Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Slap Teknikleri

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

slep teknik önerii

arkadaşlar telleri tokatlamaktan ziyade slepte paş parmağımızı pena gibi kullanıp teli yukarı aşağı şeklinde çalarsanız hız direk 2 katına çıkıyor. ayrıca 5 veya 6 telli gitarlarda 2 3 tele birden vurma olayıda ortadan kalkıyor , ayrıca sleplediğiniz notanın 5 lisini veya çapraz 3lüsü olan o notanın ince sesini işaret parmağıyla çekerseniz, 2-1 3-1 4-1 şeklinde vurma çekme ile güzel frekans yakalayabilirsiniz. 1-1 olması çok kulak tırmalar .
    zaten merak eden arkadaşlar burdan topladıkları bilgileri videolarla pekiştirir, link vermeye gerek yok , ortalık slep teknikleriyle dolu, çalışmadan buraya bişiler yazmak pek etik değil zaten .

tokatlayarak sesi boğmaktansa pena şeklinde daha tok sesler alınabilir.

Yorum

Bassist isimli üyeden alıntı Mesajı göster
      Arkada?lar merhaba. Diyorum ki ?öyle slap teknikleri toplasak hepimiz yararlansak.Nasyl olur? Bu konuyla ilgili yazylarynyzy metodlarynyzy ve linkleri vs. yazarsanyz sevinirim. Eminim bu birçok ki?inin i?ine yarayacak. ?imdiden te?ekkürler
      daha çok tab indir ve victor wooden,stanley clark,marcus miller videolarını izle parmaklarına nasıl çaldıklarına ve tekniklerine bak ve onlara göre kendini geliştirebilirsin sana çok faydası dokunur

Yorum

Gördüğüm en faydalı slap tekniğini öğreten videolardan bir tanesi:
        http://www.youtube.com/watch?v=hWRh6...eature=related

Yorum

1 sene oldu bass calalı fakat su slap olayını tam cözemedim...Gitardanda farkediyor

Yorum

bazı basslar slap kaldırmıyor..az çok iyi bir şey olması lazım gitarın.ben cort ab4 kullanıyorum.ucuz bir gitar ama slap de kaldırır tarz olarak metal de türkçe rocka da gider çok yönlü bir gitardır tavsiye edilir..

Yorum

Slap'N Popping üst mertebelerdendir.
              Slap'N Popping te şov için en üst mertebedir.
              Bunu kendine özel teknikleri ile geliştiren , Victor Wooten , Marcus Miller bir iki örnektir.
              Finger olayını bitirmeden slap'n popping çalma isteği abes ve saçmadır.
              Bir kere yapamazsın. Attığın slap'n popping - Sarı çizmeli mehmet ağa (Kurban) Yok (Çilekeş) vb türü şeyler olur , ki bunlar slap'n popping bile değildir.
              Slap dediğinde (tokat) diye tabir edilen vuruş stilidir.
              Slap at denildiğinde , popping i işin içine katmakta bilmemektir.
              Klavyeyi yalayıp yutmadıkça tek yapabileceğiniz oktav üzerine slap'n popping vurmaktır.

Charlie Parker 'ın Saksafon sololarını fingering sistemi ile çalmak ve bunun üzerinde çalışmayı yeğleyin. Tabi bunu birşeyler yapmaya başardıktan sonra deneyin.

Bende Slap'N Popping olayını çok severim denerim ,ama geliştirici ise eğer.
              Coffee Shop - Red Hot Chili Peppers
              Can'T Stop (Nazaran) Red Hot Chili Peppers, Farklı bir olay bu adam!

Ve bol bol Laço tayfa dinlemek...
              Ama önce görevleri bitirmek gerekir.
              Bunun tekniği beyindir. Vuruşları zaten bellidir.
              Classical Double Thumbing üzerine çalışıyorum bu aralar mesela ama bütün zamanımı vermiyorum.

Neyse Size Kolay gelsin.

Yorum

Önemli noktalardan biri de teller ve tel yüksekliği.
                Eskimiş ,tonu gitmiş ve gereğinden yüksek teller hem tokatlarken ,hem de teli patlatırken sıkıntı yaratır.
                Slap çalmak isteyen kişiler daha çok metalik,parlak tonlu telleri tercih etmeliler ve tellerin tonu gittiği zaman değiştirmeliler.
                Şöyle ki, tonu kaybolmuş bir telden o slap tonunu almak için güçlü bir şekilde tokatlarız, bu da gitarımızın klavyesine zarar verir. Ancak yeni tellerde parmağımızla dokunmamız, hafif vuruşlar bile çok daha etkili olur, hem de telimiz kopmaz .

