Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Davula Başlıyacağım Tereddüt Ediyorum

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Eğitim Davula Başlıyacağım Tereddüt Ediyorum

Selam arkadaşlar ben 17 yaşındayım yaklaşık 4 yıldır gitar çalıyorum grubum falan var müziği profesyonel anlamda düşünüyorum.Gitarda ritim atmayı çok seviyorum ve hani elektro gitarla ritim bir yerden sonra bayıyor solo çalıyorum ritim kadar tatmin etmiyor bu yüzden ritim delisi biri olarak davul öğrenmeyi düşünüyorum ama tereddütteyim yaşımdan dolayı geç kalmış olabileceğimi düşünüyorum ne yapmalıyım fikriniz nedir? Gitar mı?Davul mu ?

Hayatta geç kalmak diye bir olgu yoktur bro unutma bunu sana şöyle söyleyeyim şu an dünyanın en iyi kontrbasçısı müziğe 25 li yaşlarında başlamıştır (ismini anımsayamıyorum). Tuncer tunceli müziğe 18 yaşında başlamıştır vs. vs. vs. bu örnekleri çoğaltabilirim emin ol bro. geç kalmak diye bir şey yok sil bunu kafandan. gitar mı davul mu demişsin bunun kararını yine sen vereceksin ama sana tavsiyem sevdiğin işi yap sevdiğin enstrümanı çal aksi halde müzikten soğursun.

Yorum

Şimdi şöyle söyliym, solo seni ritim kadar tatmin etmiyosa solo caddelerde rüzgar gibi birşeydir Başka anlamda mümkünatı yok, hani zevk meselesidir dicem ama bu iş onuda aşar diye düşünüyorum

Davula gelince arkadaşın dediği gibi hiç birşey için geç değildir özelliklede 4 yıldır ritim hayatın varsa davul senin açından daha kolay olabilir, sadece başta çalamayabilirsin ama ozamanda benim ritim bilgim azmış diye düşünüp umutsuzluğa kapılma çünkü iş davulu öğrenmekte. İçindeki müziği çalmayı bilmediğin bi enstrmana dökemezsin, öyle filmlerdeki gibi doğştan yetenek olupta eline alır almaz öttürmeye başlamak gibi birşey yok :P

Pratik pratik pratik pratik. Seni tatmin edebilecek seviyede çalmaya başlaman en fazla 3-4 ayını alır diye düşünüyorum. Tabi düzenli ve doğru yolda çalışırsan

emirhan95 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      fikriniz nedir? Gitar mı?Davul mu ?
      Her ikiside, gitarı bırakmak pişmanlıktır
      Son güncelleyen LeadSoloist; 03-07-2012, 14:02. Sebep: Parmak sallayan sinir bozucu polis memuru

Yorum

Hem gitar hem davul çalabilirsin...Fakat davul gerçekten zor bi alettir...(Tabi ne seviyede çalmak isteddiğine bağlı) Gerçekten kendini davulda geliştirmek istiyorsan **** çalışman lazım...Çok çalışırken gitarda geri de kalabilirsin...Zamanı iyi ayarlaman lazım..Hem daha lisedesin ve ygs lys var...Bence davul işini 1 sene sonraya ertele....

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
        Initializing Tabs & loading Content...
        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
        X