Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Artificial harmonic

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Artificial harmonic

Arkadaşlar böyle bir tekniğe rastladım ama nasıl uygulayacağımı bilmiyorum lütfen yardım edin.Tele vurulunca gitardan olması gerekenden daha tiz bir ses geliyor özetlersek.Ama nasıl penalayacağımı çözemedim.Şimdiden teşekkürler.
    Örnek Tab:

Bunlar bildiğin harmonikler. Parmaklarını (bare halinde) perdelere hafifçe dokundurarak pena vuruşu yapacaksın bitecek.

Yorum

SAğolun ama beceremedim şarkının aslı akustikle çalınıyo ben elektroda deniyorum.Başarısızlığımın kaynağı bu olabilir mi?

Yorum

Ya tam öyle denemez ama elektroda çalacaksan varsa humbucker manyetikleri seçmelisin.

Bir de harmonik basarken mesela 12.perde harmoniği basarken 12-13.perdelerin tam ortasına sol elinin parmağını dokundurmalısın.

Yorum

Ya tam öyle denemez ama elektroda çalacaksan varsa humbucker manyetikleri seçmelisin.

Bir de harmonik basarken mesela 12.perde harmoniği basarken 12-13.perdelerin tam ortasına sol elinin parmağını dokundurmalısın.
          tabı göremiyorum ama arkadaş artificial harmonic demiş senin bahsettiğin natural harmonic.
          artificial/pinch harmonic sağ el tekniğidir pena vuruşundan sonra baş parmağını teli susturmayacak ,harmoniği verecek şekilde dokundurman lazım artficiallar aşağıya doğru yapılan pena vuruşlarında olur

işin mantığını kavraman için
          1-distortion kanalda gain treble sonda
          2-penanın ucunu çok az göster
          2.5-pena ritm atar gibi havalardan gelmesin tele yakın olsun
          3-g telinde 5.perdeyi aşağıya doğru penala
          4-penalamanla birlikte başparmağın tele değsin susturmasın

Yorum

Ya ben başlığa hiç bakmamışım hayta haklı, yalnız birşey daha eklemek istiyorum, baş parmağını dokundururken tırnağının kenarına yakın olan et kısmını kullanman daha etkili ses almanı sağlayacaktır.

Yorum

hayta biraz bahsetmiş birşey daha ekliyim mute yapar gibi yap ve sol elinle teli bend yap sağ elindeki penayı tele vurduktan saliseler sonra baş parmağını hafifçe tele dokundurursan ve bu tekniği kalın mi la re ve sol tellerinde uygularsan iyi olur denemekten sıkılma ben bunu yapmak için 1 hafta aralıksız çalışmıştım

Yorum

Natural olayını ben yapmışım farkında olmadan heralde.Ama ben sweep yaptığımı sanıyordum.Bare ne ? Ayrı bir pozisyonu mu var barelerin.
                -5--
                -5--
                -5-- gibi bişiyi çalmak değil mi bare akor olarak değilde tektek.Bu başlığa verilen cevapta bayağı bir şey örenecem hayırlısı.

Yorum

Natural olayını ben yapmışım farkında olmadan heralde.Ama ben sweep yaptığımı sanıyordum.Bare ne ? Ayrı bir pozisyonu mu var barelerin.
                  -5--
                  -5--
                  -5-- gibi bişiyi çalmak değil mi bare akor olarak değilde tektek.Bu başlığa verilen cevapta bayağı bir şey örenecem hayırlısı.
                  telleri tamamen kapatmaktı galiba anlamı
                  --3--
                  --3--
                  --4--
                  --5--
                  --5--
                  --3-- örnek bareli akor işaret parmağınla perdeyi tamamen kapatıyorsun tellere tek tek vurarak tellerde dolanmakta arpej deniyor belki anlatışım yanlıştır ama böyle bişeydi

ne iş anlamadım bu akşam eski konuları diriltip duruyorum görmemişim tarihi:S:S neyse kalsın bu burda

Düzenleyen - slipknotcu_velet on 28/12/2007 01:05:53

Yorum

yeterince kasarsan olabilir ben hiç forumda fln aramadım metin türkcan (ki türk idolümdür)da gördüm ve çalıştım çalıştım ve oldu dediğim gibi üzerinde biraz uğraşırsan eğer yapılıyor ama bunu yaparken bend yapıp floyd rose sisteminle destek verirsen ve iyi br dist pedalın varsa gerçekten süper oluyor arkadaşlar tekniği anlatmış benim anlatmama gerek yoktur zaten..

Yorum

bencede biraz kasman gerek bende başta yapamıyordum ama daha sonra zamanla çok rahat yapmaya başladım ayrıca floyd roseda varsa gitarında kullanırsan çok güzel şeyler çıkabiliyor ortaya.

Yorum

peki bunun pinch harmonic ile farkı ne?

Yorum

yardım artificial harmonik olayı

arkadaşlar bi türlü çözemedim ben bunu ya yapamıyorum yardımcı olurmusun tekniği nedir video falan koyarsanız daha çok yrdımcı olursunuz teşekkürler..

Yorum

http://www.mygitar.com/forum/showthread.php?t=11225

Yorum

Odisseas isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              peki bunun pinch harmonic ile farkı ne?
                              evet bende bu sorunun cevabını arıyorum.artificial ile pinch arasındaki fark nedir?

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X