Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Davul çalmak istiyorum ama bir sorunum var

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Arıza Davul çalmak istiyorum ama bir sorunum var

Arkadaşlar davul çalmak istiyorum ama ellerim solak,ayaklarım sağ.setup kurmaya kalksam üst taraf ters alt taraf düz olması lazım,yani hi-hat'in pedalı solda zilleri sağda olması gerekiyor.hi-hat'e twin misali uzatma zinciri takmak falan mı gerekir,fikri olan varsa yardımcı olabilir mi ? :tap:

Yamaha'nın Remote Hi-hat pedalı var. Yani hi-hat pedalı ayaktan bağımsız oluyor. Şu linki inceleyebilirsiniz.

http://usa.yamaha.com/products/music...60/?mode=model

Ha bence iyi bir çözüm olmaz bu. Siz yine sağ sol probleminizi aşmaya çalışın

Kolay gelsin...

Yorum

Ben de aynı dertten muzdariptim,inceledim.Yardımın için teşekkürler

Yorum

Önemli değil arkadaşlar

Yorum

Bunu bir çok kişi söyler, psikolojik bir durum. Senin sağ-sol ayağını veya sağ-sol kolunu kullanman bir şey değiştirmez. Sonuç itibariyle davul çalarken her 2 ayağını ve kolunu da kullanıyorsun. Kendi ona göre ayarlamalısın.

Yorum

ek hi hat pedalı da alabilirsin. birisi setin sol diğeri sağ tarafında olur. tom hunting öyle kullanıyordu. bir araştır istersen

edit: ne hi hat pedalı ya kafa mı kaldı. ek hi hat alabilirsin.
            Son güncelleyen herrscher; 09-05-2011, 23:28. Sebep: dalgınlık

Yorum

bende solak biriyim. gitar çalıyorum ama solak gitarı kullanmıyorum. davul çalmışlığımda var. bence hiç öyle bir işe kalkışmasan daha iyi olur. kendini alıştırman çok kısa sürer diye düşünüyorum. çünkü grup kurmak isteyeceksin problem olacak studyoda. ne davulda ne de gitarda öyle bir ihtiyaç duymadım. bir kaç kere denesen bence sende yerlerini değiştirmek gibi bir düşünceden vazgeçersin diye düşünüyorum.

Yorum

Yok ayağın solakmış yok elin sağakmış farketmez. Bateri çalarken sen zaten iki elini iki ayağını kullanmıyormusun ? Kendini ona göre ayarlaman gerek. Benim çalıştığım grubun bateristide öyleydi. O sıkıntıyı 1 2 ay içinde atlattı. Hiç kötü düşünme pozitif ol. Yapabileceğine inanırsan yaparsın. Benim grubumun bateristinden ne farkın var ki o yapabiliyor sen yapamıyorsun ?
                Son güncelleyen yutup123458; 29-06-2011, 13:27.

Yorum

Benimde ayak sol el sağ ama allahtah gitaristim

Yorum

Open hand çalabilirsin yani Carter Beauford gibi http://www.youtube.com/watch?v=iPZ2m...eature=related

Yorum

arkadaşlar ben de aynı durumdaydım ve kurs almaya baslarken hocama söyledim ve dediki bişey olmaz böyle devam et böyle devam ediyorum gayet iyi durudayım sol sag ayrımı diye bir şey kalmadı

Yorum

ellerini de sağa alıştırır san senin için büyük ölçüde yararlı olacağına inanıyorum

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        Initializing Tabs & loading Content...
                        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                        X