Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Jackson RR3 Rhoads Pro Series

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Konuyu hala devam ettirme çabasında olmayın arkadaşlar, tartışma olmadan RR3 hakkında görüşü olan yazsın, olmayan farklı birşey yazmasın!

Lütfen alacaklara yardımı dokunacak şeyler yazın, lütfen.

Yorum

2el fiytlari olsa alcam ama yok

Yorum

henüz 1 senelik bir çömez olarak elimdeki rg370dx bana yetmediğini düşünüp rr3 almak istemem **** biraz daha para biriktirip elimdeki rg370dx le kendimi gelistirmem daha sonra uygun parayı bulduktan sonra rr1 almam uygunmudur acep bunda kararsızım bu gibi gitarların soundlarını duydukca elimdeki gitar ile ilerleyemecegim kanısında kalıyorum kafam karışıyor yardımlarınızı rica ederim dostlar..

Yorum

rr1 çok sağlam gitardır( usa sonuçta ) rr3 lerde iyidir ama japon jackson eski prof serileri hariç amerikanlara kafa tutamaz sabredip parayı biriktirdiğinde bence kv2 al ( sololarda genel 24 perdeye çıktığı için )
          Son güncelleyen bfmv_91; 12-11-2009, 21:33.

Yorum

Türkiye'den Amerikan üretimi bir Jackson a dünyanın parasını verebilecek olan öğrenci olup normal şartlar altında okuyan yurdumun müzisyen adayı müzik severleri için o küçük çaplı servetlerle bir Doğan SLX ya da Şahin sx benzeri araçlar alınıp ayaklar yerden kesilip,kulakların da pasını atmak için bir japon Jackson çekilebilir.

Ben daha çok amfiye yatırım yapılmalıdır diyenlerdenim. Sonuçta USa bir Jackson'a 4-5 bin tl arası para vereceksin ama amfin de en azından all tube bir amfi olsun markası ne olursa olsun olursa gitarın tonu bir halta benzer. Yoksa RR-3 müş RR-1 miş F-16 mış bence pek tat vermez.

Yorum

Alın bir KH-2, bağlayın Laney LG35R'ye; bakalım nasıl bir ton alıyorsunuz?
              Şimdi bağlayın aynı gitarı güzelim efsaneye, yani Mesa Boogie MARK IV'a...
              Demek istediğimi anlamışsınızdır. Gitar var, gitar var. Aynı zamanda, o gitarın kalitesini, tonunu, sıcaklığını, o duyguyu, bazı parçalarda da içinize yağan yağmuru, o hazzı bağladığınız amfiyle birleşince alırsınız.
              Bu konuya da dikkat etmeniz dileğiyle.

Yorum

Merhaba arkadaşlar 3 yıldır cort x6 kullanıyorum. Biraz sıkıldım açıkçası ve Jackson RR3 almayı düşünüyorum. Bilgisi olan arkadaşların öneri ve bu konudaki avantaj ve dezavantajlarını paylaşmalarını rica ediyorum. Şimdiden Teşekkürler.

Yorum

Bu arada söylemeyi unuttum Children of bodom / Alexi manyağıyım diyebilirim. Az çok müzik tarzımı anladınız. Jackson RR3 tavsiyelerinizi bekliyorum.

Yorum

Jackson gitarlar sağda solda okunarak, anlatılarak anlaşılmaz. O aletlerle yaşanır. Onun ruhu size dokunur, okşar sizi. HAtta sarar bedeninizi, kulaklarınıza aşkı tattırır.

DUyduğunuz solodaki gitarın Jackson'a ait olduğunu anlayamıyorsanız asla bir Jackson gitarınız benliğinizle bütünleşemez. İSterseniz on bin tane SL-1, RR-1 sahibi olun ama o zerafet benliğinizde ruhunuzda olamayacağı için anca onun bunun solosunu coverlarsınız... parmaklarınızdan ağlayan ve ağlatan notaları çıkaramazsınız, olmaz.

