Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Serçe parmak

Collapse
Bu konu kapandı.
X
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

her zaman 4 . tel mi olmaya bilir kullanıcagınız kombinasyona baglı bass gitarlar cogunlukla E - A - D - G olarak akordlansada farklı sekilde akorlanabilirlerde..bunun için 4. tel her zaman 4. teldir.... saygılar...

Yorum

egzersiz yapa yapa zamanla aşabileceğin bir durum, normal 4 parmak düzenli olarak yap.

Ama daha sert basan ve daha temiz ses veren, güçlü ve dinamik parmaklar için şu egzersizleride rutin egzersizlerinden önce yaparsan kısa sürede etkisini görürsün:

perdeler farketmez 4 parmağımızın oturacağı herhangi 4 perde olabilir, parmaklar ise 1234(4 serçe parmak)

G----------------------------3---4---4---3------------------------
      D--------------------3--4-------------------4---3----------------
      A------------3---4---------------------------------4----3---------
      E-----3---4-----------------------------------------------4---3----

burdaki 3 ve 4 parmak tabikide. bu egzersiz basit görünsede denendiğinde zor gelicektir, hızlıyapmaya çalışırsanız bocalarsınız, sesleri mümkün olduğunca temiz tınıtmaya çalışın ve zamanla hızlanın. Ve bu egzersizin yanında aynı şekilde 1 ve 2 ci parmaklarlada,1 ve 4. cü parmakla, 1 ve 3. cü parmakla, 2 ve 3 ve son olarak 2 ve 4. cü parmak olarak çalışın. bu şekilde her parmağın birbiriyle olan kombinasyonu zamanla gelişecektir. bu egzersizi rutin egzersizlerle birlikte her zaman yaparsanız, kısa zamanda serçe ve yüzük parmağınızın güçlendiğini ve dinamikleştiğini anlarsınız...

Yorum

Teşekkürler dostum, sorunu hallettim

Yorum

nasıl halletiğini yazarsan senden sonra gelicek yeni üyelerde yeni başlık açmak zorunda kalmazlar

Yorum

Eğer parmak egzersiz etütlerini günlük 1 saat çalışarak yaparsanız düzeliyor en çok ta 3-4 parmak aralıklarını kullanarak, serçe parmağı sorunu kalkıyor

Yorum

bendede aynı sorun vardı ama simdi azaldı daha iyi basıorm eskisine göre. nasıl yaptın dersen söylim Metronomla calısarak yaptım.

G--o|--o|--o|--o|---|---|
              D--o|--o|--o|--o|---|---|
              A--o|--o|--o|--o|---|---|
              E--o|--o|--o|--o|---|---| Metronomu en fazla 70 olmak sartıyla bu sekilde calısabilrsin.. gercekten cok işe yarıor egzersiz şiddetle tavsiyemdir.

Yorum

dostum sana spider etüdünü tavsiye ederim bakarsan bulabilirsin.serçe parmağı muazzam geliştirecektir.alternatif olarakta aynı notanın yakınlardaki bi oktavını kullanabilirsin.

Yorum

serçe parmak hemen hemen her enstürmanda güçsüz kalır. bolca egzersiz yapmalısın

Yorum

Dostlar, yazdığımı görmediniz mi ?
                    Taa ne zaman bu sorunu bitirdiğim 2. sayfada yazıyor
                    Teşekkürler ama genede

Yorum

ben bişey sormak istiyorum 5 aydır bass gitarla uğraştığım halde parmak uçlarımda hala su toplama ve nasırlaşma yok bu anormal bi durummu?

Yorum

bass'n roll isimli üyeden alıntı Mesajı göster
                        ben bişey sormak istiyorum 5 aydır bass gitarla uğraştığım halde parmak uçlarımda hala su toplama ve nasırlaşma yok bu anormal bi durummu?
                        Galiba günlük ara veriyorsun **** 30 dakikadan az uğraşıyorsun

Yorum

Bas Gitaristlerin Cogunun büyük Problemi Olabiliyo Bazen Serce Parmak.Basta Bana cok problem Yarattı Caglan.kaptanoglu@gmail.com Ekle İstersen Birkaç Tane Egsersiz Yollıyım.

Yorum

Cevap yazan bütün arkadaşlara teşekkür ederim

Benimde çok işime yaradı bu bilgiler

Yorum

o zaman şu şekilde çalabilirsin.
                              A-------------1-1-----
                              E----3-1-3------------

Yorum

Serçe parmağımı daha çok , popping ve es ler için kullanıyorum.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                                Initializing Tabs & loading Content...
                                Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                                X