Duyuru

Collapse
No announcement yet.

NE YAPMALI?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

NE YAPMALI?

ARKADA?LAR. BÖYLE BYR KONU DAHA ÖNCE AÇILDI MI BYLMYYORUM. BEN YAKLA?IK 2 YILDIR ELEKTRO GYTAR KURSUNA GYDYYORUM. ÖZEL DERS ALIYORUM YANY. AMA HOCAM BANA NOTALARI HEP YLK DÖRT PERDEDEN ÇALDIRIYO. BEN ÖBÜR TARAFLARDAN ÇALAMIYORUM. VE Ö?RENMEK YSTYYORUM. PERDELERE HANGY PARMAK SIRASINA GÖRE BASICAZ? YOKSA NASIL RAHAT EDYYOSAK ÖYLE MY?

Düzenleyen - Selcuk on 21/11/2004 02:53:09

2 yyldyr 4 perdeden hesap edersek 2 oktavy bitirmen yyllaryny alyr)

garip nasyl anlamadym ben tam 2 yyldyr 4.perdey, gecmedinmi yani nasy bi hoja anlamadym?

Yorum

soloyu sadece ilk dört perdeyi kullanarak çaldyryyo...yani ilk üst tel mi 1. perde fa, ikinci perde fa#, üçüncü perde sol, 4. perde sol# sonra geç alt tele bo? olarak la, ikinci perde si .......diye gidiyo. Valla ben de anlamadym. Ama müzik bilgisini iyi veriyo hoca. neyse i?te ben de ö?renmek istiyorum. Ben gamlary biliyorum. telde nereye basynca hangi nota çaldy?yny da biliyorum. Sadece nereye hangi parmakla basycam onu bilmiyorum.
      :::::BYRYSY AÇIKLARSA YYY OLACAK::::::::::

Düzenleyen - kurtercin on 04/07/2004 20:05:05

Yorum

nedemek nereya hangi parmakla basycam ya?
        bunun net bir kuraly yok,tamamen senin ugrasynla cozume kavuscak seyler.
        bende anlamadym yani elektrik gitarda asyl mesele telin 2.oktavynda baslar,yani hic mi solo atmadyn?
        madem atmadynn gamlary nasyl hallettin,hadi onu anladyk modlardan kaybediyorsun,ya bir sorun var ben cidden anlamadym...
        yani sakyn yanlys anlama ama gitary az cok ogrenmis kisi bile gelip,hangi parmakla basycam diye sormaz,cunku bellidir kendiliginden olur.

Yorum

ben 3 aydyr alyyorum en son repertuaryma erotomania nyn ilk solosunu kattym çok mutluyum valla) tabi önceden bayağı bi klasik gitar çalmy?ly?ym oldu?u için belki böyle oldu...sorunu bende tam çözemedim

Yorum

çok ilginç bi sorunsal..ilk dört perdede yapabilece?in ?eyler synyrly olur tahmin ediceen gibi..

yani korkma 5. perdeyede bas yemez kimse git bak 24 tane perde var 6 telden 144 adet bascak yer var cekinme yani iki senede ayny ?eyi nasy gösteriyo anlamadym açsan biraz..

Yorum

Walla ya 2 sene boyunca ben kursa gidicem solonun en kralyny atarym bea

Yorum

Walla ya 2 sene boyunca ben kursa gidicem solonun en kralyny atarym bea
                +1

ben parmak hareketlerini kafama gore hangisi daha kolay gelirse oyle basyom herkeste ole yapyo sende ole yap!!!

Yorum

Sen al o gitari hocanin kafasinda kir bence ,...

2 sene ciddi bir hocayla bayagi saglam caliyor olman lazimdi,...boyle sorular yerine malmsteen sweeplerinde zorlaniyorum falan demen gerekiyordu mesela sen 4 perde diyorsun,...

ilginc,...
                  Para vermiyorsun hocana umarim

Yorum

tamam arkada?lar. Ben de zaten kafama göre basyyodum.sonradan aklyma geldi acaba bir kuraly falan var my diye. Demek ki yokmu?.. Anladym.. HEPYNYZE TE?EKKÜRLER.

Yorum

Hocana bi soruversene neden böyle yapmy?, çok merak ettim, bilmedi?imiz gizli bi yöntem mi uyguluyor nedir? hocanyn e?itimi ne bu arada, kendisini çalarken gördün mü nasy çalyyo falan? ben cidden merak ettim.

Bence tüm perdelere rastgele inmeden önce 24 perde üzerinde kromatik ve özellikle kitaplardaki gam aly?tyrmalaryndan yapmalysyn, bu aly?tyrmalarda nerede hangi parmaklarla basman gerekti?i yazylydyr, bunlar kesin kurallar de?ilse de gitaristlerce denenmi? ve pratikli?inden dolayy genel kabul görmü? ?eyler, hyzly çalmayy kolayla?tyrycy ?eyler. Sonrasy arkada?laryn dedi?i gibi kendili?inden olur gider zaten.

Yorum

ARKADA?LAR. BÖYLE BYR KONU DAHA ÖNCE AÇILDI MI BYLMYYORUM. BEN YAKLA?IK 2 YILDIR ELEKTRO GYTAR KURSUNA GYDYYORUM. ÖZEL DERS ALIYORUM YANY. AMA HOCAM BANA NOTALARI HEP YLK DÖRT PERDEDEN ÇALDIRIYO. BEN ÖBÜR TARAFLARDAN ÇALAMIYORUM. VE Ö?RENMEK YSTYYORUM. PERDELERE HANGY PARMAK SIRASINA GÖRE BASICAZ? YOKSA NASIL RAHAT EDYYOSAK ÖYLE MY?
                        ?öyle bir yöntem uygulayabilirsin.
                        örnek do majör gamy çalycaksyn kalyn mi telinde 8. perdeden.
                        i?aret parma?yny 7. pozisyona getir ondan sonra 7,8,9,10. perdelerde a?a?y do?ru in mesela sonra bunu istedi?in perdeye kaydyrarak de?i?ik gamlaryda çalabilirsin yani bir major gam basyly?yny halledersin bunu iyice oturtunca bu sefer elini 5. perdeye getir 8. perde 4. parma?yna denk gelsin 5-8 . perde arasynda çaly? ayny do majör gamyny. (sol telinde si yi 4 ten ver)

Yorum

hocany tanymam etmem kimseyi kötülemek de istemem ama hakkaten ilginç bi durum. sanyrym hocan her?eyi sindire sindire ö?retebilmek için biraz yava? gidiyo. ama insan ömrünün ortalama 60-70- yyl oldu?unu dü?ünürsek, e?er solo çalmak istiyosan hocany de?i?tir. bu arada kaç para veriyosun merak ettim hocana.

Yorum

diğer notalara baş parmağınla basacan

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                            Initializing Tabs & loading Content...
                            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                            X