Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Guitar Rig4 My Preset :)

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Eğitim Guitar Rig4 My Preset :)

Arkadaşlar öncelikle merhaba.Konuyu amfisi olmayıpta guitar rig 4 kullanmak zorunda olan arkadaşlar için açtım.Öncelikle amfi varken kullanmaya tenezzül etmediğim,daha doğrusu düzgün bir sound alacak ayarlar bulamadığım için kullanmadığım programda, amfisiz kaldığım dönemde düzgün soundlar alınacak birkaç preset uydurdum kendimce ve açıkçası gayet güzel olduğunu düşünüyorum.

Dolayısıyla bu tip bir ayar bulamayan ve gitar çalma şevkini kaybeden arkadaşlar için açtım bu konuyu... Çünkü programda iyi bir ayar tutturamazsanız gerçekten iğrenç soundlar ortaya çıkıyor.(adam gibi dist ve ya sustain olmayan)

Ancak amfisiz kaldığım zaman karıştırmaya zamanım oldu ve güzel soundlar yakaladığım daha çok metal müzik için uygun presetimi burdan paylaşayım istedim.Tabiki distleri düşürerek alternatif hard rock vs türler içinde bu presetten sound çıkartabilirsiniz.

Ben burdan kendi kullandığım ve memnun kaldığım preseti paylaşıcam.Dileğim benim gibi programı karıştırmış ve güzel soundlar yakalamış olan arkadaşlarında buradan paylaşım yapıp bu sayede programın düzgün kullanımına yardımcı olmak ve gitarist arkadaşlara yardım etmek. Paylaşım yapacak olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Bu arada ses kartı on bord bir bilgisayarda güzel sonuçlar aldım.

Mod arkadaşlar konuyu sabitlerseler bu sayede daha büyük bir kitleye ulaşmış oluruz.

AlyonE isimli üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar pepper keenan ın setup ını guitar rig 4 te oluşturdum.Ses gerçekten mp3 le ayırt edilemeyecek derecede aynı bu linkte videoda presetin bir fotoğrafı ve ses kayıtı mevcuttur mp3 le beraber karşılaştırmanız açısından.ilgilenenler down sevenler kaçırmasın.

http://www.youtube.com/watch?v=ZWx9ErYKmPI
    Siteden bir arkadaşımızın yakaladığı sounduda yine buradan paylaşıyorum.Videodaki ses gerçekten çok sağlam.Evet arkadaşımızın düzeltmesinden sonra ses kartıyla kullanıldığında canavar soundlar alındığını gördük.Düzeltme için Teşekkürler.
    Son güncelleyen dehset_fatih; 08-10-2010, 21:12.

konu güzel evet. girişiminiz için sizi tebrik ediyorum...

ama, boss metal zone pedal modellemesini direkt kabinlere girip arkasına tube screamer pedal modellemesini koyunca ve bigg muff modellemesi ile bypass yapınca nasıl bir ses aldığınızı cidden merak etmekteyim...

konu ile ilgili bir ses kaydı da eklerseniz çok daha güzel olacağını düşünüyorum.

sevgiler...

Yorum

GR4 ün kurulumu GR3 le aynı mı farklıysa kurulum hakkına detaylı bilgi alabilir miyim

Yorum

dieducktick isimli üyeden alıntı Mesajı göster
        konu güzel evet. girişiminiz için sizi tebrik ediyorum...

ama, boss metal zone pedal modellemesini direkt kabinlere girip arkasına tube screamer pedal modellemesini koyunca ve bigg muff modellemesi ile bypass yapınca nasıl bir ses aldığınızı cidden merak etmekteyim...

konu ile ilgili bir ses kaydı da eklerseniz çok daha güzel olacağını düşünüyorum.

sevgiler...
        Öncelikle Teşekkürler.Daha önce hiç kayıt işine girmediğimden elimde program vs yok.Ancak müsait bir zamanımda bununla ilgilenebilirim.Geniş kapsamlı olmasada eklemeye çalışırım.

