Duyuru

Collapse
No announcement yet.

tab okuyarak çalmak dogrumu?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• tab okuyarak çalmak dogrumu?

arkadaşlar ben bassda yeni sayılırım 5 ay oldu ankarada kursa gittim hocam teknik olarak yetr pratk yapalım dedi.bende maddi yönden kursu bıraktım zaten şehirler arası gidyordm kursa zor oluyordu.şimdi kendimi gelştirmek istiyorm kimisi bass tablarından çal diyor kimisi tab okuma diyor ne yapcam?

bence tab okumak dogru ama okudugun notaları bilerek calmalısın bende bass gitar calıyorum zaten eger istiyosan gercekten calmayı kendiliginden çıkıveriyo ortaya 5 ay için ilk başladıgından çok ilerdeysen ve belli başlı ritmlerle slape ezcık ucundan dokunduysan sorun yoktur bence gerisi oturup deli gibi çalışma meselesi birde bass gitarı ritme destek deilde sarkıda ayrıca dikkat edilmesi gereken bir enstruman olarak görmelisin ben mesela her turlu sarkıda bass gitarın sesini duyuyorum sendebuna çalışırsan kendini daha iyi geliştirirsin

Yorum

Mesela 3.telin boş seside la 4. telin beşinci perdesiden çıkan ses de aynısı. Tablarda bazen dengesizlik oluyor, notalar doğru oluyor ama yerler farklı olunca çalması çok daha zor oluyor. Tabların böyle kötü bir yanı var. Ama faydalanıyorum işte bende

Yorum

ya teknik olarak bilyorum bir şeyler ama artık oturup parçayı kendim çıkarmak istiyorum parçaların acorlarını indirsem bass ayrı birşey bu işime yaramaz heralde tab indirip bunla çalabilrmiyim.parçayı dinliyorum bası duyuyorum ama nereye bascamı bilmiyorum ki napcam arkadaşlar bi yol gösterin bana

Yorum

Teorik bilgi hicbir zaman "tamam yeter bu kadar, bitti" konumunda olmamali. Tab da okuyabilmelisin ama kesinlikle muzik teorisini elden birakma. Bol bol egzersiz yap. Perdeler ve notalar arasindaki iliskileri iyi analiz et. Zaten zamani gelince basman gereken yeri de bilirsin.

Kolay gelsin

Yorum

ya bu perde arası analizleride parça çalışarak kulak aşınalıgıyla olacak bşy degilmi?ben parçalara çalışırken zamnla bunudakazanmış olcam işte ben parçaları nasıl çıkarmaya çalışıyım diye soryorm

Yorum

"şimdi kendimi gelştirmek istiyorm kimisi bass tablarından çal diyor kimisi tab okuma diyor ne yapcam?"

demissin, ben de ona cevap verdim. Tam olarak neyi sorduguna karar ver bence.

Parca cikarmak zorunda degilsin. Metodlarda ve internette istemedigin kadar cok nota & tab var. Bunlardan calismaya baslayabilirsin. Iste dedigin kulak aliskanligi da bu asamada yerlesir. Sonra en fazla bastigin 2. perde de notani bulursun. Yeter ki sabirli ol.

Yorum

Sen sarkilari dinleyipde kendi kendine calabiliyormusun?
                bunu cünkü yapabiliyorsan tablarin yanlis oldugunu anladigin an kendin birseyler yapabilirsin.
                eher müzigi okucak olursan notalari kesinlikle ögren. ama dedigim gibi böyle kendin dinleyipde calabiliyorsan öyle bi yeteneyin varsa ozaman tablarda sana yeterlidir. Bence bölesi cok daha iyi hem ister istemez kendini gelisdiriyorsun cünkü tablarin dogru olmadigini bildigin haalde buna mecbursun. notalarda insan bi santim beyin calisdirmiyor

Yorum

nerde kendim parça çıkarabilsem!ama bazıları tab okumak yanlış kendin çıkar diyorlar ben dinliyorum bassı duyyorm ama nereye bascamı bilmiyorm.yani yeni oldugum için parçaların tablarını okuyarak çalıyım daha sonra kendim de bşyler katabilrm buna nerye bascamı bilirm sonucunu çıkardım ben bu konuya bşyler yazanlardan.yani tabı okumak kötü bşy degl.

Yorum

Bence tab okuyarak başla kendini geliştir, senin dediğin parça çıkarma olayı zaten sen farkında olmadan gelişecektir.Tek yapman gereken çalışmak.

Yorum

Unforgiven çok güzel söylemiş. İnternette milyonlarca ezgersiz var tab şeklinde zaten. Onlarla başla sana büyük faydası olur. Gam ları falan zamanla ezberledikçe zaten şarkıları istemeden çıkartırsın. Bence biraz sabırlı davran (:</font id=maroon>

Yorum

Çok doğru. + 1

Yorum

evet hatta bi zaman sonra tab ı kendi kafana göre çalabilirsin. ben önce kendim çıkarmaya çalışıyom sonra bakıyom taba bazen tutuyo bazen ne alaka diyorum hehe

Yorum

ilk başta tabiki zor olur taba bakmadan şakı çıkarmak ama gamıydı tabıydı derken yavaş yavaş çıkıcaktır

Yorum

İlla tabla başlamak zorunda değilsin eğer cidden müzikle uğraşmak istiyosan ve ilerisini düşünüyosan notadan başla ne zararı olur ki tamam zor ama nota herşey daha kolay oluyor önemli olan çalışmaya başlamak

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                              X