Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Guitar Rig 3 Kayıt Sorunu

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

Guitar Rig 3 Kayıt Sorunu

Guitar Rig 3 programını kullanıyorum ve çaldığımı kaydederken kullandığım efektlerle birlikte kaydetmiyor.Programın kendi Manual'inden okudum TAPE kısmında record tusuna bastığımda sol tarafta gözüken PLAY simgesi RECORD'a dönüşüyor input veya output olarak kaydedebilirsiniz diyor ama record tuşuna bastığımda dönüşeceğini söyledikleri PLAY simgesi RECORD'a dönüşmüyor.Doolayısıyla sadece output olarak kaydedebiliyorum böylece de efektler kayda girmiyor.Umarım açıkça sorunumu anlatabilmişimdir bir bilen varsa yardımcı olur ise sevinirim.Teşekkürler

Guitar Rig (genelde sağ kısmın alt taraflarında bulunan) TapeDeck kısmından şu işlemleri yaparsan kaydını duyduğun ses gibi alabilirsin.
    Öncelikle bu kısımdaki SYNC 'on' halinde olmalı. Gerçi 'off' olduğunda hiç kayıt etmeyi denemedim belki öylede kayıt ediyodur da bilmiyorum
    Sonra hemen onun altında simgeler var resim halinde. Birincisi 'yeni', ikincisi 'aç', üçüncüsü de 'kaydet' butonları. Burdan birincisine yani yeni butonuna basıyoruz. Bastığında sağ kısımdaki kırmızı 'record' simgesi seçili hale gelecek. Artık kayıda hazırız demek oluyor bu. 'Record' butonunun 3 solunda bulunan 'Play' butonu ile kayıdı başlatıyoruz. 'Time' ilerlemeye başlıyor. Kayıt bittiğinde seçili olan 'record' butonuna basıyoruz ve kayıdı bitiriyoruz. Dinlemek için tekrar 'play' butonuna basabilirsin (play butonuna basarken 'record' butonu aktifse kaydının üstüne yeni kayıt yapar ama kaydı dediğim şekilde bitirmişsen 'record' seçili halden çıkacaktır). Kaydetmek içinde ilk başta bahsettiğim üçüncü buton olan 'kaydet' butonuna basıyoruz. Wav formatı olarak istediğimiz yere kaydediyoruz. Hepsi bu kadar.
    Biraz uzun oldu ama olsun, ayrıntılı oldu

Yorum

Eet bayağı ayrıntılı oldu da ben hala çözemedim bunu ya yani bilgisayardan da bayağı anlarım hakkaten ama bu program delirtti beni yapamadım bir türlü Sync'i buulamadım daha 'On' yapayım neyse biraz daha kurcalayacağım artık teşekkürler.

Yorum

Bak programı açtığında iki tane kaset gibi şey var,one ve two yazıyor.Save save as ve compare in yanında twoa tıkladığında açılan tape deck yapacaksın bunda.

Yorum

Ben de teşekkür ederim. 2. yi kullanmak hiç aklıma gelmemişti.

Yorum

arkadaşlar yeni konu açmak istemedim burdan sormak istedim. guitar rig 3 kullanıyorum ve cubase sx de açıp kayıt ederken normal effect lerler kaydediyorum ama masa üstüne kaydı gönderdiğimde sadece tel sesleri geliyor bunun nedeni nedir acaba üsteki yorumlara göre de ayar yaptım ama sorunu anlamadım.

Yorum

cubase hakkında yeterli bilgi birikimim olmadığı için cubase içinde yapılabilecek herhangi bir ayardan bahsetmem mümkün değil. o yüzden iki farklı çözüm yolu öneriyorum;

cockos reaper kullanın. cubase ayarında hem paralı, hem de bedava bir yazılım. daha basit bir kullanıma sahip.

başka bir çözüm yolu da guitar rig 3 programındaki deckleri kullanarak kayıt işlemini gerçekleştirip cubase programına atmak.

sevgiler...