GR4 ün kurulumu GR3 le aynı mı farklıysa kurulum hakkına detaylı bilgi alabilir miyim
        Açıkçası ben direk setup dosyasından yükledim normal bir oyun kurulumundan farksız bir şekilde bitiyor.Daha sonra programın ayarlarını yapıyorsunuz ve kullanıma başlıyorsunuz.
        Son güncelleyen dehset_fatih; 08-10-2010, 18:33.

Yorum

Çok başarılı tebrikler ama birşey sormak istiyorum sesi bilgisayar kolonlarından mı alıyorsun yoksa bilgisayarı anfiyemi bağladın yoksa direk kayıtmı ettin bu kadar iyi bir tonu nasıl tutturdun anlayamadım.Bravo

Yorum

Hallettim teşekkür ederim

Yorum

mahir_67 isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              Çok başarılı tebrikler ama birşey sormak istiyorum sesi bilgisayar kolonlarından mı alıyorsun yoksa bilgisayarı anfiyemi bağladın yoksa direk kayıtmı ettin bu kadar iyi bir tonu nasıl tutturdun anlayamadım.Bravo
              Dostum izlediğin kayıttan bahsediyorsan onu siteden bir arkadaş kaydetmiş.Kendisine ait sanırım direk bilgisayardan almış çünkü ekstra birşey bağladığından bahsetmiyor.Benim presette hemen hemen bu kalitede soundlar yakalıyor.

Hallettim teşekkür ederim
              Rica ederim kardeşim

Yorum

m-audio fasttrack ses kartı kullanılarak yapılmış bir kayıt yukarıdaki linkte yer alan mevzu...

yani stereo giriş ve çıkışlara sahip, düşük gecikmeli bir ses kartından bahsediyoruz beyler.
                onboard ses kartları ile sabaha kadar uğraşsanız yine istediğiniz performansı alamazsınız bu programdan.

anlaşıldı... siz yine bilgiye acıkmışsınız iyice
                yarın müsait olduğum bir zaman diliminde bu program ile neler yapıp neler yapamayacağımızı ve tüm bildiklerimi detaylı bir şekilde, resimli, örnekli, açıklamalı ders kitabı şeklinde yazacağım ilgili başlığa.
                maksat gönüllere şenlensin

sevgiler...

Yorum

dieducktick isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                  m-audio fasttrack ses kartı kullanılarak yapılmış bir kayıt yukarıdaki linkte yer alan mevzu...

yani stereo giriş ve çıkışlara sahip, düşük gecikmeli bir ses kartından bahsediyoruz beyler.
                  onboard ses kartları ile sabaha kadar uğraşsanız yine istediğiniz performansı alamazsınız bu programdan.

anlaşıldı... siz yine bilgiye acıkmışsınız iyice
                  yarın müsait olduğum bir zaman diliminde bu program ile neler yapıp neler yapamayacağımızı ve tüm bildiklerimi detaylı bir şekilde, resimli, örnekli, açıklamalı ders kitabı şeklinde yazacağım ilgili başlığa.
                  maksat gönüllere şenlensin

sevgiler...
                  Düzeltme için Teşekkürler.Bilgilerinizi burdada paylaşırsanız memnun oluruz.

Ancak performans konusunda birkaç şey var dediğim gibi on bord ses kartı olan bir bilgisayarda işe yarar soundlar aldım.Ama bu videodaki kadar değildir illaki ses kartı farkeder.Ama yinede amfisi olmayan birini rahatlıkla idare eder benim preset

Yorum

klmn771 isimli üyeden alıntı
                    language Gucci handbags on sale exclusive the reactionist patch, the cheap football jerseys foregather unarticulate, Yang Chun is best Gucci replica handbags the men had craved to try high quality Gucci replica handbags Yueyue **, wow gold to originate out of wow gold enquiry, and level necessity to draw out a .
                    Konuyla alakası olmayan şeyler paylaşmayalım

Yorum

bunları preset olarak kaydedip paylaşamaz mısınız?

