Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bilekten mi koldan mı?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Eğitim bilekten mi koldan mı?

Merhaba arkadaşlar son günlerde kafama takılan bu penayı hareket ettirme konusunu sizinle paylaşmak istedim..
    Gitarı bilekten mi yoksa koldanmı çalmalıyız?Tabikide bilekten Burada konuyu biraz özelleştirirsek kirk hammet izlediğim kadarıyla bağzı yerleri koldan vuruyor(kolun kasıldığını görebiliyorsunuz).Örn. One da darkness in prisoning bölümünde 2 saniyede 6 kere 0 basarken koldan çalıyor..Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz gerekli yerlerde koldan da çalabilirmiyiz?

Tabii ki çalabilirsin. Önerilen bilekten çalmak ama sen nasıl rahat ediyorsan öyle yapmalısın. Sınrlama kendini..

Yorum

No pain isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Merhaba arkadaşlar son günlerde kafama takılan bu penayı hareket ettirme konusunu sizinle paylaşmak istedim..
      Gitarı bilekten mi yoksa koldanmı çalmalıyız?Tabikide bilekten Burada konuyu biraz özelleştirirsek kirk hammet izlediğim kadarıyla bağzı yerleri koldan vuruyor(kolun kasıldığını görebiliyorsunuz).Örn. One da darkness in prisoning bölümünde 2 saniyede 6 kere 0 basarken koldan çalıyor..Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz gerekli yerlerde koldan da çalabilirmiyiz?
      Solo atarken elin sabit durması gerektiği için elbette bilekten.Ritimde bileği sabitleyince kol kasıldığı için koldan.

Yorum

aslında benim burada korkum bu kol işi kalıcı olursa ileride düzeltememem ..psikos soloları koldan çalmak çok zor olurdu fakat rffleri koldan çalarsa da hata yapıyor insan 1 tel fazla veya az vuruyor ,başka fikri olan?
        Son güncelleyen No pain; 17-04-2009, 11:30.

Yorum

No pain isimli üyeden alıntı Mesajı göster
          aslında benim burada korkum bu kol işi kalıcı olursa ileride düzeltememem ..psikos soloları koldan çalmak çok zor olurdu fakat rffleri koldan çalarsa da hata yapıyor insan 1 tel fazla veya az vuruyor ,başka fikri olan?
          Askıyı biraz daha yukarı kaldırırsan bilekten çalabilirsin ama biraz garip gözükürsün

Yorum

Çalışırken, oturarak ve rahat bilekten sakin sakin çalışılmalı. Olay ayakta bu işleri tekrarlayınca gene aynı olmalı sakin sakin ve dikkatli. Yani sadece oturarar çalışmayın. Aynı şeyleri (örn: teknikleri mesela) ayaktada çalışın. Ve olay tatmin işine yani parça çalmaya gelince istediğiniz özgün tarzınızı kullanın. Tüm vücudunuzu kullanın parça çalarken ki zaten öylede olacaktır. Askıyı aşağı çekin ve çalın gitsin=)

Yorum

ya arkadaşlar hıcbır yere yazamadıgım ıcın buraya yazıyorum kusura bakmayın
              ben elektro calıyorum.ama bır sorun var ,sadece sarkıya bakıyorum ve calabılıyorsam calıyorum.ama hıc teknık yok bana boyle gıtarı dahada ılerletebılecek yontemler **** calınabılecek sololar soylıyebılırmısınz.**** bu konudabıldıgınız hangı yontemler varsa dınlemeye acıgım

Yorum

nobelyum isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                ya arkadaşlar hıcbır yere yazamadıgım ıcın buraya yazıyorum kusura bakmayın
                ben elektro calıyorum.ama bır sorun var ,sadece sarkıya bakıyorum ve calabılıyorsam calıyorum.ama hıc teknık yok bana boyle gıtarı dahada ılerletebılecek yontemler **** calınabılecek sololar soylıyebılırmısınz.**** bu konudabıldıgınız hangı yontemler varsa dınlemeye acıgım
                Öncelikle http://www.mygitar.com/forum/faq.php...rum_kurallari2
                Biraz daha açıklar mısın??Vibrato,hammer-on vs. mi soruyorsun yoksa egzersizler mi??
                Egzersizler http://www.mygitar.com/forum/showthread.php?t=24576

Yorum

Pek bir şey anlamadım ama anladığım kadarıylan anlatayım. Forumu ve neti araştır biraz, baktın sıkıldın o zaman direk Selim IŞIK videolarını izle orda teknikler ve daha çok şey var. Ve teknikler hakkında bilgi edindikten ve adını falan öğrendikten sonrada youtube kullanarak birrrsürüüü video ya bakabilirsin. Ve birde çalışmak var tabi=) Ve inan bana teknikde sınır yoktur inan. Sen başlı başına bir teknik ve tarzsındır. Bunu ortaya koymak için bilgi edin ve video izleyip uygula. Sonrada sen üstüne bir şeyler kat. Ve işte gerçek olan sen=) Ve dinlediğin grupları gitar çalıyorsun diye aksatma bu şaka değil! Dinleyerek hissedecek ve uygulayacaksın.
                  Son güncelleyen heavyR; 17-04-2009, 15:04.

Yorum

Arkadaşlar kesinlikle bilekten çalmanızı öneriyorum. kirkün o bölümde kolunu aşağı yukarı pata küte çaldığını sanmıyorum sadece kolunu kasıp o bileğe ekstra bir titreşim mi diyim artık ne diyim vermeye çalışmıştır. umarım anlatabilmişimdir.

Yorum

bende onu kasdetmiştim zaten kolu kasarak bilekteki titreşimi arttırıyor ama sonuçta kolunu kullanıyor

Yorum

abi aslında nasıl rahat ediyosan öyle çalmalısın kendi tekniğini üretmelisin.ama bilekten solo atarsan klavye kontrolün iyi olur bazı özel durumlarda örneğin mi telnden en re teline geçerken bileğin yetersiz kalırsa kolunu kullanırsın zamanla alısırsn.

Yorum

her türlü de çalınabilir olmalı, çok hızlı sololarda alternate picking yapmak sadece koldan mümkündür, diğer türlü de boş tellere de hakim olabilmek çok zor...

Yorum

solo atarken tabikide bilekten... daha rahat edersın elını ve penayı daha rahat konturol edersın ama ritm atarken kendı tercıhın tabi...

NOT:Bilekten calmanı onerırım cunku kolla caldıgında cok cabuk yorulursun ama bilekten calarsan cok daha rahat edersın

Yorum

koldan genelde ritm bölümlerinde çalınır. soloyu koldan atan bir kişiye rastlamadım . görürseniz bana söyleyin öpeyin elini

palm mute u koldan yapmak imkansız birşey. şahsen bilekten ritm çalan bir öküzü buldum adıda slash. ve kendisinin büyük hayranıyım.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X