Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Jackson DK-2 / DK-2m

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

hocam solağı yok san dimas'ların Biri yorum yapsın lütfen şu gitarın floyd Rose'u hakkında

Yorum

Floyd Rose dan anlayan adama sahte bir köprü bile orjinal performansı verir önemli olan tecrübe bilgi ve birazda mekanik mantığı gerekli.Eğer gerçekten merak ediyorsan nasıl olduğunu gayet rahat ve kaliteli bir köprü.Kullanmayı bilen için altın değerinde.

Yorum

dk2 kullanıyorum memnunum ses ve ton yönündende oldukça hoş bir gitar. doğru amfikilatör ve doğru efekt desteğiylede bence uyum sağlayamayacağı müzik türü yok dk2m de elime geçti ama ne bileyim benim oyum dk2 ye

Yorum

Kemal yorumun için sağol.Dediğim gibi elimde şu an Grg170dx var köprüsü yarı sabit.Geçen gün bir kullanayım dedim (Judas Priest-Breaking The Law) çok ufak bir hareket yaptım tremoloyla akort uçtu gitti Ben mi kullanmayı bilmiyorum yoksa gitarın köprüsünden mi kaynaklanıyor hiç anlamadım.

Dk2'de de böyle birşey olacaksa sorun bendendir ve tremolo dersleri almam gerekir ..

Saygılar..

Yorum

Akord kaçması durumu gitarın ayarlarıyla ilgili.
            Birazda yaylarla ilgili.Yaylar sıfır noktasına gelmeden akord düzelmez floyd rose da.Yani başladığı yere dönmesi gerekli kolu kullandıktan sonra.Eğer bununla ilgili bir problem değilsede.Sap ayarı köprü ayarları falan yapıldıktan sonra düzelecektir.Benim edge pro köprümde akord kaçırıyordu ayarları yapıldıktan sonra 1 haftadır eskisinden 10 kat daha sert kullandığım halde sadece fine tunerlardan 1 kez falan ayarladım oda teller yeni değişti diyedir sanırım.

Jackson dada eğer ayarları tamsa hiçbir sorun olmaz.

Yorum

Kemal yüreğime su serptin valla sağolasın Heyacanla bekliyorum gitarımın gelmesini.

Bu arada Dk2 - Metal Muff - Laney LX65R nasıl bir kombinasyon oluşturur sizce ?

Yorum

Gayet güzel olur set in.
                Floyd rose hakkında birşey daha yazayım.
                Şu anda arkadaşımın cort x6sı var elimde.O kadar ölü bir gitarki
                floyd rose u batmış kol un girdiği kısım yok tıttırlı yer babamların orda yaptırtacam onu ölçüleri aldım kol dışında her şeyini ayarladım.O kadar stabilki şu anda presstige gitarımdaki edge pro kadar olmasa bile gayet iyi bir köprü ki burada jackson dan söz ediyoruz alacağın 10 kat daha iyi bir sistem seni bekliyor.

Yorum

tekrar teşekkürler.Valla gelsin hard case'i ile birlikte yatağıma alıp,birlikte uyuyacağım Umarım hakkını verebilirim Jackson'ınım

Saygılar..

Yorum

Merak etme hakkını verirsin gitarın.
                    Bir abi bende ona böyle dediğimde gitarın kadarsın demişti.
                    Son güncelleyen IbAnEzKeMaL; 18-10-2010, 22:46.

Yorum

Gitarın kadar değil birikimin,deneyimin kadar olmalısın Piyasada çok gitarist var Gibson LP'lar alıp hakkını vermeyen

Yorum

RaMmFaN isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        Gitarın kadar değil birikimin,deneyimin kadar olmalısın Piyasada çok gitarist var Gibson LP'lar alıp hakkını vermeyen
                        Biliyorum zaten öylesine söyledim.Onlar birde Gibsonu Gibson olduğu için değil ezolar arasındaki Gibson en iyi gitardır lafı yüzünden en iyisi bende olsun takınıtısına alırlar o gitarı.Sonra dükkana gider "ee abi bunun tonu boğuk ne iş ben metal çalacağım amfim marshall ( buda takıntıdır en iyi olduğu sanılır tarz tanımaksızın.)" derler.
                        Adam daha tarz ı oturmadan sırf gösteriş olsun diye alıyor.Uyuz oluyorum böylelerine.Biraz gelişeyim armoni bilgimi çalımımı tekniğimi geliştireyim demez şu tonu nasıl alırım bu gitar nasıl diye sorarak geçirirler zamanlarını.

Yorum

Aynen Kemal al benden de o kadar. Ayrıca gösteriş için Gibson lp leri alıp çalanları öp başına koy sen. Adam Jackson sl-1 alıyor, RR-1 alıyor sonra satıyor... Büyük konuşuyorum aç kalsam üç gün boyunca sl-1 i ya da rr-1 imi yine satmam yine satmam. Bu kimliğim benim. Nasıl ki para için kötü yola düşmüyorsak ben de gitarımı satmam. Hani gösteriş yapanların da beteri var Kemal. En azından gösteriş yapanın gitarı elinde, amfilerin kralı biricik marshall ı da ötesinde...

Yorum

Evet ya kemal 100 watt'lık kafa alıyorlar daha hiç oynamadan potlarla bunun tonu niye böyle diyorlar Sanki amfilerde ton ayarlaması diye bir şey olmuyor o potları güzel görünsün diye koyuyorlar.''A'' tonunda çalmak istiyorum ben,buyur hocam sana ''A'' amfisi...Celallendim

Ondan dolayı insanın ekipmanın hakkını vermesi gerektiğine inanırım Amfisinden tut tel takımına kadar Kaç tane insanın o ekipmanları alacak durumu olmuyor.O arkadaşlar bunu hiç düşünmüyor alırken.Daha önce de bir abimizin söylediği gibi o gitarlarda amfilerde kaç tane yetimin hakkı olduğunu bilmiyorlar.

Saygılar ..
                            Son güncelleyen RaMmFaN; 30-05-2010, 17:52.

Yorum

mantık

arkadaşlar biraz mantıklı düşünelim çoğunlukla alternatif muzik yapan gruplar hangi gitarı kullanıyorlar (fender) neden fender peki manyetik dizilişine dikkat edin S-S-S ve diziliş sekli de farklı demek oluyor ki S-S-S sistemıyle alternatif müzik yapmak daha mantıklı Dk2 De H-s-s dizilişi var ve ozellikle Simbucker lara daha onem vermisler.. Saymour un dandık bı urunu değil.. Eger alternatif müzik yapacaksanız dk2 dinky çok iyi floydda da sorun yok orjinal floyd var üstünde bir sonra bilmem ne olan varsa once kullanmıslar mı söylesinler dk2 alternatif ile metal arası ayarlanmış bı gitar .. benim yorumum bu yonde dk2m metal muzık için dir diye düşünüyorum...
                              Son güncelleyen aralex3; 05-06-2010, 14:53.

Yorum

işimin yogunluğundan jackson dk2 dinky black gitarımı satıyorum ilgilenenler 0546 862 1789 bu telefondan bana ulasabılır..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X