Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Jackson KV2 (King V) İncelemesi

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Jackson KV2 (King V) İncelemesi

Selamlar dostlar;

Elimde 2009 Amerikan yapımı bir Jackson KV-2 Black bulunmakta. Shnicx üstadımın tavsiyesi üzerine bu yazıyı hazırlamak istedim.

Özelliklerimize gelelim:
    Gövde: Alder(Kızılağaç).
    Sap Ağacı: Maple(Akçaağaç).
    Sap Birleşimi: Neck Through(Sap ve gövdenin tek parça olması).
    Tuşe:Abanoz
    Perde:24 Dunlop Jumbo Fretler
    Perde İşaretçileri: Sedef Sharkfin İnlayler
    Köprü Manyetiği: Seymour Duncan TB-4 JB
    Sap Manyetiği: Seymour Duncan SH-4 JB
    Switch: 3 Yollu, Blade Tarzı
    Kontroller: 2 Volüm, 1 Ton
    Elektronikler: CTS
    Köprü: Orjinal Floyd Rose
    Burgular: Die-Cast

Ses olarak;
    Standart Jackson usülü tiz ve mid üzerine bir sesi var. Basları tane tane. İnanılmaz güzel cleanlere sahip. Drive'da palm muting tepkisi çok iyi. Her metal türevine çok rahat gidebilecek bir alet. Maple ağacı tuşe tepkisini ciddi boyutta artıyor. Saptaki Jb ye de yavaş yavaş alışıyorum açıkçası. Neck Through olan sap birleşimimiz gitarın mükemmel bir sustaine sahip olmasını sağlıyor. İsteyen manyetik modifiyesi yaptırabilir fakat ben gerek duymadım şu ana kadar.

Genel olarak;
    Kızılağaç ve neck through gerçekten çok iyi anlaşıyorlar. Gitar çok hafif ve bir o kadar da dengeli. Bu şekilde sapı yukarda tutmak için gitarla boğuşmak durumunda kalmıyorsunuz.

Tüm aksamlar siyah. Gövde cilası nitro olduğundan gitar harika parlak bir görünüme sahip. Çaldıktan sonra cilalar iseniz resmen ışıldıyor alet.

Köprümüz Orjinal Floyd Rose her türlü atraksiyona en iyi şekilde cevap veriyor. Eğer benim gibi Dive bomb , Bar drop , Harmonic Squealing gibi olayların tutkunu iseniz Orjinal Floyd Rose kesin çözüm gibi. Akord kaçırma olayından söz etmiyorum bile

24 Perde , Jumbo Fretlere sahip etli ve oldukça büyük bir sapımız var. Ellerim küçük olduğundan ilk elime aldığımda çok korkmuştum alışamayacağımdan dolayı fakat çaldığınız her saniye biraz daha seviyorsunuz sonra başka gitarları çalamıyor hale geliyorsunuz.

Tuşemiz abanoz ve bugüne kadar kullandığım gitarlardaki en rahat hissi veriyor açık ara. Üstüne gerçek sedef olan sharkfinlerimiz ile tadından yenmez bir hal alıyor.

Burgularımız Die-Cast ve en ufak oynamaya tepkisiz kalmayan malzemeler. Azıcık çevirdiğinizde bile boş bırakmadan değişikliği hissettiriyorlar.

2 Volüm 1 Ton olan kontrollerimiz de çok eğlenceli açıkçası. Misal Sap Volümünü kapatıp bir köprüde bir nota basıp switchi sapa alınca gitar sustuğundan yaratıcılığınızla çok değişik şeyler yapabilirsiniz. (Zakk amcamızın Crazy Train de yaptığı gibi)

Gitarı ayakta çalmak ciddi anlamda büyük zevk. King V nin verdiği rahatlığı henüz diğer kasa tiplerinde bulabilmiş değilim. Fakat aynı şeyi oturarak çalarken söyleyemeyeceğim. Alışırsanız çok güzel geliyor ama standart kasaların rahatlığını bulamayacağınızı bilmelisiniz.

Yukarda da belirttiğim gibi hazırlamış olduğum yazı Shnicx üstadıma ithaf edilmiştir. Kendisine burdan en içten saygılarımı sunar ve selam ederim.

Kafanıza takılan bir şeyler olursa bir ö.m atmanız yeterli olur. Fotoğraflarını da yakında eklemeye çalışırım. Sevgilerle..

Emre
    Son güncelleyen JAMES_ROOT; 18-06-2010, 16:05.

Sağol Emre kardeşim, teşekkür ettim.

Ellerine sağlık, rehber niteliğinde güzel bir yazı olmuş. Yakışıklı fotoğraflarını da bekliyoruz gitarın.