Yorum

http://www.youtube.com/watch?v=nq7IxvfOxTQ

http://www.youtube.com/watch?v=A0-B5S32khE

Yorum

ya millet ben bişey sorucam elektro **** klasik gitar için akor şeklinde parşalar bulunuyo ama bass gitar için nette hiç bi parça çıkmıyo bn nerden bulucam aradıgım parçaları ? daha 2 ayrdır çalıyorm ve kafadanda çıkmıor her şarkı ?

Türkçeni düzgün kullan lütfen ~ Moderatör
                    Son güncelleyen Enis Kurtay; 12-06-2010, 11:26.

Yorum

kısaca slap ve pop'ın tam olarak ne olduğundan bahsetmek istiyorum. slap sağ elimizin baş parmağıyla ne tam ucu ne tam dibi tamı tamına ortasındaki eklem kemiinin tele hızlıca çarptırıp geri çekilmesiyle yapılır. yani telin klavyeye çarptırılmasıyla **** pop ise geri kalan 3 parmağımız (serçeyi kullanabilen varsa kşisel tercihdir xD ) ile telleri koparmamak suretiyle nazikce fakat tuşeli bir şeklde çekmektir. bu konuda bir çok eğitim videosu bulabilirsiniz. en azından nedir ne değildir bunu internetten bulabilirsiniz. ancak benim gibi etüd kaynağı bulmakta sıkıntı çekenler varsa bir topik altında paylaşım sunarlarsa ben ve **** gibi arkadaşlarda yararlanmış olucaktır burdan bilir kişi ve yetkililere sesleniyorum

bu arada şu makaleyi okumanızı tavsiye ederim...
                      http://www.genckolik.net/gitar/27406...p-teknigi.html
                      Son güncelleyen nucromer; 04-08-2010, 14:14.

Yorum

nucromer isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        kısaca slap ve pop'ın tam olarak ne olduğundan bahsetmek istiyorum. slap sağ elimizin baş parmağıyla ne tam ucu ne tam dibi tamı tamına ortasındaki eklem kemiinin tele hızlıca çarptırıp geri çekilmesiyle yapılır. yani telin klavyeye çarptırılmasıyla **** pop ise geri kalan 3 parmağımız (serçeyi kullanabilen varsa kşisel tercihdir xD ) ile telleri koparmamak suretiyle nazikce fakat tuşeli bir şeklde çekmektir. bu konuda bir çok eğitim videosu bulabilirsiniz. en azından nedir ne değildir bunu internetten bulabilirsiniz. ancak benim gibi etüd kaynağı bulmakta sıkıntı çekenler varsa bir topik altında paylaşım sunarlarsa ben ve **** gibi arkadaşlarda yararlanmış olucaktır burdan bilir kişi ve yetkililere sesleniyorum

bu arada şu makaleyi okumanızı tavsiye ederim...
                        http://www.genckolik.net/gitar/27406...p-teknigi.html
                        biraz gitar prodan yaralanmakta fayda var ama tamamen değil kulağın gelişene kadar.o zamana kadar hem şarkıları düz bi şekilde, basit çalmaya çalış geçişler süslemeler vs. kendiliğinden gelicektir zamanla.yabancı diyo olsaydın coverlara da bak diyecektim ama türkçe şarkıların basslarının pek coverı bulunmuyor.
                        Son güncelleyen ahıskalı; 09-08-2010, 18:17.

Yorum

ben bass a 1 yıl önce başlamıştım geçen gün telleri değiştirdim slap çalmayı denediğimde iyi bir ton elde ettim ben bu işin birazda tel gitar amfi üçlüsüylede alakası olduğunu düşünüyorum amfimde küçük bi ekolayzırda var ton açısından büyük yardımı oluyor. bence telinizi değiştirin ve slap çalmaya yeni tellerle başlayın etkisi olduğunu göreceksiniz. ben Ernibal tel aldım fiyatıda uygundu gitarınızda slap e yatkınsa iyi sonuç alırsınız...

Yorum

bu teknik ha deyince yapılacak birşey değil çalışmanız gerekiyor düzenli egzersizler yapın youtube'da bulabilirsiniz.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                            Initializing Tabs & loading Content...
                            Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                            X