Yorum

dieducktick isimli üyeden alıntı Mesajı göster

cockos reaper kullanın. cubase ayarında hem paralı, hem de bedava bir yazılım. daha basit bir kullanıma sahip.

başka bir çözüm yolu da guitar rig 3 programındaki deckleri kullanarak kayıt işlemini gerçekleştirip cubase programına atmak.
                sanırım başka çarem kalmadı mesajdan sonra aynen dediklerini denedim adobe audiotion pro yu kurdum ve guitar rigden kayıt yapıp içine attım ama sorun şu üsten şarkı calarken alttan müziği süslemek daha hoş olurdu. neyse bunu line 6 tone port ux 2 yi aldığımda yaparım
                Son güncelleyen kırıkbisiklet; 10-03-2010, 13:44.

Yorum

üstten şarkı çalarken alttan müziği süslemek cümlesini açarsan yardımcı olabilirim sanıyorum.. düğün mü var nedir anlamadım

Yorum

üstten şarkı çalarken alttan müziği süslemek cümlesini açarsan yardımcı olabilirim sanıyorum.. düğün mü var nedir anlamadım
                    yani şu: cubase de diyelim ki bir kayıt yaptın ritm riff olsun altından lead gitarla arpej yapacağım ya da solo çalacağım. dinlerken kayıt etmek daha kolay olmaz mı sence de. guitar rigde bir kayıt yapıyorum onu başka bir kayıt pro ya atıyorum. sıkılıyor insan..

ve diğer bir sorun guitar rig de kayıt yaparken gecikme sorunu yokken cubase ile açınca gecikme oluyor. ya da patlama asiodan ayar yapıyorum gene olmuyor
                    Son güncelleyen kırıkbisiklet; 10-03-2010, 14:26.

Yorum

ah be güzel kardeşim...

diyelim ki bir kayıt yaptın ritm riff olsun altından lead gitarla arpej yapacağım ya da solo çalacağım. dinlerken kayıt etmek daha kolay olmaz mı sence de
                      guitar rig programında iki adet deck bulunmakta. ilk kaydettiğin ritm bölümünü üstteki deck'e atıp o partisyonu dinlerken altta bulunan deckten üzerine çalıp kaydedebiliyorsun zaten

bu video senin için geliyor;

o kaydedilen dosyayı üst decke atıp alt deck'te kayıt düğmesine basarsan iki deck aynı anda çalışıyor.. böylece üstteki partisyonu dinlerken üzerine ekleme yapabiliyorsun...
                      Son güncelleyen dieducktick; 10-03-2010, 14:38.

Yorum

ah be güzel kardeşim...

guitar rig programında iki adet deck bulunmakta. ilk kaydettiğin ritm bölümünü üstteki deck'e atıp o partisyonu dinlerken altta bulunan deckten üzerine çalıp kaydedebiliyorsun zaten

bu video senin için geliyor;

o kaydedilen dosyayı üst decke atıp alt deck'te kayıt düğmesine basarsan iki deck aynı anda çalışıyor.. böylece üstteki partisyonu dinlerken üzerine ekleme yapabiliyorsun...

her daim yardımıma koşuyorsun sana ne kadar minnettarım anlatamam yine teşekkürler

Yorum

merhaba arkadaşlar şimdiki sorunum ise guitar rig ile yaptığım kaydı herhangi bir wav playerla ne çalabiliyorum ne de mp3 e çevirebiliyorum bunun nedeni nedir acaba.cubase atıp ordan tekrar wav olarak kaydediyorum yine çalışmıyor. fakat hem guitar rig de hemde cubase de dinleyebiliyorum.

Yorum

cevap verecek hiç kise yok mu arkadaşlar?

Yorum

geldim geldim

senin sorunun codec adı verilen ve bilgisayarında olan/olmayan (ama olması gereken) çözücülerden kaynaklanıyor olabilir. bende bahsettiğin gibi bir sorun yok. direkt olarak guitar rig'den alınan kaydı media windows media player'da oynatabiliyorum.

K-Lite Codec Pack is a free software bundle for playing all your audio and video files. It is very flexible, easy to use, and provides high quality playback.

verdiğim linkteki paketi indirip tekrar dene.

sevgiler...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Çalışıyor...
                              X