Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Davula başlamada yaş önemli midir?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

tabiki en önemlisi çalışmak. Biz zaten çalışanla çalışmayanı kıyaslamıyoruz farkındaysan. Küçük yaşta başlayan birinin her zaman bi avantajı vardır.

Yorum

goth isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      azim ve sabrı anladım da, tecrübenin ne ilgisi var? 0dan bir enstrüman öğreniliyorsa nasıl bir tecrübe gerekebilir ki? adam yarın turneye çıkacağım demiyor, tecrübeyi ne yapsın?
      mesela sen 10 yaşında bir ensturman çalmaya başladın başka birisi 20 yaşında başladı bu işe 10 yaşında başlayanla 20 yaşında başlayan arasındaki tecrübeyi kestirebiliyor musun gelipte burda heralde sormayacaksın tecrübe nedir diye?

Yorum

Dea†hh isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        mesela sen 10 yaşında bir ensturman çalmaya başladın başka birisi 20 yaşında başladı bu işe 10 yaşında başlayanla 20 yaşında başlayan arasındaki tecrübeyi kestirebiliyor musun gelipte burda heralde sormayacaksın tecrübe nedir diye?

Ben gitaristim. 10unda başlayan birçok adam biliyorum 5 yılda anca "hatırla sevgili" çalabilecek pozisyona gelen. Liseyi elime gitar almadan bitirdim. bir yılda hiç ders almadan çoğundan daha düzgün çalar hale geldim. Tecrübe konusuna gelince, hocalardan ders almış bu adamlar şu an bana "wah pedalı ne?" "sweep ne ola ki?" gibi sorular soruyorlar. demek istediğim, hiç bir enstrümanda sadece çocukken öğrenilebilecek teknikler yoktur. yeterince çalışılıyorsa hiç bir sorun kalmaz.

Yorum

Ne yani adam 10 yaşında değil diye gitar, davul çalmayacakmı? Yapar azim olursa herkesden iyi çalar. Yeterki davulu hissetsin. Uzatmayalım bence. Her yaşta herşey yapılabilir.

Yorum

enstrumana geç başlayanlarla hep bu polemikler oluyor zaten.kabullenilmiyor hiçbir zaman bu gerçek.neyse herkes kendi bildiğini okuyor okumaya devam da etcek gibi görünüyor

Yorum

goth isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              Ben gitaristim. 10unda başlayan birçok adam biliyorum 5 yılda anca "hatırla sevgili" çalabilecek pozisyona gelen. Liseyi elime gitar almadan bitirdim. bir yılda hiç ders almadan çoğundan daha düzgün çalar hale geldim. Tecrübe konusuna gelince, hocalardan ders almış bu adamlar şu an bana "wah pedalı ne?" "sweep ne ola ki?" gibi sorular soruyorlar. demek istediğim, hiç bir enstrümanda sadece çocukken öğrenilebilecek teknikler yoktur. yeterince çalışılıyorsa hiç bir sorun kalmaz.
              sen beni anlamamışsın napalım bildiğini oku sende şunu unutmaki 10 yaşında adam akıllı gitara başlayan düzgün çalışan bir müzisyen sana gelipte wah pedalı nedir diye sorular sormaz unutma

bedirdemir isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              Ne yani adam 10 yaşında değil diye gitar, davul çalmayacakmı? Yapar azim olursa herkesden iyi çalar. Yeterki davulu hissetsin. Uzatmayalım bence. Her yaşta herşey yapılabilir.
              Tecrübe farkında bahsettim sadece çalamaz diye birşey demiş miyim güzel kardeşim

naziii isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              enstrumana geç başlayanlarla hep bu polemikler oluyor zaten.kabullenilmiyor hiçbir zaman bu gerçek.neyse herkes kendi bildiğini okuyor okumaya devam da etcek gibi görünüyor
              Yorum budur arkadaş ya
              Son güncelleyen mygitar; 20-04-2009, 19:18.

Yorum

Dea†hh isimli üyeden alıntı
                Tecrübe farkında bahsettim sadece çalamaz diye birşey demiş miyim güzel kardeşim
                Benim sözüm sana değildi canım kardeşim, arkadaşım(içten söylüyorum inan=)). Herkeseydi. Ama uzadıkça uzar bu. Elbette herşeye erken başlamak iyidir. Keşke benimde imkanım olsada davul çalsam. Şöyle tatmin olsam:'(

Yorum

Artık Bu konu hakkında tek birşey söyleyeceğim
                  ÖNEMLİ OLAN KAÇ YAŞINDA BAŞLADIĞIN DEHİL NELER YAPABİLECEHİNDİR...

Yorum

öğrenmek için zaman tabikide lazımdır fakat daha çok çalışmayla yaşın okadar önemi kalcağını sanmıyorum

Yorum

Arkadaşım, yaş sorun falan değil. Sen kendine inanırsan ve gerçekten bir şeyler yapmaya çalışırsan her şeyi yaparsın. Tecrübe falan fasa fiso, bahsettiğimiz şey müzik: eğitimini adam akıllı alıp yeterli çalışmayı yaparsan bir de hissedebilirsen her şeyi yapasın. Unutma ki iki kolu da olmayan insanlar gayet iyi resim yapıyor günümüzde o yüzden hiç kimsenin bi fazlası eksiği olamaz istersen dünyanın en iyi müzisyeni bile olabirsin.

Yorum

Yaş önemli değildir katılıyorum ama tecrübe önemli değildir kısmına katılmıyorum.İsterseniz 7 yaşında olun isterseniz 70 gereğince çalışırsanız herşeyi yapabilirsiniz.Gelelim tecrübe kısmına, tecrübeli bir davulcu yaptığı hataları, kusurları kapatabilir ama bunu sahneye 3. veya 4. kez çıkmış bi davulcu yapamaz.Çünkü sahnede etüt yaptığınız gibi geriye saramazsınız herşey akar gider ve sizde öylece bakakalırsınız

Yorum

Bence 7-8 yaşın üstündeki herkes yoğun bateri dersi alabilir. Çünkü belirli bir yaşın altında kaslar tam gelişmemiş olduğundan kas spazmına kadar gidebilen hastalıklar olabilir. Dikkatli olmak lazım.

Yorum

Ben de geç başlayanlardanım. geç başlayanlar başarılı olabilir bunu zaten kendimiz değiştirebiliriz ama erken başlamak tabiki de iyidir.

Arkadaş tecrübeden bahsediyor ama hemen ayaklanıyoruz ama doğruyu söylüyor.

şimdi bura da olur denilse de denilmese de kafanızdakileri yapabilirsiniz.

benim arkadaşım 27 de başladı şu an 30 unda bir grupta düzenli çalıyor.

ben 30 yaşındayım şimdi başlıyorum elimde geleni yapacağım ritm kulağımda iyidir. Hepimizin hayalleri var umarım gerçekleştiririz.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                            Initializing Tabs & loading Content...
                            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                            X