Duyuru

Collapse
No announcement yet.

davula başlamak için..

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Eğitim davula başlamak için..

Şimdi abilerim kardeşlerim ben orta derecede elektrik gitar çalıyorum ama parçalarda davulu duyudukça hevesleniyorum ve sanırım biraz yeteneğim var yani kulaktan adamın neler çaldığını çıkarabiliyorum ama hiç bir davul eğitimim bilgim yok şimdi size sormak istediğim şunlar.davul öğrenmeye nerden başlayabilirim?hani gitarda desek temel duruş notalar akor vs. ama davulda nota var mı onu bile bilmiyorum .ikincisi ritm kalıpları vuruşlar vs. üçüncüsü eve akustik davul alamam tabiki ama elektronik bir davul alsam işimi görür mü?sizden istediğim davulu,eğitimini temel tekniklerini genel olarak bi anlatmanız.şimdiden teşekkür ederim

Davulda nota tabii ki var

Elektronik davul alsan işini gayet görür ama o duyguyu vermez.

Bageti bu şekilde tutman gerekli

Ders almanı şiddetle öneriyorum, gitarı evde öğrenmen bi nebze mümkün ama bateride ciddi zorlanırsın.
    Başarılar!

Yorum

abi sağol iyice emin olduktan sonra ders alacağım tabiki ama önce biraz bilgiler edineyim dedim dersi daha verimli hale getirebilmek için teşekkür ederim ayrıca

Yorum

Her şeyden önce bu enstrümanı heves içinmi yoksa gerçekten istediğin içinmi çalacaksın ona karar ver.Sonra bir ders al,ondan sonra baget ve çalışmak için çalışma pad i ve davul nota kitabı edin.Hemen davul almana gerek yok.Çalışma Padı seni idare eder.Stüdyoya git haftada 2 saat **** 3 saat(farklı günlerde)davul çal,Bu davul için müzik kulağın,biraz yeteneğin ve isteğin olması lazım..Şimdiden Başarılar

Yorum

aslında heves için mi gerçekten istediğim için mi ben de bilmiyorum.mesela ilk gitara başladığımda bir başlayım dedim sonra sıkıldım zor geldi 5-6 ay ara verdim sonra bir gazla tekrar başladım hiç bırakmadım ve şu an çok seviyorum.ama tereddüt ettiğim nokta şu hangisinie ağırlık vermeliyim yani gitarı çok seviyorum hatta elimden bırakasım gelmiyor okuldan gelince bateri de acaba bu şekilde olur mu yoksa geçici bir heves midir ben de bilmiyorum yine de teşekkürler

Yorum

Bu senin isteğine kalmış birşey..Hani enstrumandan zevk aldıgını kendın karar vermen lazım ıkısınıde dene,ve gerçekten zevk aldığın enstrumanın dersini almaya başla onu araştır vs..

Yorum

Baylarx isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              Bageti bu şekilde tutman gerekli

Diğer tutuşlara ne oldu?Traditional, French, German?

İlla şu şekilde tutulmalı diye bir olay yoktur... Teknikler bizim yapacaklarımıza yardım etmek için varlar, onların önüne geçmemeliler.Teknik müziğin önüne geçmemeli ama bu da hiç teknik olmayacağının anlamına gelmiyor.
              İstediğin sesi hangi vuruşla alıyorsan o teknik doğrudur.
              Son güncelleyen medivh35; 08-09-2010, 20:24.

Yorum

valla ben baget tutuşunu guitar heroda öğrenmiştim ve o tutuşla çok rahat ve seri çalıyordum şöyle anlatayım bageti kolumla sallamıyordum da bileğimle sallıyordum.aslında yarı bilek yarı kol

Yorum

Teknik bana göre:Bir davulcu için en iyi çalış şeklidir.Ama tabı varolan teknikleri öğrenmen gerekir.Matched Grip,Traditional vs..
                  bu tekniklerin üzerine sen birşeyler katacaksın yani kendı tekniğini oluşturacaksın.Ama sana evde pet ile çalışırken bu iki tekniğin çok iyi bılerek çalışmanı öneririm

Yorum

TurkishMike isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                    Teknik bana göre:Bir davulcu için en iyi çalış şeklidir.Ama tabı varolan teknikleri öğrenmen gerekir.Matched Grip,Traditional vs..
                    bu tekniklerin üzerine sen birşeyler katacaksın yani kendı tekniğini oluşturacaksın.Ama sana evde pet ile çalışırken bu iki tekniğin çok iyi bılerek çalışmanı öneririm
                    Nasıl yani hem matched'ı öğreneceğiz hem traditional'i? Ben traditional kullanmak istemiyorum, traditional mı öğreneceğim illa?
                    Tutuşların üstüne başka ne katabilirsinki?!En baştaki hatan tutuşlardan teknik olarak bahsetmen!
                    Bense sadece biri üstünde çalışın diyorum! Her iki tutuşa çalışacağınız vakti birine harcayın!
                    Son güncelleyen medivh35; 19-09-2010, 19:12.

