Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Yeniyim

Collapse
Bu konu kapandı.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Yeniyim

Daha önce hiç enstrüman çalmamış biri olarak bas gitara heves ettim.
    Bazı sorularım var:
    1-) Ibanez GSR-200 acemi birisi için idare eder mi ?
    2-) Daha öncede yazdığım gibi ne bas gitar hakkında hiçbir şey bilmiyorum. Okul var kursada gidemem. Yaza kadar kendimi nasıl
    geliştirebilim ?

Eğer düşündüğüm gitarsa(çok büyük ihtimalle o,pek marka tutmam kafamda)Senin çok uzun süre idare eder.Tonu zaten bence gayet iyi ve slap atmak gerçekten çok kolayve zevkli bu gitarla. Güzel bir gitar.
    Kendini geliştirmenle ilgili de egzersiz yap derim.Ellerin alışsın.

Yorum

Mydukkanda basgitar metod kitabı var bu sana yardımcı olur.
      ibanez gsr200 yeni başlayan biri için ideal bir gitardır,bende ibanez gsr180 var ve memnunum gitarımdan.

Yorum

bendede gsr 200 var oldukça güzel bir bas gitar tavsiye ederim ayrıca bora uslusoy un bas metodu kitabını da tavsiye ederim çok yardımcı oluyor..

Yorum

ozzyfive'a kesinlikle katılıyorum, yeni başlayanlar için ideal bir bas gitar (arkadaşımda vardı)

Gelişmek konusuna da gelince bir göz at derim : http://mygitar.com/forum/showthread.php?t=21567

Yorum

Sakın ha "önce klasik gitar çalman lazım" vs. gibi şeylere kulak asma. Muhim olan ne kadar çalıştığın değil ne kadar "doğru" çalıştığın.

Yorum

hoboni isimli üyeden alıntı Mesajı göster
              Sakın ha "önce klasik gitar çalman lazım" vs. gibi şeylere kulak asma. Muhim olan ne kadar çalıştığın değil ne kadar "doğru" çalıştığın.
              Kesinlikle.

Yorum

"Sakın ha "önce klasik gitar çalman lazım" vs. gibi şeylere kulak asma. Muhim olan ne kadar çalıştığın değil ne kadar "doğru" çalıştığın. "

Klasik gitarın çok faydası vardır.Sıfırdan bas gitara başlayan biri için hem parmak alıştırmaları daha rahat olur,hem de akor bilgisi olduğu için duyduğu akorları basslarını rahatlıkla kulaktan çıkartabilir.Yani şart değil tabiki,önemli olan doğru çalışmak ancak bunun klasik gitar olmasına gerek yok..Elektro,akustik,klasik hiç farketmez bas gitara başlangıçta çok şey kazandırır.Ki çoğu bas gitaristin aynı zamanda iyi bir gitarist olduğunu düşünürsek dediklerim biraz da olsa doğrulanacaktır.
                Gsr 200 ü stüdyoda kullandım ben ve söylediğim şey"Benim jazz bass çakması Rockson daha güzel" oldu..Slap atmak çok güzel ama tonları da bana sert geldi biraz.Bak gsr200 kalitelidir ancak tonları belki sana hitap etmeyebilir.Gsr 200 ü denerken,o fiyattaki cort veya sx in jazz bass çakmalarını da dene derim ben.Tonları daha çok hoşuna gidebilir.Gerçi ibanez sx ten kat kat iyi bir marka ancak zaten o fiyattaki gitarların hemen hemen hepsi aynıdır,ilerde değiştireceğini de var sayarsak dediğim gibi,gsr200 ü alırken bir de o fiyattaki jazz basslara bir bak=)Cort GBJB nasıldır bilmem ama ona da bir göz at.
                Son güncelleyen Ç. Bartu; 07-12-2008, 11:23.

Yorum

çalışmak çalışmak çalışmak 4-5 ay seni guitar pro idare edicektir bu sorunlar her bass gitara yeni başlayan için vardır eğlenceğin parçalara çalış onlar seni geliştiricektir daha sonra internette bir sürü siteler var oralardan rahatça kendini geliştirebilirisn zaten bir süre sonra sende farkedersin gelişimi klasige sakın bulasma adamı müzikten sogutur ilk baslarda cok pes etmeye kalkarsın fakat sakın pes etme kim anasının karnından bass gitarla cıkmıs die düsün veya cok zor bir parcamı var bunu calanda insan de ve calıs calıs calıs bazen günlerini ver ama calıs mesela ben tatillerde sabah kalkarım hava kararana kadar elimden düsmez gitar ve simdide sefasını sürebliorum :gitar:bass gitar zor enstrümandır.Ama sonunda yola gelicektir.

Yorum

arkadaşlar birşey sormak istiyorum slap showlarda bunu çalan kişiler neye göre çalıyo bi arkadaşım gamlarla ilgili dedi bende gamları yeni yeni öğreniyorum ama bi bağ kuramadım birde ben bas gitar çalarken davulla eşlik etmek istiyorum bu digitechlerdeki gibi hazır davul programları varmı ben bi tane indirdim ama ritimi kendimiz hazırlıyoruz ben hazır istiyoru

Yorum

Forumda biraz araştırma yaparsanız aradığınız cevabı bulursunuz(2. soru için)

1. sorunuzun cevabını da gitar alacağım bölümünde bulabilirsiniz ya da bulamazsanız konu açabilirsiniz.

Dikkat etmeniz gereken nokta: Başlığınızın konu ile alakalı olması, konunun içeriğiyle ilgili bilgi vermesi.

Konu Kilitlenmiştir.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                      Initializing Tabs & loading Content...
                      Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...