Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Elektroya yeni baslayacaklar!

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Elektroya yeni baslayacaklar!

Elektro gitara yeni baslayacaklar için ne tür yollar,metodlar incelenmeli?Hepinizin yorumlarini bekliyorum!

Çok yoruldun dinlen biraz
    Misafirsin bu alemde
    Etrafini seyret biraz
    Fazla kalmazsin belki de
    Dogru yanlis gerçek yalan
    Farketmiyor aslinda
    Dünya döner geçer zaman
    Hiçbirsey kalmaz ardinda

Düzenleyen - CoolDoG on 21/11/2004 02:31:17

ewet bende burasını takip ediyorum.elektro ya başlamak istiyorum.klasik ve akustik çaldım.

BYEs&sMILE

Yorum

Uzun işin var )

Aslında akustik te iyiysen buradada iyi olabilirsin dostum.Unutmaki elektro klasik ve akustikten farklıdır.En azından bana göre öyle.Sapları klasiğe göre daha incedir bu nedenle bare basmalarda sıkıntı olabilir.Zamanla tellere nasıl vurucağınıda öğrenirsin.Yumuşak ve tellerin üzerinde dansedersin yakında )Elektro telleri yumuşaktır.Buda sorun olabilir.solo atmaların daha da kolaylaşır.

Benim söyleyeceklerim bunlar umarım alışırsın.

Fighting with hatred feeds the rich men
      Pray for these thousands in the eastland

Yorum

ve işin içine elektonikler girince renk artıyor çeşit asrtıyor bence her yaptığın hareket bir motif olabilir aman steve vai'e özenmeyin!!

Gündüz eşşşek gibi çalış, gece öküz gibi eğlen!</font ID=red>[/quote]

Yorum

aslında bende elektro calmasını bılmıyorum
          bızde ogreneleım bılen bırısı varsa... offff of

--------------------
          desese alt tıre sınemakı dıye okunuyoo

Yorum

Tabi GuNMaN sınırlandıramam elektoryu haklısın.Zaten elektro çalması eksiklik olarak görme en azından çoğumuz görmüyoruz görmeyinde.

Fighting with hatred feeds the rich men
            Pray for these thousands in the eastland

Yorum

Ben elektroya başlamadan önce herkes önce klasik gitarla başla dediler. Ama bence pek gerek yok çünkü birbirlerine pek de benzemiyorlar. ben everonenin dediğine katılmıyorum çünkü bence bare elektroda daha kolaydır, hatta bare basmaya gerek duymadan kendine alternatif yollar üretebilmen daha kolay.

tabi gunmanın dediği gibi elinize gitarı aldığınızda hemen Eugene's Trick Bag falan çalmaya kalkmayın.

Yorum

bakın her gitarda farklı şeyleri daha kolay ve daha estetik alırsınız bisiklet binmesini bilmeyen birine tır kullan diyemeszin önce norman otomodil-minibüs, otobüs diye gider arpej öğreneceksen klasikten daha iyisi elektrodan daha kötüsü yok bence ritim öğreneceksen akustikten daha iyisi yok arpejini ritmini kaparsın 7li 5li akorları ve de solo yu da elektroda görürsün. ewet tabiiki elekrodan başlanmaz diye bişiy yok ama o kadar müzik otoritesinin bi bildiği var değil mi? araştırın hangi ünlü gitarist virtiöz direkt elektrodan başlamış? elektroda işler çok teferruatlı üf desen ses çıkar penanın markası bile sesleri değiştiriyor (denedim iki farklı penayla kalınlık aynı test yaptım inanmayan denesin) iki telden akorlar çekmeler tremelo, pedao overdrive teknikleri distortion teknikleri...... daha temiz çalamayan bunların ne kadar üstesinden gelir tartışılır
                sabır sabır sabır... siz bu işi bilenlere güvenin...