Yorum

Guitar Rig 4 + Asio4all ile gitarımı pc ye baglasam normal laptop ses kartı'ndan güzel verim alırmıyım ?

Yorum

konu hakikaten faydalı. açılması güzel olmuş yakında bende eklerim presetleri dostlar. ayrıca şunu belirteyim ki 50 watt amfim var 3-5 parçalık pedalboard um var emin olun ben bu programla tanışınca kaldırdım hepsini. genelde amfisi olmayanlara falan diye denir bu program ama emin olun alakası yok.(belkide bende 100-150 wattlık lambalı bir amfi ve 10-15 parça pedalboard olmadığındandır.) düzgün ayarlamalar sonunda iyi bir ses kartı ve sağlam çıkışlı 2 kolonla mükemmel tonlar alıyorsunuz.kısaca şöyle izah edeyim pc nin onboard ses kartı aktif halde 5+1 lere ses vermekte böylelikle kayıtları ve diğer windows seslerini rahat alıyorum. m-audio ses kartından ise 125 wattlık 2 adet sony kolona çıkış yaptığımda 50 wattlık amfim ve pedalboardum bana öylece bakıyorlar.ayrıca kayıt içim amfi mikrofonlama falan bana zor ve pahalı geleceğini düşündüğüm için guitar rig bulunmaz nimet oldu bana.düşünsenize gitar direk ses kartından kayıtta cızırtı hava sesi falan sıfır.(en azından bende)kısaca şiddetle tavsiye edilir.

Yorum

Vorment isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            Guitar Rig 4 + Asio4all ile gitarımı pc ye baglasam normal laptop ses kartı'ndan güzel verim alırmıyım ?
                            Gözümden kaçmış bayadır foruma girmiyorum.Çok olmasada idare eder soundlar alınıyor.Fakat amfi kalitesinde sound için ses kartı şart.

konu hakikaten faydalı. açılması güzel olmuş yakında bende eklerim presetleri dostlar. ayrıca şunu belirteyim ki 50 watt amfim var 3-5 parçalık pedalboard um var emin olun ben bu programla tanışınca kaldırdım hepsini. genelde amfisi olmayanlara falan diye denir bu program ama emin olun alakası yok.(belkide bende 100-150 wattlık lambalı bir amfi ve 10-15 parça pedalboard olmadığındandır.) düzgün ayarlamalar sonunda iyi bir ses kartı ve sağlam çıkışlı 2 kolonla mükemmel tonlar alıyorsunuz.kısaca şöyle izah edeyim pc nin onboard ses kartı aktif halde 5+1 lere ses vermekte böylelikle kayıtları ve diğer windows seslerini rahat alıyorum. m-audio ses kartından ise 125 wattlık 2 adet sony kolona çıkış yaptığımda 50 wattlık amfim ve pedalboardum bana öylece bakıyorlar.ayrıca kayıt içim amfi mikrofonlama falan bana zor ve pahalı geleceğini düşündüğüm için guitar rig bulunmaz nimet oldu bana.düşünsenize gitar direk ses kartından kayıtta cızırtı hava sesi falan sıfır.(en azından bende)kısaca şiddetle tavsiye edilir.
                            Aslında uzun bir zaman önce açmıştım konuyu fakat ilgi çekmemişti.Tabiki burdan yapacağınız paylaşımlar yeni yeni programla tanışanlara ya da maddi olarak bütçesi olmayan arkadaşlara yardımcı olacaktır.

Yorum

Beyler bir sorum ***** guitar rig ile asio4all kullanıyorum ama asioyu seçtiğimde guitar rig açıkken pcden ses alamıyorum, yani bir müzik açıp üstüne gitar çalmak istedimde asio4all ile bu olmuyor bu sadece bende olan bi sorun mu yoksa normal mi onu öğrenmek istedim. Cevap verenlere şimdiden eyvallah...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X