Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Gam ve Modlar

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Gam ve Modlar

Herkese selam. Gamlar ve modlar hakkynda bilgi verebilecek birileri var my? Bunlary nasyl kullanmak ve caly?mak gerekir?
    ?imdiden te?ekkürler.

Gamlari metot kitaplarindan veya sitelerden bulabilirsin.
    Kullanmak bakimindan; mesela ataklarda parcanin tonuna bagli olarak major-minör gamlar, solo calarken de pentatonik gamlar kullanilabilir.
    Bunlari dogru parmaklarla calismalisin, çünkü gami parmaklar ezberler.
    Simdiden sana kolay gelsin.

Yorum

Gitarpronun sampleslarynda pentaslaca diye bi çaly?ma var onlary da çaly?abilirsin...

Yorum

cycle of 4 olayy mutlaka bilinmeliymi?,gamlary öyle daha rahat ö?renebiliyoruz(mu?)sonradan farkettim

Yorum

Sitenin yazylar bölümünde modlar hakkynda gerekli bilgileri bulabilirsiniz.

Yorum

ya ben bu mod muhabbetinin kullanım alanının ne olduğunu hala anlamış değilim, mesela doğaçlama diyorlar, mesela üç akor, laminör solmajör famajör dönüyosun , altına atacağın soloda her basılan akorun arızalarını basmak zaten söz konusu olamaz ki, söz konusu olduğu durumlar da caza girer, bi yazılı eser gibi düşünün, eserin tonu atıyorum mi minörse ve başında fa# değiştirici işareti varsa, sen zaten nerden başlarsan başla tek basacağın arıza fa# olacaktır. ben bu sebepten mod olayının mühim bi işe yaradığını değil, sadece yaptığımız birtakım nota sıralamasını müziksel nitelikte isimlendirdiğini zannediyorum. çok mu yanlış düşünüyorum??yanlış mı anlamışım olayı??

Yorum

sadece yaptığımız birtakım nota sıralamasını müziksel nitelikte isimlendirdiğini zannediyorum. çok mu yanlış düşünüyorum??yanlış mı anlamışım olayı??
              Bütün müzik teorisi bu zaten bazı şeylerin isimlendirilmiş hali bir bakıma kısa yolu değil miki ?

Yorum

http://www.all-guitar-chords.com/guitar_scales.php bakabilirsiniz.........

Yorum

Modlar... Major dizilerin derecelerine verilen isimlerdir.. Günümüzde kullanılan major ve minor kavramı henüz yokken kullanılan bir sistemdir. Minor ise major tonun 6. derecesine dek gelir. (Yani do majorun 6. derecesi La minordür..) minor ve major kalıplarını derleyip düzenleyen kişi J.S. BACH tır. her ton ve dizi için ayrı bir eser besteleyip 'bundan sonra buna major, buna da minor' diyerek dünya müziğini günümüzdeki şekline getirmiştir. Biz istesekte istemesekte modları her şekilde kullanıyoruz. Jasonbecker arkadaşımızın verdiği örneğe gelince... Mi minor tonu F# arızasını alır..ama şöyle bir durum daha var.. Mi minor bir parça naturel bir Fa sesi aldığında Mod kavramının 3. derecesini kullanmış oluyoruz. Ve akor sıralamaları C ve Am ile aynı oluyor.. yani aslında parçanın tonu Mi minor değil Do majorun 3. derecesi (PHRYGIAN) oluyor..
                  1.derece IONIAN
                  2.derece DORIAN
                  3.derece PHRYGIAN
                  4.derece LYDIAN
                  5.derece MIXOLYDIAN
                  6.derece AEOLIAN
                  7.derece LOCRIAN

Yorum

muratelalmis özür dilerim ama cok dar ve yetersiz bir bilgi vermişssin..bu konuyu arkadaşlar burdan okuyarak ögrenemezsiniz...

Yorum

http://www.mygitar.com/forum/showthread.php?t=21485

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                      Initializing Tabs & loading Content...
                      Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse