim videosu aldym,gary willis in,orda adam parmaklaryny böyle çengel gibi birbirine geçirerek çeki?tiriyo,böylece parmak kaslary güçleniyo.

Yorum

Demekki problem sende Bu konun aynysyny 2 sene önce ben açmy?tym

Yorum

evet aradym ve gördüm Az önce arkada?ymyn akustik gitary ile denedim ve kendimi adam gibi kasmadan bile yaptym . Neyse 'evoto' adly arkada? günde 2000-3000 defa çaly? deyince gaz oldum gitary her elime aly?ymda yaptym her gün onlarca defa. En azyndan kaslarym güçlenmi?tir. Yleri de i?e yarar...

Yorum

tribal denilcek ?eyleri demi? ama sitenin en ukalasy ve illa kendini göstermek isteyeni olarak ben de bir tekrar edeyim!

gitarda sorun olabilir,fretleri bir kontrol ettir. ayryca köprüde böyle bir sorun olabilir.

sende sorun olabilir. bare basarken ba?larda ya çok fazla sap sykylyr, ya da çok dü?ük ?iddette sykylyr. her ikisinde de istenilen sonuç alynamaz. ortasyny bulmaya çaly?, bare basmak için esktra bir kuvvet harcamamaya çaly?. yani birinci pozisyonda laminörü ne kadar rahat basyyorsan, bir Bm akorunu da o kadar rahat basmaya çaly?...

Yorum

kendine bu kadar hakaret etme be deniz....

elektroda bare basmak çok kolaydyr klasi?e göre...elinde klasik varsa onlada dene i?e yarar

Yorum

Te?ekkürler...

Yorum

telleri de?i?tirmek çözüm olabilir. teller eskimeye ba?lady?ynda iyi sertle?ir.

Yorum

Sanyrym bende çok çaly?mam lazym...
                            benimde bareler cyzyrtyly hala...
                            yani 5 tele basamyyorum.
                            4 telde iyide...

Yorum

6 ay bass gitar çal
                              parmaklaryny tellere teker teker yerle?tir ve en sonun da alty tele birden yerle?mi? *****.böyle çaly?.bare gitara ba?layan herkes için sorund oluyor ama çaly?ynca her?ey halloluyor..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X