Yorum

elektro bteriyi tavsiye etmem.ritim atmayı,beyin bölmeyi öğrenirsin.Fakat çaldığından haz alamazsın.Teknik hareketleri yapamazsın.Twin(çift) pedal çalamazsın...

nasıl başlarım demişsin.Nothing else matters i çalmaya çalış.sol tarafnda yastık koy.(o yastık hi-hat olacakmış gibi düşün)Aynı şekilde trampet için kitap koy.pedal yerine ayağını yere vur.Nothing else matters çaşldıktan sonra internetten tamamen elle ilgili alıştırmalar var.onlara çalış.
                      ÇALIŞMALAR.
                      r--sağ el
                      l--sol el

r r l l r r l l
                      r r l l r l r l-l l r r l r l r buna benzer our genelde
                      gibi alıştırmaları önce yavaş sonra hızlı yap.Sonra eyin bölme alıştırmaları yap..
                      Şu anda dünyada çalamayacağım şarkı yok diyebilirim arkadaşlar.Size tavsiyem şu şarkıları sırasıyla ataklarıyla beraber çalmaya çalışın.
                      1 nothing else matters metallica
                      2 am i evil metallica
                      3 orion metallica
                      4 fuel metallica
                      5 liar korn
                      6 a or 2 way korn
                      bunları sırasıyla çal tek pedalı %90 halletmiş olacaksın.
                      %10 luk kısım hi-hat pedalını sürekli kullanarak çalabileceğin şarkılardır.
                      TWİN PEDAL
                      7 downfall children of bodom
                      8 psycosocial slipknot
                      9 before i forget slipknot
                      10 duality slipknot

bu sıradan gidin sorunuza eleştirilere açığım arkadaşlar.

Yorum

esestarkan isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        elektro bteriyi tavsiye etmem.ritim atmayı,beyin bölmeyi öğrenirsin.Fakat çaldığından haz alamazsın.Teknik hareketleri yapamazsın.Twin(çift) pedal çalamazsın...

nasıl başlarım demişsin.Nothing else matters i çalmaya çalış.sol tarafnda yastık koy.(o yastık hi-hat olacakmış gibi düşün)Aynı şekilde trampet için kitap koy.pedal yerine ayağını yere vur.Nothing else matters çaşldıktan sonra internetten tamamen elle ilgili alıştırmalar var.onlara çalış.
                        ÇALIŞMALAR.
                        r--sağ el
                        l--sol el

r r l l r r l l
                        gibi alıştırmaları önce yavaş sonra hızlı yap.Sonra eyin bölme alıştırmaları yap..
                        Şu anda dünyada çalamayacağım şarkı yok diyebilirim arkadaşlar.Size tavsiyem şu şarkıları sırasıyla ataklarıyla beraber çalmaya çalışın.
                        2 am i evil metallica
                        3 orion metallica
                        4 fuel metallica
                        5 liar korn
                        6 a or 2 way korn
                        TWİN PEDAL
                        8 psycosocial slipknot
                        10 duality slipknot

Latin çalmayı denediniz mi bilmem, ama bunlarla tek pedalın %90'ının bittiği falan yok.Ride'a geçince(arada sırada da olsa lütfen geçin ) hi-hat saymalar? Sonra onları 4'lük mü sayacaksın 8'lik mi sayacaksınız?Off beat mi ya da down beat çaldınız mı?Hi-hat'leri 4'lük veya 8'lik 16'lık 32'lik kısacası düz gitmek yerine hi-hat'de farklı varyasyonlar yapmayı denediniz mi? Slide'ı veya heel toe'yu( en bilindik olan ikisiydi ) da söylemeden geçmeyeyim dedim.
                        Elektronik davulda nasıl twin pedal kullanılmaz?! Ben nasıl kullanıyorum?! Eğer kick padi varsa twin pedal sığar! Eğer twin pedalınız yoksa hi-hat controller'ı kick olarak değiştirebilirsiniz ama bunun pek sağlıklı olmadığını düşünüyorum.
                        Teknik hareketleri de gayet yapabiliyorum. Elektronik davulun kötü yanları akustik hissiyatını vermemesidir ve tuşenizde bir düşüş meydana getirir.
                        Son güncelleyen medivh35; 17-02-2011, 00:12.

Yorum

esestarkan isimli üyeden alıntı Mesajı göster

ÇALIŞMALAR.
                          r--sağ el
                          l--sol el

r r l l r r l l
                          2 am i evil metallica
                          3 orion metallica
                          4 fuel metallica
                          5 liar korn
                          6 a or 2 way korn
                          TWİN PEDAL
                          8 psycosocial slipknot
                          10 duality slipknot

Benim Digital Drum Yamaha DD-65 te twin var. :beer: Öylesine söyleyeyim dedim, yanlışı kapatayım ama ben beste yaparken, kayıtlarda kullanıyorum. Ses kalitesi muazzam, tuşenize bayağı iyi tepki veriyor. Ama twin konusuna gelince; twin pedala ayarladığınızda şarkının ortasında hemen hi hat pedalına dönüş yapamıyorsunuz. Bilgi olsun dedim. + Zaten temelde gitaristim.
                          Son güncelleyen kocaman_93; 17-02-2011, 19:31.

Yorum

Davula başlayacaksan zaten twin'e geçmek için biraz sabretmen lazım.Hemen adama twin diye girmişsiniz abi

Yorum

Batuhan72 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                              Davula başlayacaksan zaten twin'e geçmek için biraz sabretmen lazım.Hemen adama twin diye girmişsiniz abi
                              Adam haklı

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...