Duyuru

Collapse
No announcement yet.

hafif gitar Yamaha RGX-A2 Elektro gitar

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• hafif gitar Yamaha RGX-A2 Elektro gitar

arkadaşlar mrbalar bu gitar alabildiğine hafif ve manyetileri alnico humbucker fakat bi türlü deneyecek yer bulamadım bu gitar ve sesi hakkında ya da kalitesi işe yararlılıgı hakkında bilgisi olan arkadaşlarımın bilgisine ihtiyacım var teşekkürler
    bu arada bu gitar barda ve sahnede işimi görebilirmi yoksa bu özellikler göz boyamamı

Düzenleyen - kırıkbisiklet on 06/02/2006 01:01:23

Düzenleyen - kırıkbisiklet on 11/02/2006 02:51:55

kırıkbisiklet tam benimde düşündüğüm şeyleri sormuşsun benim almak istediğim gitar hem uzun süre çalışmaya gelecek (Gitar çok pahalı birşey olursa çalışma esnasında aman bir şey olurmu korkusu vs. için) hemde istediğim her yere gönül rahatlığı ile götürebilmeliyim ! arada kaldığım iki gitarı yazınca ne anlatmaya çalıştığımı daha iyi anlayacaksın

1. Gitar : Fender USA Standart Stratocaster

Fiyat yüksek fiyat için 5 üzerinden 3
    Çalışma Gitarı olarak notum yukarıdaki korkularımdan dolayı 5 üzerinden 3
    Ses kalitesi gitar kalitesi = 5 tam puan
    Performans gitarı olarak bana göre minyon bir adam için uzun süre ayakta çalmak için ağır bir gitar performans açısından = 4

2. Gitar : Yamaha RGX-A2

Fiyat Ortalama = 4
    Çalışma gitarı olarak = 4
    Ses kalitesi dinlemedim bilmiyorum ama yamaha markasına biraz güvenden = 3 gitar tonlama iyi ayarlar ve kaliteli yan ekipmanlar (Amp, Effects vs.) ile ses kalitesi 4 olabilir.
    Performans açısından hafif bir gitar = 5

İşte şimdi burada tıkanıyorum Sen olsan hangisini seerdin diye sorarım....

İşte bu yüzden yine Yamaha RGX-A2 ile ilgili senin gibi bilgi bekliyorum bu konuya bir el atıverin arkadaşlar

Yorum

rgx a2 çok yakın bi arkadaşımda var dediğiniz gibi gerçekten çok hafif bi gitar alnico manyetiklerle clean de çok hoş ses alabiliyosunuz. gitarda ses tüpü var ne işe yaradığını tam anlayamadım ama tonu ve görünüşü çok hoş gitarın.. tavsiye edebilirim

Yorum

bildiğim kadarıyla o ses tüpü sayesinde kaliteli sesi elde ediyorlarmış.bunun yanında gövde 3 degişik katmandan oluşturulmuş.ses olayına gelirsek bir fenderin yerini tutamaz ama bence kendi çapında iyi bir gitar çok tavsiye eden oldu bu konuyu kimse irdelemeyince bende bir şeyler yazmadım.ama yerinde olsam moriyondo: fender den şaşmazdım ve bu arada fenderin hafif kasalı olanları varmış bir araştır istersen.tabi fiyatına tuzunu ekle : )

ki bu arada bende fender için para biriktiriyorum şu aralar ama ikinci el bir gibsonda olabibilirsenin tercihin

Yorum

arkadaslar bende böyle bir gitar almak istiyorum kullananlar çok memnun olduklarını
          söylüyorlar bence en güzel renk olara siyahı bu gitar fiyatları düşermi onu öğrenmek istiyorum

Yorum

arkadaşlar yamaha rgx grubumuzun diğer gitaristinde var. eğer clean tonları iyi bi gitar arıyorsanız yamaha rgx a2 gercekten güzel bi gitar. ve çok rahat bi gitar tavsiye ederim...

Yorum

Yaklaşık 6 ay kullandım, Yamaha Pacifica Mike Stern alınca doğal olarak elimden çıkardım. Pek çok yerde bulabileceğiniz gibi 3 farklı ağaç katmanından oluşan bir gövdesi var. Ses tüpleri ise köprüden aşağıya gövdeyi dikine geçen üç adet basit tüptür. Bu tüpler sayesinde, frekans, hafif olan orta katman ağacın bütününe yayılmakta ve daha sert ve sıkı olan dış katman ağaçları tarafından hapsedilmektedir. Böyle dolgun ve tok bir ton ile uzun sustain elde edilmektedir.

Yorum

ben bu gitarı alaı 1 yıldan fazla oldu ve hala da kullanıyorum çok hafif ve kullanışlı bir gitar barda çalan arkadaşlara tavsiye ederim

Yorum

yamahanın elektrolar yaramaz baba bass larına sözümyok ama elektrosunu alma bence

Düzenleyen - apo_1903_2 on 06/06/2008 02:20:36

Yorum

Arkadaşlar ben yamaha rgx a2 gitarımı satıyorum almak isteyen olursa burdan mesaj atarak ulaşabilir.
                    Son güncelleyen Jakechambers; 11-12-2012, 17:45.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                    Initializing Tabs & loading Content...
                    Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                    X