Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Paul Reed Smith (PRS)

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Paul Reed Smith (PRS)

arkadaslar ben izmirdenim prs nin custom 24 modelini (opethin kullandigi model) ariyorum ama malesef burda bulamadım. Bu gitarlar hakkında ayrıntılı bilgisi olan varmidir tonlar manyetikler fiyat ve nerelerde bulabilceğimize dair

Herşeyden önce kesinlikle tahmin ettiğinden çok çok daha fazla liste fiyatları yurtdışında.. Türkiyedede kolay kolay orjinalini bulabileceğini sanmıyorum custom 24 zaten başlı başına bir şaheserdir ve muhtemelen türkiyeye gelse bile 7 milyar gibi bi fiyat takacaklarını düşünüyorum...

Yorum

Türkiye'de kaç tane PRS vardir diye düşünelim önce.. Legal olarak ülkemizde bu gitarlar yok, ya yurtdışından getireceksin, veya sen gidip alıp geleceksin..

Phantom'un dediği gibi, PRS'nin liste fiyatları biraz yüksek. Şekil itibari ile "klasik" diyebileceğimiz PRS'ler sanırım 3-4 bin dolardan başlar, 30-40bin dolara kadar gider..

Param var alırım bile *******, biraz zahmet çekmen gerekebilecek yani.. Mükemmel işlemeleri ve renkleri var..

Sevgilerle

Yorum

Bu gitarı alınca yanına da en az bir bin$ lık anfi alacak mısın arkadaşım?
        +
        Sırf opet kullanıyor diye almak da bilemiyorum yani ne kadar mantıklı... Yani hakkında bilgi sahibi olmadan bu kadar pahalı aletleri alan fazla insan yoktur, butik aletler bunlar...

Sanıyorum arkadaş bu kadar pahalı bir alet olduğunu tahmin edemedi.

Yorum

Aslında benimde çok istediğim bir gitar gerek süksesi olsun gerek tonları olsun hatta bir ara bayağı kafayı takmıştımki şöyle birşey düşündüm EternalCry ın gitarının yapımcısı olan Erkan Sızarlar aynısını yapsa ne kadara yapar vs vs bayağı konuşmuştuk ortalama manyetkileriyle beraber 1100 dolar gibi birşey çıkıyodu sanırım...

Yorum

2500 dolar gibi fiyatlarla açılıyor yurtdışında..(prs ce serisi)gibson les paul la karşılaştırdığımızda bazı akord kaçırma problemleri var deniyor,ama yine de şaheserdir,en yakın zamanda bir tane de ben edinmeyi düşünüyorum..

Düzenleyen - Lord@ on 20/04/2006 01:41:49

Yorum

[quote]
              Bu gitarı alınca yanına da en az bir bin$ lık anfi alacak mısın arkadaşım?
              +
              Sırf opet kullanıyor diye almak da bilemiyorum yani ne kadar mantıklı... Yani hakkında bilgi sahibi olmadan bu kadar pahalı aletleri alan fazla insan yoktur, butik aletler bunlar...

Sanıyorum arkadaş bu kadar pahalı bir alet olduğunu tahmin edemedi.
              [/quote

gitar hakkında burda yazı açmadan önce araştırma yaptım ancak net fiyatları stabil olmdıgı için kafamda sabit birşey yoktu ki nettede 5000$ gibi fiyatlar gördüm 2. ben bu gitar hakkında hiç bilgim yokken opeth tonlarını istiyorum die böğürmekteydim u kadar vurucu bu kadar derinen etkileyci ton kaç gitardan alınır zaten artı zaten altından kalkamıycak olsam hiç forum kirliliği yaratmazdım fiyatın artması benim için sadece alış zamanımın uzaması demek artı kullandıkları amfiler hakkındada bilgim var ama ben marshalldan vazgeçmeyi düsünmüyorum ilerisi için 100watt marshall planlıyorum yardımda bulunan tüm akadaslarada tesekkürler

Yorum

özür dilenicek bi durum yok alıngan biri değilimdir muhtemelen bu tip forum baslıklarının bu tip alet edevat hkkında bilgisi olmayan olsada alıcak konumda olmayn oldukça genç arkadaşlar tarafından sıkça kullanılmasınan kaynaklanan bi tavırdı seninki ama benim durumum farklı aynı tone malesef pek çok alet edevattan alınmıyor belki dinleyicinin %98 için farketmez ama benim için çok şey değişir (not yazım hataları için özür dilerim kullandığım klavyede bazı tusların yeri deişik

Düzenleyen - waefre on 18/04/2006 17:44:44

Yorum

waefre,
                  ok haklısın, olmayan sorun çözülmüştür

"Bir sürü efekt ve pahalı aletten çıkıyor o tonlar genelde..."den kastım adamlar bir sürü ekipman kullanıyordur, gitarla anfiyle bitmez, idi. Ama zaten bunu biliyorsun görüldüğü üzere...

Yorum

mikael akerfelt boss gt-3 ve gt-6 kullanır..dist.gain hakkındaki bir bilgim de yarıdan biraz daha az açılması gerektiğidir..

Yorum

konudaki bazı talihsiz mesajlar silinmiş veya editlenmiştir.
                      Konumuz gördüğünüz üzere PRS bunu haricindeki tartışmalarınızı lütfen özel mesajlar yoluyla hakaret içermeden halledin!

Yorum

mikael akerfelt boss gt-3 ve gt-6 kullanır..dist.gain hakkındaki bir bilgim de yarıdan biraz daha az açılması gerektiğidir..

haziranda boss gt 8 alicam normalde alti alicaktim ama üretimi durduruldu diye duydum birde yurt dışı siparişlerde güvenilir kaynak bilen varmıdır?

Yorum

bu PRS leri yüzde kaçı el yapımı bi bilen varmı?yoksa hepsi mi?[:0]

Düzenleyen - galyus on 02/05/2006 19:00:22

Yorum

Ben hepsi el yapımı diye biliyorum ama son zamanlarda çıkanların kasaları fabrikasyon olabilir yani çok emin olmamakla beraber hepsi el yapımı

Yorum

CNC kullanmıyor mu PRS??

Hiç mi hiç zannetmiyorum... Koca ağaçlardan elle mi oyuyorlar kasayı?

Zannediyorum, kasa, klavye fln CNC'dir, ki CNC olmayan bir klavye ne kadar düzgün ve doğru kesilebilir orası şüpheli. Gerisi el yapımıdır. PRS'nin sitesinde de gösteriyorlardır muhtemelen yapım proseslerini.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X