Korkma ondan bundan
                Ne ölümden ne hayattan
                Bu dünyada gördüklerinin
                Hepsi bir hepsi Haktan
                pentagram

Yorum

ya baba bende elektro ya yeni başladım ama yararlanacak bi kaynağım yok bırakın şimdi klasik - elektro tartışmasını...ben nası öğrenicem elektroyu onu söleyin...

Yorum

hoca bulacaksın kendine bu kadar basit!

Korkma ondan bundan
                    Ne ölümden ne hayattan
                    Bu dünyada gördüklerinin
                    Hepsi bir hepsi Haktan
                    pentagram

Yorum

Bende yeni elektro alacağım.Bana tavsiye edeceğiniz veya alırken dikkat etmem gereken bi şey varmı.
                      Bi sorum daha var.Şu ASA'da satılan Aria elektroların fiyatı çok uygun.Sizce alınabilir mi?Yoksa kötü mü?

Yorum

benim sana iki tavsiyem olur
                        1) eğer malımın kıymetini bilirim diyorsan kaliteli bi gitar al neden mi? bence çıkardığın sesler seni kötü bir gitarda ilerledikçe tatmin etmeyecek şevkini kıracak iyi bir gitarla başlarsan tatmin ve mutlu olacaksın ben 450$ bi kitar aldım (cort) zerre kadar pişmanlığım yok
                        2) anfiye gelince 15- veya 30 watt bişiy al tam emin olmamakla birlikte sesi mükemmele yakın olan laney anfileri tavsiye ederim yasşadığım yerde fiyatı duyup sesini dinleyip hayran olmayana rastlemedım

aşk! yalansın olum sen! yalansın! seni ben uyduruyorum. çünkü sen olmasan kendimi oyalayacak bu kadar güzel bir oyuncak bulamazdım!

Yorum

elektroya başlamak diye bi şey yok aslında sadece teknikleri bilmen gerekir bence. Yani klasik gitar akustik gitar ve elektro gitar diye bir ayrım yapmaya gerek yok bence. ama hepsinin ayrı ayrı teknikleri var bunları bilmek gerekir. elektroda çeşitli solo teknikleri ve pena vuruşları vardır. Tabi bi de sound u ayarlamak biraz kasar insanı. distortion da girince olaya ohoo ) gitara 11 yaşımda çelik telli rus gitarıyla başlamıştım ve klasik gitara daha sonra geçtim. bunun herhangi bir eksikliği olmadı gitar tekniğimde. uzun süredir de elektro çalıyorum. Elektroya başlayacaklara tek tavsiyem solo tekniklerine iyi çalışmaları... bunu da nezih onur 'un elekto gitar metodu'yla çok kolay yapabilirler. Nezih Onur Elektro Gitar Metodu = Stüdyo İmge yayınları.
                          bi de elektro alacaklara tavsiye hemen çok kalite birşey almayın ilerlediğinizde alın bence. benim ilk elektrom maison dı. daha sora jackson aldım kastıra kastıra )

And the wind blows through my heart
                          Shivers me one last time
                          As I now reach out in the dark
                          No one there

Edited by - home_in_despair on 02/01/2003 18:20:23

Yorum

Ben de elektro almayı düşünüyomda burda 250$ a ikinci el bi ibanez buldum 1. eli 800$ mış
                            sahibi zengin uşağı falan dedi satıcı
                            dedim biyeri bozukmudur kendi kendime de ben anlamam şimdi elektro dan
                            gidip neyini kontrol ediyim nesi bozuk olabilir
                            siz alıcı olsanız gidip neyine bakardınız biraz bilgi verirmisiniz

Yorum

ilk başta klavye ve gövdesine bak. eğer gövdede döküntüler yoksa anfiye takıp tonlarını kontrol et. ama en önemlisi köprü ve klavyede hata olmaması...

And the wind blows through my heart
                              Shivers me one last time
                              As I now reach out in the dark
                              No one there

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.