Duyuru

Collapse
No announcement yet.

Bas Gitarlar İçin Processorlar

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• Bas Gitarlar İçin Processorlar

kimileri processörleri çok kullanışlı bir aletler olarak görürken kimileri de bass anfisinin tonunun daha iyi olduğunu düşünüyor. bu konudaki görüşlerinizi merak ediyorum processor bass gitar çalan biri için gereklimi ? gerekliyse önereceğiniz markalar varmı?

Bende yeni yeni bakıyorum nedir nasıl bir şeydir diye 2 tane bir şey buldum ama tam ilgilenmedim
    1. http://www.dod.com/multieffects/bass30.htm
    2. http://www.samsontech.com/products/p...1641&brandID=4

Yorum

Ben de alcaktım digitect 79 dolar yurtdışında fakat elektronik müzik yapmıyoruz ki! bence çok gerekli birşey değil onun yerine 80 dolar civarına boss bass tone pedal al hem çok iyi ton ayarlarsın hem de sonuçta dünya devi boss

Yorum

digitech GNX1... bnce üstüne processor yok...

Yorum

peki tek tek pedal almaktansa processor almak daha yararlı olmazmı?pedallardaki pekçok özellik processorde de birleştiriliyor

Yorum

Boss ile digitech karşılaştırılamaz...
            Bir de profesyonel açıdan düşün ben hiç bi basçının tone pedalı hariç proc. falan kullandığını duymadım...

Gene de sen bilirsin eğlenceli ve gerçekten çok farklı sesler çıkaracağı kesin ama bass gitarda distortion,ya da wah pedalı olması gereksiz bence...

Bas gitarın amacı dışına çıkmak gibi bişey

Saygılar

Yorum

Effect aletleri genelde bir çok tonu ve yeni teknoloji ile cabin similatörü ile gelen anfi kombinasyonlarınıda kullanabilmek için pratik çözüm sunsada çoğu bass gitaristin tercihi preamp cabin kombinasyonları olmuştur.Bazıları ise effect processorlerin temel tonları (chorus,digital delay,reverb) bu kombinasyonla kullanırlar.Tabiki bütcenize göre en iyi tonu eldetme arasında paralel bir gidişat olsada temelde iyi bir bass gitar ve combo anfi ile oldukça iyi sonuç alabilirsiniz çaldığınız müzik türüde sayın blackmore un dediği gibi kullanacağınız seti değiştirebilir ama açık fikirli olmak ve yenilikleri izleme taraftarı biri olarak size bir örnek veriyim distortionlu bass çalmak sadece heavy metal gruplarında yoktur (bkz. jaco pastorius tokyo konseri).
              Processorler ile ilgili detaylı bilgi için
              http://www.bass-guitar-review.com/results-reader-reviews/'Bass%20Guitar%20Effects'
              adresine bakabilirsiniz.
              Saygılar sevgiler.

Yorum

Ben de alcaktım digitect 79 dolar yurtdışında fakat elektronik müzik yapmıyoruz ki! bence çok gerekli birşey değil onun yerine 80 dolar civarına boss bass tone pedal al hem çok iyi ton ayarlarsın hem de sonuçta dünya devi boss
                bass tone pedal dediğin bass overdrive mı .. değilse bilgi için verebileceğin bir link varmı

Yorum

bende boss un su modeli var
                  http://www.samedaymusic.com/product--BOSGEB7

çok profesyonel bisey..tonlari falan güzel ama sonuçta bir distortion ya da wah wah sesi vermiyo sadece güzel tonlar buluyorsun anfin kötü olsa bile!
                  Ben hala pro. nun gereksiz oldugunu düsünsem de gerçekten farkli seyler yapmak isteyenlerin sahip olmasi gerekir! ben klasik bir basçiyim distortion olmasa da olur benim gitarimda..

------------------------------------------

Sonunda gaza gelip aldym fakat hiç memnun de?ilim..Zoom 708 II aldym ama sanyrym geri vericem..Saçma sapan tonlar var sanki Uzay Yoluna ya da Matrix e soundtrack yapycam... Wah Wah pedaly dream theater-home çalarken i?e yaryyo ba?ka bi?eye yaramyyor almayyn yazyk edersiniz paranyzy derim ben.....

Saygylar

Düzenleyen - Blackmore on 03/03/2004 21:51:24

Yorum

bu boss un geb7 pedaly nekadar??

Yorum

boss tone pedal ilgimi çekti .sen nereden aldyn o pedaly blackmore?

Yorum

Sanyrym 90 dolar ya da euro olmasy la?zym ben para veripte almadym...

E?er birikmi? paran varsa illa bi?ey alycaksan büyük bir anfi almany tavsiye ederim...çünkü ilerde birgün konser falan verirsen hem sana iyi bir monitor olur hem de evinde çok iyi ve tok tonlar elde edersin...75 watt ve üstü.....

GEB7,biraz profesyonel bi?ey e?er ben çok iyiyim demiyorsan ona para harcama çünkü daha çok sahnede i?ine yarayacak bir alet...Sonuçta ady üstünde sana çok bandly bir ekolayzyr veriyor...

benim gitarim da iyi anfim de iyi diyorsan o zaman sana boss zoom ya da digitech veya dod in büyük modellerini tavsiye ederim...hani ?u 6-7 swich li yani sahnedeyken corous,delay,reverb,gain g,b, efekleri aya?ynla açyk kapayabiliryorsun ve pedal sayesinde seviyesini belirliyorsun..

bence processior alynacak son alet olmaly önce sa?lam gitar+büyük anfi...

Saygylar Sevgiler

Yorum

gitar tamam da büyük anfiye gerek yok
                          sahnede monitör görevi görücek bi anfi bile alyyo olsan bunun gücü 50 watty geçmez... abartmamak lazym...

Yorum

bence önemli olan gitardan çykan sesi güzelli?i.konserrde kullanylacak anfi bulurunur.ama konser için pedal alyrsan.onu ne kadar kullanabilirsin.her sarkyya ayry ton belirlemek daha eylenceli.onceden tonlary ara?tyrmak gerek.hangisi hangi sarkyya uyuyo diye.sadece waty yüksek diye anfide alynmaz.çykan tonu beyenmek gerekir.100 watt princo alaca?yma 30 watt fender alyrym daha iyi.nasyl olsa konserde çalynacak sa?lam anfi bulunur

Yorum

Zaten anfi al dediysek git princo al demedik...konu büyük anfi de?il kaliteli ve büyük anfi...Emin ol 100 watt dandik bir anfiyle 30 watt fender anfi arasynda dünya kadar fark var..E?er Fender veya bir Laney in bass anfisinin tonunu be?enmeyen varsa bilmiyorum...(tabi gitar,manyetikler de önemli)

Bence herkez kendi elindekileri biliyo ona göre bir karar verebilirler bu benim kendi görü?üm, ki benim gitarim,anfim iyi markalar olmasyna rahmen proc. y geri verdim...hiç zevkli falan de?il bir de fiyatyny dü?ünürsen....

Saygylar

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                              Initializing Tabs & loading Content...
                              Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...