Duyuru

Collapse
No announcement yet.

teknik bilgi

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• teknik bilgi

ben 2 ay once bass gitarymy aldym ve calmaya basladim. tab lara ve guitar pro dan bakip nerdeyse istedigim cogu parcayi calabiliyorum. sag ve sol elimin hizindan ve koordinasyonundan oldukca memnunum. Ama cevremde hic bass gitar calan yok. ders alma imkanymda yok maddi durumdan dolayy. bu yuzden teknik kysym cok zayyf. bu da cok canymy sykyyor. parcanyn tabyna bakyp calyyorum ama aklma gelen kendi melodilerimi oturup yazamyyorum. onerebylecegynyz soyle saglam anlasylyr syte ya da kytap varmydyr? ya da egtym cd sy (tabi cd olayynda bana gonderebilirseniz sevinirim cunku antepte bulamam galiba). simdiden tesekkurler.

Y?in en önemli kysmydyr belkide kendi cümlelerini kurmak..

google dan bile aratsan bir sürü e?itim vcd si çykar kar?yna tabi nasyl buluca?yn sana kalmy? artyk.
    tekinik kysym derken neyi kastettin anlyyamadym armoniden mi bahsediyorsun yoksa farkly tekniklerdenmi..

Kendi cümlelerini kurmanda yardymcy olucak bir ?eyde çok ve çe?itli müzik dinlemek olsa gerek birazcyk özentiyle ba?lar sonra kendi tarzyny oturtursun zaten...

Yine dersler konusunda da "bass lessons" ?eklinde arama yaparsyn bir çok kaynak kar?yna çykacaktyr gerisi senin çaly?mana kalyyor...

Daha net sorularyn olursa yanytlamaya çaly?yrym yine...

Yorum

Ben birazcyk anladym sanyrym. En azyndan gamlardan falan ba?layabilirsin. Pentatonik, diatonik gamlar vs. diye gider. Akor dizimlerini dü?en sesleri falan ö?renirsin.

www.gurolagirbas.com daki dersler ba?langyç için cok güzel. **** Nezih Onur un bas teknikleri kitabyyla ba?layabilirsin. E?er bulamazsan burdan göndermeye çaly?yrym.

?imdiden kolay gelsin.

Yorum

teknik bilgiden kastym. gamlar, armoni, slap vs bysey byldygym yok. gamlary falan ogreneyym dedym kytap bakyndym antepte bulamadym zaten bass calan kac kysy varky kytaby olsun. ynternete girmemde synyrly oldugundan bysey yndyrmem ymkansyz. Bassist Gurolairbas.com da dersler yok kaldyrmyslar galiba. ve Nezyh Onur'n kitabyny yollyyabylyrsen cok sevynyrym.

Düzenleyen - MyLethe on 23/10/2004 14:52:13

Yorum

ok adresini maille atarsan seni kendi metodlarymdan kopyalar gönderirim i?ine yarar tahminimce. ok gamlar falan fotokopiler yollarym kargoyla.dedi?im gibi adresi yolla ok.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
          Initializing Tabs & loading Content...
          Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
          X