Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Jackson DXMG - Jackson DK-2 BLK

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• İnceleme Jackson DXMG - Jackson DK-2 BLK

Bu gitarlardan birini alacağım DXMG'de EMG kapalı manyetikleri var.
    DK-2 BLK'de Seymour Duncan manyetikleri var H-S-S.Hangisini tercih etmeliyim?

Ne tür müzik icra etmek istiyorsunuz? Tarzınız nedir ? Aktif manyetiklerle pasif manyetikler arasında çok fark var. Daha açıklayıcı olun ki daha verimli cevaplar alın.

Yorum

DK-2 ile daha geniş ton aralığı yakalıyabilirsin. DXMG de ise clean tonların yetersiz kalabilir ama her zaman söylediğimiz gibi kullanıcağın ekipmanda önemli.Ama bana sorarsan DK-2 işçilik ve ton olarak DXMG nin üstünde diye düşünüyorum. Saygılar...

Yorum

öncelikle herkese selamlar.geçenlerde elektrolarımı 3'leyerek :beer: bir jackson dxmg sahibi oldum :gitar:.gerçekten harika bir alet.ellerim benim kalın ve klavyesi tam bana oturdu.temiz ses olarak,sert tonlu bir gitar için gayet tatminkar.distortion tonlardan bahsetmeme gerek yok
        yalnız gitarın telleri bana biraz yüksek geldi.köprüden gerekli ayarları yaparak alçalttım.harika oldu.
        isdersen tonları burdan paylaşabilirim

Yorum

dxmg lerde en son emg hz vardı değişmediyse onlar da pasif. ayrıca arkadaş amfisini ve tarzını söylerse daha da yardım edebiliriz

Yorum

canKUTTT isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            Ne tür müzik icra etmek istiyorsunuz? Tarzınız nedir ? Aktif manyetiklerle pasif manyetikler arasında çok fark var. Daha açıklayıcı olun ki daha verimli cevaplar alın.
            blind.quardian isimli üyeden alıntı Mesajı göster
            dxmg lerde en son emg hz vardı değişmediyse onlar da pasif. ayrıca arkadaş amfisini ve tarzını söylerse daha da yardım edebiliriz
            Rock ve Metal çalacağım.Aktif manyetiklerle pasif manyetikler arasındaki fark nedir?
            DXMG'lerde EMG hz var.Şuanda amfi olarak eski bir amfim var elektro gitar amfisi değil distortion yok, şimdilik efectleri bir bilgisayar programı ile almayı düşünüyorum.

Yorum

Gitara 2 milyar kadar para verip amfi almamak olmaz. çok pişman olursun bilgisayardan falan. en kötü 2. el bir prosesör falan al derim.

Yorum

Amfiyi diğer ay alacağım.Şimdilik bilgisayarla idare etcem.

Yorum

dk-2 daha iyi dxmg den

Yorum

Şu an bende dk-2 almayı düşünüyorum.

Yorum

Dk-2 manyetik dizilimi ve manyetikleri sayesinde daha geniş bir ton yelpazesi sunar. Üzerindeki manyetikler pasiftir. Emg 81/85/89/60 gibi manyetikler Emg nin aktif manyetikleridir fakat Emg hz ler pasif manyetiktir.Aktif manyetiklerde ses çıkışını güçlendirmek için pil bulunur ve bu manyetikler yüksek çıkışa sahiptir. Ancak seymour duncan sh-13,jb tb4 gibi manyetikler varken soğuk-odun gibi sesi olan,pilli ve sadece distortion a odaklanmış manyetikleri ben tercih edermiyim etmem,gitarıma takma fikrini bile kafamda barındırmam çünkü keskin dist tonlarını bu az önce yazdığım seymourlar la elde etmek hem mümkün hem de daha geniş ton yelpazesini daha sıcak bir sesle elde etmek mümkün(ellerimi sesin üzerine koyup sıcaklığına bakmadım. Yine kulaklarımın duyduklarını beynim yorumladı ve böyle bir yargıya vardım.) Keskin ve sıcak bir distortion tonu ve yüksek çıkışlı bir manyetik hakkında bilgi edinmek istersen Megadeth dinleyebilir ya da Dimebag darrel ın şahaserlerine kulağını verebilirsin. Gerçi Dimebag Bill lawrence kullanmıştır ama Sh-13 de bu manyetiğin temel özelliklerinden yola çıkılarak daha canavar bir hale sokulmuştur.

emg hz ler seymour duncanlar gibi pasifler ancak onlar kadar clean tonda başarılı değiller.

Distortion tonlarını nasıl almak istiyorsan veya beğenin ne yöndeyse Emg hz leri veya seymourları bu konuda karşılaştırabilirsin. Ancak seymourlar ile de distortion da sırtın yere gelmez ayrıca daha geniş bir ton yelpazen ve daha tatlı clean tonların olur. Ben olsam ki ben de rock ve metal üzerine yoğunlaşmış durumdayım bu durumda emg hz lerden vazgeçer Dk-2 yi alırdım çünkü avantajlar ortada. Ufuktaki çizgiyi mi görmek istersin yoksa ufuğu komple mi görmek istersin(çizgisi dahil) :evil:
                      Son güncelleyen canKUTTT; 03-06-2009, 19:47.

Yorum

Emg her ne kadar revaçta olsada ülkemizde gerçekten profesyonel anlamda düşünüp müzik yapan insanlar gerçekten pek fazla tavsiye etmiyor. Denildiği gibi sadece distortion için üretilmiş bir manyetik Emg.

Ama S.Duncan manyetiklerle blues tonu bile alınıyor bkz: aps-1 alnico II çok güzel bir manyetiktir.Emg ler gibi sadece distortion çalmıcam farklı müziklerden hoşlanıyorum diyorsan dk-2 derim seymour duncan ve dimarzio bu işin ustasıdır onuda söyleyim.

Bu video'dan daha fazla şey anlıcaksın;

. ESP M-II (Japan) with active EMG 81 pickups (bridge and neck).

. Jackson King V KV2 (USA) with passive JB TB-4 (bridge) and JB SH-4 (neck) Seymour Duncan pickups.

Bu şekilde deniyor;

This is the first chapter of my comparison between active EMGs and passive Seymour Duncans.------------------------------------------------------------------...

Fark açıkca belli bence.

Yorum

bu iki gitar arasındaki manyetik farkından sonra en önemli fark işçiliktir hocam, ben DK-2 nin işçiliği daha iyi diye biliyorum alırsan yolda bırakmaz seni, çok uzun süre götürür bu alet.Eğer diyorsan 2 single manyetik beni rahatsız ediyor ozaman DK2M de bakabilirsin clean tonları fena bir gitar değil, tonları güzel gerekince şahlanabilecek bir alet bu sözüm her iki gitar içinde DK-2 ve DK2M bence tercihin bu iki gitardan biri olmalı.

Yorum

seymour duncan'ın firma olarak önerimi sh2-sh4 mu yoksa jb-tb4-sh4 muydu?

Yorum

Sudden_deth isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              seymour duncan'ın firma olarak önerimi sh2-sh4 mu yoksa jb-tb4-sh4 muydu?
                              zaten TB-4 ve SH-4 aynı manyetikler sadece boyutları farklı TB olan floyd rose lu gitarların köprü manyetiğinde kullanılır manyetiğin üzerindeki noktaların arasındaki boşluklar biraz daha uzun

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X