Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Jackson DK2S Sorun

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Jackson DK2S Sorun

yaklasik 15 gun once almanyadan bi adet Jackson dk2s dinky gitar aldim, yaninda zoom gfx-5 ve marshall mg15dfx amfi simdi sorun su 1.si amfide made in india yazıyo bu ne derece iyi? 2.ve daha onemlisi gitarda soyle bi problem var ses potunu cevirince amfiden hışırtılar geliyo hatta bazı noktalarda (bi iki nokta) ses kesiliyo kısa devre gibi bişimi var acaba oturdugum yer istanbula yakın ama burda anlayan kimse yok naapsam bi gotursemmi tuneldeki cakallara kendim acıp baksam nasıl olur fikir verirseniz sevinirim hatta anlayan birileri varsa fullmoonandnight@yahoo dan msn ile gorusebiliriz birde bu floydrose hakkındabirşeyler ogrenmem lazım sanırım beceremedim bir turlu kilitleyince kacıp duruyo akord eşikteki vidalarla yapıncada dibe dayanıyo vidalar ama dogru sese gelmeden kilitlemiyorum bende) yardımlarınızı esirgemeyin bu elektrik gitar acemisinden opuyorum hepinizi gitarsız geçen gununuz olmasın..

1- amfin o ebattaki bir alet için gayet iyi. 15watt olduktan sonra made in usa olsa bile değişen birşey olmaz bana göre

2-Buda forumun muhtelif yerlerinde bahsedilmiş bir konudur mutlaka. Pot çevirdikçe gelen hışırtı normal olabilecek birşey. Gitarının Potlarının içi tozlanmış.. Genelde olur böyle şeyler çok önemli değil. Bir contact cleaner alman lazım. Sprey şeklinde bir kutuda. Onu sıkarak temizlemen gerekiyor biraz. Yapabilirsin gibime geliyor. Zaten yapmayı öğrenmekte fayda var zira bu gitarlarda genelde olan birşey.

Akordun tutmamasıda eğer tellerin yeni ise olabilecek birşey. 6teli birden normal akort et ama 1 nota yukardan akordunu yap Sonra kilitleyip ince ayar yap floyd rose üzerinden. Böyle yapabilmen gerekiyor. Ha olmuyorsada dert etme zaten 1-2 güne kadar tellerin iyice oturunca akordunda oturur

Güle güle kullan,güzel bir gitar almışsın.

Yorum

tamam bunlar guzel birader sagol ama bu gitar deli ediyo beni humbucker yerinden oynuyo arada ses kesiliyo tamamen bastırıyorum manyetige duzeliyo falan dayanamadım söktüm manyetigi neyse taktım o sorun kalmadı ama manyetikleri deigstiren kucuk pot varya bende 5 yollu onun en altında ve en ustunde ses kesiliyo arada bir de floydrosu cıkardım telleri widalarla sıkıştırıyosunya eşige widaları cıkardım ucundaki başlarla taktım yani teller yukseldi cızırtı falan ****** deli olacam paranla rezil ol valla zaten çalarken hep gitar kırmak gelmiştir içimden vuracam duvara o olacak ) neyse ben zaten istanbula goturup baktırcam o zaman niye anlatıyorum? bilmiyorum

Yorum

hacı aynı gitar bende de var. sen direk msn e ekle beni electroseko@hotmail.com. oradan ayrıntılı konuşalım.
        ama özetle bu dk2s modelindeki potların gürültü filtrelemesi pek iyi diil. volume potuna hafif dokunsan bile ses aşırı hışırdıyo dimi normal. floyd rose a gelince dk2s deki floyd rose çok sağlamdır şüphen olmasın. ama iki taraftan teller kilitlendiği için gerekli alyansla önce kilidi gevşetip floyd rose'da bulunan ince ayarları yap. sonra bi süre akor kaçabilir. onu da floyd rose dan daha kolay halletmiş olursun.yani bu alet çok zor akor kaçırıyo onu söliim.
        bi de aktif manyetiğe geçtiğinde bi tele vurup nota bastığında ses kesiliyodur kesin. onun sebebi de tamamen arkadaki 9 V'luk pilin zayıflamış olması. pili yenile bak nası oluyor alet.
        ama msn de daha konuşmak lazım ok? ekle beni. hadi kolay gele

Yorum

Bu gitarın İstanbul-tünel fiyatı nedir?

Yorum

ben geçenler de sordum 1280 € fiyat söylediler dk2 için. bence değmez o gitara o para.

Yorum

Hışırtıyı bizim komşu makina yağıyla geçirmişti (bizzat şahit oldum). ama önermem her tarafından yağlar akıyordu gitarın türk aklı işte

Yorum

markalar var başka başka ama jackson bambaşka..

Yorum

1280 utanmadan bir de euro demişler.629 dolar yurtdışı.musician.com da gördüm sanırım.

Yorum

Bu gitar fiyatına göre sizce iyi mi kötü mü ?

Yorum

Abicim niye 1 yıldan fazla ölü konuyu upladınki yani dolu jackson muhabbeti geçiyor bi sürü konuda. şu anki fiyatına göre dk2s 1800-2000 ytl arası bir gitar ve hak etmez diyeceğim o fiyata daha iyi modeller var yani.

Yorum

İyi sağolda dövseydin... Başka bi yerde dk2s konusu nerde geçiyor ki göremedim :S

Yorum

bu gitar sanırım dk2 nin sustain özellikli manyetik takılmış hali aralarında pek bi fark göremedim ve bu sustainiac olayı pek sağlıklı değil bence doğallık tamamen kayboluyo seste dk2 tercih ederim

Yorum

Eski bir konuyu çıkardığım için özür dilerim ancak yeni başlık da açmak istemedim.DK2S gitarımda tuhaf bir sorun var.Aktif manyetiği açık tuttuğum ve ortadaki single manyetiği çalışır durumda tutan herhangi bir switch seçiminde,bu manyetikten gıcırtı benzeri bir ses geliyor.Bu ses ton potu(ortadaki) ne kadar yüksek bir seviyeye ayarlanmışsa,o kadar da yüksek çıkıyor ayrıca.Aktif manyetiğin kapalı olduğu durumlarda bu sorunu yaşamıyorum.Ne yapacağımı bilemedim.Acil yardımınıza ihtiyacım var teşekkürler.

Yorum

hışırtılar kullandığın kablonun kalitesizliğinden ayrıca amfinin kalitesizliğinden kaynaklanabilir. Aynı gitarı bende kullanıyorum gayet sağlam bir gitardır.Akort kaçırma sorunu yoktur.Öncelikle saptan yaklaşık olarak akordu ayarla fakat öncelikle köprüdeki vidalardan ince ayarı yapmak için yeterli payı bırak ne sıkı ne gevşek olsun.Saptan kilitledikten sonra ince ayarını köprüden yap sorun yaşamazsın

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X