Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Jackson KV3 (King V) İncelemesi

Collapse
Bu sabit bir konudur.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

İnceleme Jackson KV3 (King V) İncelemesi

Şu an elimde (bildiğim kadarı ve kataloglar yardımıyla tahmin ettiğim) sadece 1998 ve 1999 da japonyada üretilen seriden bir adet Cherry Sun Burst KV-3 var.

1998 Kataloğu

1999 Kataloğu

Dave Mustaine'in bir dönem sıklıkla kullandığı kavak (poplar) gövde mevcut. Nikel (mat) aksama sahip, krom değil dikkat edelim. 1 volüm, 1 ton ve 3 yollu manyetik seçim anahtarına sahip. Potlar aynı şekilde nikel (mat gri).

Tremolosu "Jackson JT-580 Low Profile" denen mat gri köprüye sahip, belki içinizde bilenleriniz vardır, jacksonun bu köprüleri akordu minimum kaçırmasıyla ünlü ve arasıra piyasada aranandırlar

22 Perde gülağacı klavye, akçaağaç sap ve kafada siyah klasik "Jackson" yazısına sahip. Klavye işaretçileri "sharkfin" diye tabir edilen plastik malzemeler. Gitarın üst eşiği ve burguları orjinalinde aynı şekilde nikel (mat gri) malzeme. Benimkinde burgular alman yapımı Schaller ile değiştirilmiş durumda.

Seri numarası olayı her japonda olduğu gibi hak getire. Geçen sene yaz ayında edindiğim 2008 üretimi DK-2 imin seri numarası 97 ile başlarken bu gitarımın 96 ile başlıyor Aslında piyasadaki çoğu jacksonun 96 ile başlıyor

Gövdeye KV-1 (Dave Mustaine Signature) ve KV-2 modellerinin aksine yekpare değil gövdeye vidalı bağlantı sözkonusu. Sap plakası (neckplate) aynı şekilde mat gri renkte. Jack girişi üst kanatta, diğer JS, X serilerinde olduğu gibi alt kanatta değil, bunun sağladığı en büyük artı oturarak çalarken, gitarın bacağınızda kuzu gibi yatması ve jackınızın hiçbir şekilde sizi rahatsız etmemesi.

Orjinallerinin (gerçi benim piyasada rastladığım sadece 5 adet KV-3'ün 4'ü manyetikleri modifiyeli idi) üzerinde Duncan Desinged denilen kıytırık manyetikler var. Ben aldığımda köprü Seymour Duncan TB-6 Distortion, sap Seymour Duncan SH-2 Jazz ile değiştirilmişti.

Üzerinde müthiş bir akçaağaç kaplaması var, Cherry Sun Burst tabir edilen (kataloglarda CSB koduyla geçen), beyne gelen "salya salgıla" emriyle hormonlarınızı emre uymak zorunda bırakan türden Gövdenin arkası ise bordo renkte. Askı yerleri gayet yerinde, gövde ağacının hafifliği dışında hiçbir şekilde kayması etmesi gitmesi olmasına imkan yok

Diğer resimler;

KV-1 ve KV-2 gibi amerikan üretimi değil, japon üretimidir. Yapan ustaların da ellerinden öperim yeri gelmişken, keşke şu kavağı biraz daha ağır seçselermiş

Umarım verdiğim bilgiler birilerinin işine yarar, ya da yaramıştır. Elime geçen gitarları bundan böyle -yoksa kendi başlığı, ya da eskiyse- yeni başlıklar ile anlatmaya çalışacağım arkadaşlar.

Long Live The King!
    Son güncelleyen shnicx; 11-10-2009, 23:59.

şimdi bu konu canımızı çektirmekten başka ne işe yaradı.al işte neyse piyası fiyatı hangi aralıklarda değişir soylersen belki bi tane de ben edinebilirim...

