Duyuru

Collapse
No announcement yet.

bateri çalması çok mu zor

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

zor değil ama çalışmak önemli bazı şeyleri kendin çözmelisin evde vurduğun tahtadan çıkaracağın ritmler bile senin için bayağı bir yol katetmeni sağlayacaktır belli bir aşamaya geldikten sonra kursta gerekli diye düşünüyorum
    Son güncelleyen Dea†hh; 11-06-2009, 13:33.

Yorum

gitar kadar zor olmadıgı düşüncesindeyim ama bu benim şahsi düşüncem tartışma yaratmak niyetinde degilim. çalışırsan başarılı olabilirsin ders konusundada stüdyoların neredeyse hepsinde davul dersi verilir araştır biraz.

Yorum

valla bilemem ama bana zor gibi geliyo ritim duygusu gerek önünde birsürü savul var hangisine nezaman vurcan kolay değikl zor bence

Yorum

arkadaşım tama yı öneririm de bu parayla zor biraz

Yorum

bildiğim kadarıyla davulda önemli olan ritim ve kulak 4 aylık bi çalışmandan sonra kenidi iyi bir şekilde geliştirebilirsin ama arkadaşımızın dediği gibi her enstürmanın bi zorluğu vardır

Yorum

bende bıse soylemek istıyorm.evt en son cvp yazan arkadas haklı baterı de kulak da onemlı.mesela su an bızım grubun davulcusu 5 yasıdnan berı darbuka vs.aletlerle ugrasmıs calmak ıcın.sonra bı alletten bı alete gecmıs.ama hep vurmalı calgılara.ve en son 3-4 aydr baterı calısmıs kuzenınde 3-4 ay calısmasına ragmen cok harıka calıyıor.kendısı de dedı: 'bende kulak var olm kulak olmsa zaten calamam ki'dıye.kendı dersını kendı kendıne verdı o bunca yıldırda ugrastıgı ıcın saglam kulagı var.ve cıdden saglam calıo

Yorum

Şöyle söyleyebilirim ki, kulak işin bir kısmı (tamam, büyük bir kısmı...:P) yanlız davulda önemli olan şeylerden biri de tekniktir. Tekniğinizin düzgün olması, davul başında oturup iki saat farklı şarkılar çaldıktan sonra (şarkılar pek de kolay olmasın hani:P) ertesi gün kol ve bacaklarınızda kramp, parmaklarınızda su toplaması olup olmamasıyla ilgilidir... (uygulamalı örnek daha iyi akılda kalır hesabı...) Davulda hemen her şeyi kolaylaştıran bir teknik vardır, çoğunlukla ustalığınız, sindirebildiğiniz tekniklerle ölçülür... (tabi ki iyi de bir kulak!!!)

Yorum

kulak olursa daha cabuk ilerlersin ama olmasa da soorun yok saddece daha fazla çalışma ile sorun diye bir şey kalmaz.sonuçta bateri de nota ile çalınır,ritimlerin tartımlarını ve kombinasyonlarını iyi çalışırsan kulağın olmasa bile matematik yardımıyla çalarsın...bateri seçimine gelince o fiyatların belki biraz üzerinde olur ama tama imperialstar+istanbul sultan takım alabilirsin.
                  Son güncelleyen roxor04; 19-02-2009, 00:17.

Yorum

Tabi ki her enstrüman nota ile çalınır, fakat davul sanırım bunun biraz dışında... Elbette davulda da notalar var, fakat bir şarkının doğru davul tablarını bulmak çok zordur... Demek istediğim çeşitli programlardan bir şarkının davul tablarını bulabilirsiniz, fakat baktığım çoğu davul tab'ının, orjinaliyle tutmadığını görünce tablara bakmayı bıraktım ve şarkıları dinleyerek çıkarmaya başladım... Ayrıca yarın öbür gün grubunuzun bir şarkısına davul riffleri yaratırken "notaları yazan" siz olacaksınız Ama bu demek değildir ki müzik kulağı geliştirilemez... Her yetenek gibi bu da zamanla geliştirilir... Bu yüzden şarkıları tablardan değil, kulaktan çıkarmaya çalışın derim... (tabi alıştırmaları notadan okuyacaksınız, onun kaçarı yok)

Yorum

bende bateri çalıyorum. arkadaşlara katılıyorum onunda kendine göre zorlukları var ama ritim kulağı olan herkez çalar diye düşünüyorum.ucuz bir davuldan iyi bir ton almak istiyorsan maxtone öneririm ama derilerini değiştirirsen.
                      Son güncelleyen blacking07; 25-02-2009, 13:17.

Yorum

Bateri Çalması Evt Biraz Zor Her alet zordur ilk başlarda ama sevmen lazım azimli olman lazım tab lara bakıp parça çalmayın kulağınızdan çıkartın ben hep öyle yaparım çalıştıktan sonra hiç birşey zor gelmez

Yorum

shark17 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                          çalıştıktan sonra oluyor.kimse bana bateri fiyatları çalmayı öğretmedi mesela kendim çalışa çalışa bişeyleri çözdüm.bulunduğun yerde stüdyolar vardır orda davul dersleri vardır konuş oralarla.
                          En başarılı ve unutulmayacak yöntemlerden birisi budur. Ama biraz da kulak olması lazım tabi bende bu şekilde çözdüm. kendim çalışa çalışa.

Yorum

Şahsen 1 yıl bateri dersi aldım.Ve inan ders alınca hiç zor değil.Ama bizim okulda bi arkadaş var okulun bateristliğini yapıyor,sorsan ritim bilmez ölçü bilmez.Ama başına geçince dangur dungur çalar.Farkımız:Ben daha (tekniksel,pratiksel,teoriksel açıdan) iyi çalarım.Oysa ne yaptığını bilmez ama yapar birşeyler.Ve kendisi hiç ders almamış kendisi öğrenmiş,4 4 lük ritimden başka bildiği kalıp yok.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                            Initializing Tabs & loading Content...
                            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                            X