Duyuru

Collapse
No announcement yet.

tab okuyarak çalmak dogrumu?

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

bence ikisini de bilmekte fayda var çünkü çok hızlı pir parçada notaları tek tek okumaktansa tablardan çalmak daha kolay olur ancak nota da her daim gerekli tabi

Yorum

Hocan sana teknik yönden yeter demiş buda anladığım kadarıyla repertuara geçiş oluyor. Eğer sen bir parçayı adam akıllı çalmak istiyorsan nota şarttır kim ne derse desin. Notada sadece kılavyede basıcağımız yerler yazmıyor ritimler suslar ve daha bir sürü etken bulunuyor. Sen bi metod kitabı al (ör:Bora Uslusoy bass gitar metodları) orda sana birşeyler öğretir nota hakkında. Neyin nerde olduğunu anlarsın.

Yorum

benim hocada tabı kullan ama notaları mutlaka bil derdi

Yorum

burda birazda enstrumana bakıs acın önemli bence
          ne **** deger verdigin ve ne **** sureni ayırcagın
          ama oncelıkle tab okumayı bilmen gerekli,ama notasız muzık olmaz(tab işi kolaylastırr ama kendin bişiler uretmeye baslıyınca nota ve nota degerlerinden haberdar olmak zorundasın..)

Yorum

Tab da mantık yoktur nota olmadan olmaz armoniyi anlmazsın.Bir yıl tabla çaldım daha yeni notaya başladım hemen buna bağlı olarak gam öğrendim.Nota kullanmaya başladığımda gitar çalmayı bilmediği sadece ezberlediğimi fark ettim.Nota öğren.

Ama eğer sadece grupla bir iki şarkı çalıcaz belki de seneye gitarı bırakırım diyorsan tab la çal ama iyi bir yere gelemezsin

Yorum

Parmakların açılması, kendine güven vs. açısından biraz tabla çalmakta zarar yok bana kalırsa. Tabla çalınır, geliştikçe armoni ve gam bilgisi edinilir ve bundan sonra tablarla çalınsa da okunarak çalınır, bilerek çalınır, ezbere olmaz diye düşünüyorum. Bence de bu bilgiler edinildiği sürece tabla da çalmanın bir mahsuru olmaz..

Yorum

tablara bakmadan parçaları çalmak çok zamanını alabilir

ben çalışacağım parçanın bir kısmına tabdan bakarım. Gerisini kulaktan çıkartırım...

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                Initializing Tabs & loading Content...
                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                X