Yorum

Saçma bir soru olabilir,mazur görünüz.

Gövde: Alder(Kızılağaç).
      Sap Ağacı: Maple(Akçaağaç).
      Sap Birleşimi:Neck Through(Sap ve gövdenin tek parça olması).

Sap ve gövde ağacı farklıysa,bu gitar nasıl neck through olablir

Yorum

Gitar neck-thru evet, sap ve gövdenin ortası akçaağaç iken üst ve alt kanatlar kızılağaç şeklinde oluyor.

Yorum

Anlaşıldı,sağolasın.

Yorum

açıklama yapacaktım ki üstadım yapmış zaten Bu arada ben teşekkür ederim abicim sevgiler

Yorum

amannn allahımmm iştee bu jackson krallarından bir tane daha

nerden aldınnnnnnnnnnn lütfenn söyleeeeeee

gerçi söylemek yürek ister ama
              Son güncelleyen Gu!TarD£L!gHT48; 18-06-2010, 16:47.

Yorum

Amerikadan,amerikan online satış siteleerinden,ülkemizden ikinci el veya sıfır olarak (Bulması biraz zahmetli olabilir) alınabilir.

Kısacası imkansız birşey değildir bulması güçtür (ülkemizde) .

Yorum

Evet gitarı Amerika'dan getirttim arkadaşım. Türkiye'den almaya kalksam +1500 tl civarı ödemek durumunda kalacaktım.

Ülkemizde benim bildiğim 4 KV-2 var. İki tanesi İstanbulda ikamet ediyor, bir tanesi Adana da biri de bende. O yüzden ikinci el bulması çok zor değil, imkansız gibidir.
                  Son güncelleyen JAMES_ROOT; 18-06-2010, 21:54.

Yorum

amerikadan online satış sitesinden getirttin peki 0 el getirttirebilceğimiz güvenilir bir site varmıdır

Yorum

eline sağlık isteyipte alamadığım kv2

Yorum

Gu!TarD£L!gHT48 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        amerikadan online satış sitesinden getirttin peki 0 el getirttirebilceğimiz güvenilir bir site varmıdır
                        Var, hemen her site güvenli. Musicianfriend, music123 falan. Fakat Türkiye'ye kargolamıyorlar. Getirecek bir adamın yoksa asla getiremeyebilirsin. Bu yüzden şansını Ebay'den denemen lazım. Ülkeler arası gönderim yapan birinden alabilirsin. Ama en az 300 dolar kargo ödemek durumundasın artı gümrüğe takılma riski de cabası.

bfmv_91 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        eline sağlık isteyipte alamadığım kv2
                        umarım bir gün sen de sahip olabilirsin bu tip bir alete dostum

Yorum

Gu!TarD£L!gHT48 isimli üyeden alıntı
                          zuhal müzik burda ankarada var. İstediğim herşeyi getirirse iyi olabilir ama türkiye şartlarına pahalılığına katlanmamak için e baydan almayı düşünüyorum ingilizce konuşacak biride var çünkü bende internet sitelerinden getirilen şeylerin güvenliği olduğunu düşünüyorum. Ebayda adından söz etmiş zaten her yönede kargo veriyorsa sorun yoktur sende almışın bak görüyoruz herşey ortada ordan alabilirim ekipmanlarımı.
                          Türkiye şartlarında ki pahalılığa katlanmak istemiyorsun ancak onun kargosu ve vergisi zaten buradan alacağın gitarın sıfır fiyatından farksız olacaktır.

İncelemeniz için teşekkür ederim.

Yorum

Konu darma duman olmuş. Müdahale etmek istemedim Tansel ustamla Emre'nin emeği geçmiş o yüzden incelemeyle ilgisi olmayan mesajların atılmaması rica olunur. Gereksiz olanları da sileriz

İncelemeniz ve emeğiniz için teşekkür ve tebrik ederim Emre arkadaşım. Bir Jackson manyağı hatta hasta derecede tonuna aşık biri olarak sizden video ve ses kayıt örnekleri de eklemenizi rica ederim. Bu gitar anlatılmaz çalınır, çalmak yetmez dinlettirilir ki ne derece cayır cayır yakar adamı anlaşılsın

Yorum

Gereksiz mesajlar temizlenmiştir, yurtdışından gitar almakla ilgilenen arkadaşlar forumu biraz kurcalarlarsa aradıkları çoğu bilgiye sahip olabilirler;

http://www.mygitar.com/forum/forumdisplay.php?f=234

Lütfen forumu daha etkin kullanalım, daha fazla karıştıralım.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X