Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Metallicanın One parçasındaki tapping nasıl?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Metallicanın One parçasındaki tapping nasıl?

arkadaşlar bu şarkının bi yerinde 20 17 13 tapping var ama ne kadar uğraştıysam ses çıkmadı yardımcı olursanız sevinirim...

aslında çok zor değil şu şekilde anlatayım

şimdi 13. perdeye 1.parmağınla bas (sol elinin 1. parmağı... tabi solak çalıyorsan ozaman tam tersi) o basılı dururken aynı elinin şerçe parmağı yani 4. parmağınıda 17. perdeye basıcaksın... 13. ve 17 perdeler basılı durucak yani (şimdilik) şimdi tapping kısmına geldik pena tutan elinin işaret ya da orta parmağıyla 20. perdeye hammer on yap (çok sert yapmana gerek yok) daha sonra pull of yap böylece 20. ve 17 perdedeki sesleri duymuş olduk son olarak 17. perdedeki parmağınlada(4. parmak) pull of yap 13. perdeyide duyduk böylede

sanırım biraz karışık anlattım ama umarım faydası olur

Düzenleyen - Triple H on 19/02/2008 12:48:10

Yorum

mantığını anladım saol ama iyi ses çıkması için biraz daha çalışmam lazım

Yorum

http://www.youtube.com/watch?v=3MwSk3ABqU0 işine yarar umarım onenın tappingi galiba adam gösteriyo

Yorum

mantığını anladım saol ama iyi ses çıkması için biraz daha çalışmam lazım
          yavaş çalış ve olabildiğince rahat-akıcı-temiz çalmaya bak ayrıca tapping yapan parmağını notaya bastığın an çekme önce tapping notasını temiz bir şekilde duyduğundan emin ol

Yorum

KOLAY LA BUNLAR

Yorum

Öyle göründüğü gibi zor değil gerçekten. Bunu çalarken virtüöz gibi hissediyorum kendimi.

Yorum

bence birzda ses efektinin de rolü wardır benim kini internetten ayarını buldum (patch) diğerlerine göre daha rahat çalınıyo
                belki alakasıda olmayabilir ama bana öyle geldi

Yorum

ya saçmalamışsınız;
                  1. parmak 12 de
                  3. parmak 15 te

1. parmak sabit dursun
                  3.parmak tele dokunup kaçsın

pena tellere 90 derece durumundayken 17.perdenin oraya vurulsun al sana one

Yorum

penayla daha iyi oluyor bende parmakla yapamıyorum

Yorum

17 değil 19 ve 20. perdelere vuruluyor ayrıca saçmalamışsın demişsin sarkıyı dinlersen 13-17-20 çalınan yerde var daha kibar olman dileğiyle

Yorum

HERŞEYİ ANLATMIŞLAR BEN BİRŞEY DAHA EKLİYİM...TAPPİNG YAPCAKSAN AMFİNİN SESİNİ BİRAZ AÇ...

Yorum

amfinin sesinden öte gain in yüksek olması ve gitarın sesinin tam açık olması önemli

Yorum

Peki bir arkadaş tapping penayla güzel oluyor demiş.Ben anlamadım parmak kullanmadıktan sonra ha klavyenin ortasında penayla çalmışsın ha normal manyetiklerin olduğu yerde çalmışsın aynı değilmi.Parmak olunca hem görsel hem de teknik oluyor,pena olunca sadece görsel bence.Yoksa ben mi anlamadım?

Yorum

penayla da parmakla yaptığını yapıyorsun diye biliyorum ben ama tabi parmakla daha estetik duruyor

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X