Yorum

Sudden_deth isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      şimdi bu konu canımızı çektirmekten başka ne işe yaradı.al işte neyse piyası fiyatı hangi aralıklarda değişir soylersen belki bi tane de ben edinebilirim...
      Resimleri eklemeyeyim o zaman hiç, daha da kötü olmasın durum

Piyasası, temizliğine ve üzerindeki modifikasyonlara göre değişiyor. En kötüsünü 1000 TL den aşağı ve çok daha önemlisi bulabildiğiniz takdirde edinmeniz mümkün olabilir

Hardcase + EMG modifiyeli temiz kullanılmışlara ise 1000$ gibi uçuk fiyatlar istendiğine de şahit oldum.

Yorum

metal aksamları da adam gibi modifiye görmüşse(floyd rose değişmişse potans tuşları burgu vs vs...) bence 1000 dolar verilir..Sen kaça aldın?

Yorum

Ben 1200 TLye aldım manyetik ve burgu modifiyeli halini. Ama bahsettiğim 1000 dolar fiyat çekilende sadece hardcase + EMG modifiyesi vardı

Yorum

başka bulursan bana pm at bu kadar açık ve net oldum

Yorum

Teşekkürler

Teşekkürler shnicx. İbanez s470'in de tanıtımını bekliyoruz
              Son güncelleyen shnicx; 29-06-2009, 12:45.

Yorum

Sudden_deth isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                başka bulursan bana pm at bu kadar açık ve net oldum

berkancakmak isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                Teşekkürler shnicx. İbanez s470'in de tanıtımını bekliyoruz
                Bir ara kullanmıştım S 470 de, fakat detaylı anlatacak kadar hatırlamıyorum malesef. Ama elime geçerse değerlendiririm tabi ki

Yorum

Harika gitar, harika renk güle güle taşırmadan,düşürmeden,göçürmeden,çizdirmeden,çekin meden,çaldırmadan,bozmadan uzun yıllar kullanır karizma fotoğraflarını çeker sitemizde yayınlarsın Allahta çektirmeden tüm gitarist kullarına bunlardan birer tanecik versin

Yorum

Tansel abi eline sağlık beynim "salya salgıla" emrini vermeye başlıyor şu anda..

Yorum

Resimleri ekledim arkadaşlar, söz beyinlerde artık

Yorum

Ben yere koyup fotoğraf çekmeye kıyamazdım

Yorum

maşallah harbi taş gibi gitar.O kadar seni geçmiş minare yıkılmış(hatta yıkılmamış ) mihrabı yerinde kalmış.Floydu güzel görünüyor.Köprü hiç modifiye gördümü bi de kozmetik olarak süper kalmış diğer sahibi çok az kullanmış herhalde.V nin kanatlarının ucu hala sivri oralar hep ezilir vs.. Kavak ağacının sesi nasıl?? tok mu tiz mi bize efektsiz clean ile distortion kayıt da gönderirsen iyi olur...

Yorum

Valla 10 senelik bir gitara göre fazla temiz gerçekten. Kozmetik anlamda gerçekten çok hoşuma gitti. Bir tek sapın alt tarafında nemli kalmasıyla oluşan lekeler var. Floyd orjinal floydu işte, yazımda bahsettiğim gibi. Hatta kullanımdan (terden) kaynaklı boya aşınması da görülebilir üst tarafında.

Kanat uçları hafif boyası dökülmüş durumdaydı, arkadaşımın kız arkadaşında tamı tamına aynı renk oje vardı, giriştim En azından belli olmuyor artık.

Kavak ağacının tonu kızılağaçtan daha tiz ve TB-6 nın da etkisi ile daha sıcacık bir tonu var aletin. Malesef şu aralar kayıt alamıyorum, aldığım zaman tabi ki paylaşırım. Karakteristiği hakkında fikir verir

Yorum

Aynı gitar mı bilmiyorum ama aynı renkte bir jackson king v denemiştim. elime aldığımda anladım bana göre bir alet değil bu =) şekli falan pek elimde durmadı fazla tutmadım bırakmıştım. ama görüntü olarak güzel bir gitar.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X