İnanmayan denesin. Sonra satılık ilanları koyarsınız nete. '' vay efendim işte zamanında şurdan aldım burdan bu kadara aldım, ona getirttim buna götürttüm... gitarın ağacı oturmuştur 10 yıllıktır kullanmadığım için şunun için bunun onun onlar şunlar için satıyorum...'' nedir bu ? o gitara benliğiniz ve ruhunuzla sahipseniz değil satmak ayrı kalamazsınız. Denemesi bedava olsa hepiniz deneyin isterdim ama hem yıllara dayanan birşey hem de cebe yüklenen.

İnsan kalbini satamazsa müzisyen de enstrumanını satamaz... Gitar, gitaristin kalbi değildir, ruhunun kalbidir.

Son parçaladığım aforizmadaki öznelerin dışındakilere biçtiğim sıfat sanırım ortadadır. Gelip denenebilir, görülebilir. Zaten piyasada çok var onlardan. Değer kıymet bilmemek değil bu değeri kıymete bindiremeyip kıymetli olamamaktır bu. Fosil olup gitmektir o.

Kısaca Jackson anlatılmaz, okunmaz, yazılmaz çizilmez...duyularla algılanır duyu ötesine gider. Aşk olur ruhu aşar. Allah'a şükrettirir insanı duyabildiği ve o aşkı tadabilecek kalbi taşıyan ruha sahip olduğu için. Ruh, bedene aşkını ifade eder o solo alıp götürdüğünde sizi Jackson'la... Jackson böyle bir gitar. Bilmem daha nasıl anlatır bu Cankut. Teknik bilgiler heryerde okuyun zaten anlarsınız. Her metal'ci eleman da zamanında kullandıysa gayet basitinden anlaşılacağı gibi alet metale uygundur. Türevlerine uygun mudur gibi bir bulanıklığa girmeyin Jaz kasa ile black-death yapacak değiliz değil mi ?

Ukala mı oldum hayır. Sadece Jackson'a aşığım.

NOT= Jackson derken abuk sabuk modeller değil zerafetin zirve yaptığı orjinal ürünlerden bahsediyorum.

Yorum

bfmv_91 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                      rr1 çok sağlam gitardır( usa sonuçta ) rr3 lerde iyidir ama japon jackson eski prof serileri hariç amerikanlara kafa tutamaz sabredip parayı biriktirdiğinde bence kv2 al ( sololarda genel 24 perdeye çıktığı için )
                      kv2 almak bence solo için yine mantıksız.gitarın manyetik kasa fln süper ama 24. ü bırak 20. perdeden itibaren çalmak zorlaşır.rahat olmaz.bende rr3 var 22 lere gittiğimde biraz rahatsız ediyor.kv2 de aynı bolt on.tabi alacak olan alsın derim.soloyu öyle atabileceklerse...

Yorum

arkadaslar rr3 alcam gitar 3 yillik ama sifir herhangi bi sorun olur mu

Yorum

Ben şu 24 perde mevzusunu anlamdım, illa solo çalıncak diye 24 perde olmasına gerek yokki, sanki 24 perdede çok iyi çalan varda birde 22-24 meselesini açıyorsunuz illa 24 perdedeki sesi istiyorsan floyd rose asıl, işin espirisi bir yana gitarın tonu seni etkiliyorsa o senin gitarındır. Anfi konusunda katılıyorum iyi bir anfi her zaman insana çalma hevesi getirir.

Yorum

amp konusunda haklı bende rr1 var evde roland 20 kullanıyorum sıradan tonlar vs herseyden önce lambalı amp

Yorum

arkadaşlar 1-2 ay içinde yeni gitar almak istiyorum fakat kararsızım dk2m mi alsam rr3 mü dk2m yi bi kere denedim çok hoşuma gitti rr3de çok öneriliyo forumlarda napsam kararsız kaldım 22 perde olayını önemsemiyorum akor kaçırmasın perdesi rahat olsun sesi sert ses elde edebiliyim metallica megadeth rammstein tarzı grupların şarkılarını çalabilmek istiyorum neyapmalıyım

Yorum

RR3 hakkında fikir sahibi olan varmı? Almayı düşünmeye başladım da.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X