Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Gürültüsüz çalabilmenin tekniği nedir?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Blacky isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Gitarda pena kullanmayı ilk öğrendiğim gibi palm mute öğren diyorsunuz, egzersizler vesaire. Bu son 2 mesajı birleştirip denedim az önce, gerçekten işe yarar birşeyler çıktı ortaya. Uzun zamandır Heart-Barracuda çalamıyordum, artık başarabileceğimi hissediyorum, çok teşekkürler (:

Ama elin alt kısmından kasıt, şu damarların geçtiği bilek kısmı mı, yoksa karetecilerin kiremit kırdıkları yer mi? O kiremit kırılan yerin bileğe yakın yerdeki kemik çıkıntısı da olur ama, değil mi? Umarım :/
    hayır hayır avucunun iç kısmı bilek değil

Yorum

Blacky isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Gitarda pena kullanmayı ilk öğrendiğim gibi palm mute öğren diyorsunuz, egzersizler vesaire. Bu son 2 mesajı birleştirip denedim az önce, gerçekten işe yarar birşeyler çıktı ortaya. Uzun zamandır Heart-Barracuda çalamıyordum, artık başarabileceğimi hissediyorum, çok teşekkürler (:

Ama elin alt kısmından kasıt, şu damarların geçtiği bilek kısmı mı, yoksa karetecilerin kiremit kırdıkları yer mi? O kiremit kırılan yerin bileğe yakın yerdeki kemik çıkıntısı da olur ama, değil mi? Umarım :/
      köprüye kareteci kesmesi çekiceksin. elinin içini koyarsan telleri titretemezsin. elini bıçak gibi düşün telleri kesmeye çalış pozisyon o. bilek başlangıç-serçe parmak başlangıç arası bölümü kullanırsan daha düzgün bi ses alırsın. bütün tellere dokunmak zorunda deilsin, istediğin tele belirttiğim bölgeden kolayına gelen bir noktayı yasla. yine anlamadıysan yutubda vidyoları vardır.
      Son güncelleyen goth; 01-02-2009, 21:25.

Yorum

öncelikle penayı tutmayan 3 parmağın açık olsun (yumruk umsu olmasın yane elin) ve çalarken telleri mümkün olduunca kapamaya çalıs ilk basta yapamaya bilirsin ama alışırsın zamanla...:rock:

Yorum

dostum azimli olmalısın ilk olarak yavaş çal sakın hızlı çalmaya çalışma hızlı çalışıp öğrendiğin alışkanlık olur ve onu değiştirmek çok zor olur onun için yavaş ve çok çalış yavaş çalışırkende ellerini sıkma serçe parmağını bükme sürekli yüzük parmağının olduğu gibi klavye üzerinde olsun özellikle serçe parmağını kullanmaya dikkat et ve eline kramp girinceye kadar devam et

Yorum

arkadaşımm bence sorunn gainde değil kalıcı bir sorunda değil..şarkıyıı önce normal hızıyla çalma daha yawş tane tane çalış ve telleri tane tane bul bi kaç kere böyle çalıştıktan sonra bu işlewler beyninn birr kenarına atılıyoo ve biraz hızlandırdığında daha iyi sonuçlar alabilrsin..

Yorum

Basacağın notadan emin olmadığın için oluyor bu. nota çalış arkadaşım iyi olmak için nota

Yorum

erdinciyigonul isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                Basacağın notadan emin olmadığın için oluyor bu. nota çalış arkadaşım iyi olmak için nota
                Eğer slash ile birlikte çalıyorsa aynı anda yapması gereken o kadar çok iş kalıyorki bir notaya bakıcak . birde sonrasında basacak notaya bunları klavyeye dökecek o sıra nota kaçırdımı birde yetişmek için biraz daha hızlı hareket edince ortaya inanılmaz boyutta değişik sesler çıkıyor .
                ben parmağımı yavaş yavaş kaldırıyorum . elim telin üzerinde duruyor sonrasında duruma göre diğer parmaklarımda devreye giriyor.
                Baş parmağım bile üsten ritm atmak isterken diğer tellere mute ediyorum ama yavaş yavaş ona bile gerek kalmıyor.

Yorum

Telleri tutarak çek.

Yorum

Palm Mute önerileri yapılmış sıkça yalnız bu sorunu palm mute ile çözemezsin, tam tersi iyice kronikleştirirsin. eğer zayıf bir ekipmana sahipsen oluşan gürültü, Palm mute sayesinde tellere elin teması ile azalabilir sende sesin temizlendiğini düşünebilirsin ancak iyi bir ekipmanda aslında sesi çok kirlettiğini görürsün ve bırakması zor olan bir alışkanlık edinmiş olursun. Yapacağın şu; Telleri vuruş yaptığın sağ elinle değil, klavye'ye bastığın sol parmağınla susturacaksın. Tele vurduktan sonra diğerine geçerken bıraktığın teli tamamen boş bırakmayıp perdeden çektikten sonra elini kısa bir müddet üstünde tutacak bu şekilde susturup öyle çekeceksin.

Yorum

telleri bırakırken örneğin aşağı doğru inerken pull of gibi bırakıyorsunuz (elinizi çekerken kasıtsız oluyor bu). bu yüzden yapılması gereken tel bırakılırken parmak ların tele 90 derece açıyla bırakılması. böyle yaparsanız ne kadar hızlı çalarsanız çalın aradaki fark bariz olur. aynı şekilde diyelim ki tel öttü ve hemen bozuntuya vermeden alt teller için bastırmadan hafif bir bare (yani mute yapın canım). üst teller için de parmağınızın etli kısmıyla susturun OLDU BİTTİ.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                      Initializing Tabs & loading Content...
                      Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                      X