Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Guitar Pro kullanımı ile ilgili

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Guitar Pro kullanımı ile ilgili

merhaba.

elmizdeki mp3 veya başka formattaki bir şarkıyı gitar pro'ya okutup notaları hakkında bilgi alma imkanımız var mıdır acaba?

teşekkürler.

Benim Bildiğim Kadarıyla Öyle Bir İmkanın Yok..
    Ama Keşke Olsaydı )
    Güzel Bir Düşünce.. )

Yorum

İmkansız

Yorum

foruma hoşgeldin baskopat,
        guitar pro programı senin söylediğin işlemin tam tersini yapabilmek için üretilmiş bir programdır
        bunun yanında "gerçekçil ses motoru" gibi bir fazlasını yükleyince neredeyse gerçekten şarkı çalıyormuş gibi tabları okuyabilmektedir kendisi..
        fakat söylediğin şeyin guitar pro yazılımında olabileceğini (her hangi birşey yükleyerek, orjinalinde kesinlikle yok) zannetmiyorum..

ama dostlar herkes böyle bir program olsun istemiştir mutlaka bir iki şarkı için bazen içi bile gidiyor insanın ah keşke olsa diye yanlışmıyım

Yorum

yok dostum malesef öyle bir özelliği yok. ama gitar prodaki bir tabın çıktısını waw midi olarak alabilirsin ki işine yararmı bilmiyorum

Yorum

teşekkürler herkese. maalesef olmadığını öğrendim. başka bir yol bulacağız artık.

Yorum

Biz boşuna mı kulaktan çıkarmaya çalışıyoruz notaları, değil mi

Bir şarkının notalarını bulmaya çalışırken çalınan ilk notayı ağzınla bir kere çıkarıp enstrümanında bu sesi bulup ondan yola çıkarak parçanın geri kalanını kolaylıkla çıkarabilirsin. Benden sana tüyo olsun (:

Sanırım bir şarkının bas notalarını arıyorsun, açtığın diğer konuya da bakacak olursak?

www.ultimate-guitar.com'u dene..

**** parçayı söyle, ben bir deneyeyim?

Tüyo: Bas notaları genelde vokalle aynıdır..

Yorum

gutar pro çok güsel olabilecekken çok geri kalmış bi pro. eklenecek basit bi tuner mikrofondan ya da çeşitli formatlardan aldığı seslerdeki notaları analiz edebilirdi.

Yorum

Bunu yapan cihazın adı "tuner"..

Ama işin içine nota dizileri girdiğinde, bunları tek tek algılayıp kaydetmek biraz daha zahmetli oluyor..

Hele ki birden fazla enstrümanın notaları.. İmkansız geliyor bana.. Yukarıya da yazmıştım aslınad bunu..

Yorum

imkansız kötü bir yaklaşım
                    çünkü bir sesi belli bir metronomda ayırarak, ayrılan aralıklardaki sesleri 6 7 tane de olsa.. bir akor belirtir gibi o anda çıkan tüm sesleri belirtebilir nota olarak.. tabi hangisi gitar hangisi vokal solo falan şeklinde bir ayrım yapması mantığı çok saçma.. düşününce aklıma terminator geliyor
                    ama olamayacak birşey değil benim dediğim şekilde.. sadece büyük ihtimalle kimsenin yapmaya zahmet edemeyeceği birşey

Yorum

Bir enstrüman sadece bir aralıkta ses verse tamam derim, ama bir elektrogitarın bas'ını kıstığımızda ses değişiyorsa elektrogitarın bas'ı vardır, ve bunun da notası vardır. Bas gitar da aynı frekansta sese sahip olduğundan, farklı birde notaya sahip olduğunda, baskın olan ses notaya dökülür. Frekansların ayrılması da imkansızdır..

Ha, derseniz ki, tonlardan enstrümanı tanıyacak, tonları oluşturan şeyin zaten frekanslar olduğunu hatırlatırım..

Ses mühendisi değilim, yanlışım olabilir, sadece lise öğrencisiyim

Yorum

dostum yorumunu saygıyla karşılıyorum.. bende çok bilerek yazmıyorum
                        ama elektronunda bassı var şeklindeki düşüncen yanlış.. eğer bu sistem o şekilde işlese akort aletine gitarı dinlettiğinde e1 e2 e3 e4 e5 diye ne diyeceğini şaşırırdı alet sesin boğuk baslı çıkıyor olması bass bir e geliyor anlamına gelmez.. bass efektli bir e sesi geliyor demektir
                        fakat karışma olayı kesinlikle yaşanacaktır o konuda da kesinlikle haklısın.. ben olaya çok teorik baktım.. ve teoride kesinlikle imkansız birşey değil.. normal bir tunere akor verdiğinde hangi ses olduğunu algılar sadece.. bunda da öyle bir sorun doğabilir ama zaten yapmaya çalışmıyoruz, unutalım gitsin

ben unuttum
                        yapabilcek olsam parasını kazancak olsam unutmam ama

Yorum

Demek istediğimi yanlış anladın.. Bir tuner da tüm frekanslara bakar ve en baskın sesi algılar.. Benim bahsettiğim enstrüman dizisinin notalarını tespit eden sistemse müzik aletleri frekansından tanıyacak olsa bile, bas sesi ile elektro sesinin ortak frekansları olduğundan karıştırır.. Diyorum.. Galiba..

Anlatabildim?

Yorum

baskopat isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                            merhaba.

elmizdeki mp3 veya başka formattaki bir şarkıyı gitar pro'ya okutup notaları hakkında bilgi alma imkanımız var mıdır acaba?

teşekkürler.
                            nerden buluyosunuz bu fantezileri

Yorum

Guitar Pro'nun yaptığı işi de düşününce bir fıkradaki gibi öküzü koyup sucuk elde edilen fabrikanın tersten çalışmak suretiyle sucuğu koyup öküz elde etmesi geldi aklıma.. Güzel fantazi ama çok zor, çook..

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X