Duyuru

Collapse
No announcement yet.

tremolo kolu

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• tremolo kolu

ya bazı gitarlardaki tremolo kolu bıraktığın yerde sabit duruyo bende sürekli düşey konumda duruyo.. yani yukarı doğru kaldırdıp bıraktığım anda kendisi aşağı doğru düşüyor bunun sebebi ne
    gitarda floy rose olup/olmaması ile ilgili midir?

gitarın ne
    kol vidalı mı yoksa itip takılmalı mı (anlayın işte )
    itip takılmalı ise 2 tane küçük plastik halka var bunları bulabilirsen gitar satan yerlerden değiştir
    **** ben kendim daha denemedim ama yabancı forumlarda bunu da tavsiye ediyorlar bunları çıkartıp kolun o kısmına ince bir mikltar tırnak cilası sür kuruyunca tekrar tak

kol vidalı isesonun kadar sıkıp (yalama olmadan tabii) az biraz geri alırsan boşta sallanmyacak şekilde ayarlarsın diye hatırlıyorum

Yorum

gitarın ne
      kol vidalı mı yoksa itip takılmalı mı (anlayın işte )
      itip takılmalı ise 2 tane küçük plastik halka var bunları bulabilirsen gitar satan yerlerden değiştir
      **** ben kendim daha denemedim ama yabancı forumlarda bunu da tavsiye ediyorlar bunları çıkartıp kolun o kısmına ince bir mikltar tırnak cilası sür kuruyunca tekrar tak

kol vidalı isesonun kadar sıkıp (yalama olmadan tabii) az biraz geri alırsan boşta sallanmyacak şekilde ayarlarsın diye hatırlıyorum
      gitar ibanez grg170dx;

yeni pastikli kolmu almam gerekiyor yoksa o plastik parçalarını alıp bendeki kolamı takmalıyım?

Yorum

floyd rose yok senin gitarında ayrıca o gitarda tremolo kullanman sonucu akordunun kaçması kuvvetle muhtemeldir...

Yorum

floyd rose yok senin gitarında ayrıca o gitarda tremolo kullanman sonucu akordunun kaçması kuvvetle muhtemeldir...
          ben onu sormuyorum abi floyd rose olmadığından mı kaynaklanıyor diyorum.. kolun boşlukta sallanır gibi sallanmasını..

Yorum

ehe eklemeyi unutmuşum floyd rose lu gitarlardaki gibi bi tremolo kolunu sabitleyen yaylı sistemden yok...

Yorum

*** o o kadar sorun etme, bosta durmasi daha iyi bence. Ben de ibanez kullaniyorum, zamanla alisirsin.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
              Initializing Tabs & loading Content...
              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
              X