Duyuru

Collapse
No announcement yet.

pedal gitarın kusurunu örtebilirmi???

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• pedal gitarın kusurunu örtebilirmi???

arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar benim ekipman olarak ibanez btb200 ve stagg marka 40wlık anfim var basımda bazı ince fretleri bastığımda zırıltı cıkarıyor yakın zamanda canlı müzikte calacagız ve bu durum beni rahatsız ediyo ve pedal ya da benzeri ürünlerde bu sorunu aşabilirmiyim

Pedal yerine yeni bir takım tel alıp bir ustaya götürüp sap/entonasyon ve perde ayarlarınız kontrol ettirin.

Yorum

kardeşim tamamda yeni bir basgitara tel almanın ne faydası olucaktırki ama dediğini yapacağım sap ve perde ayarını sorun olup olmadıgını baktıracam.peki canlı müzik için pedal almam şartmı gitardaki bazı tonlar hoşuma gitmiyo bilmiyorum belkide anfiden kaynaklanıyordur needense pedal şartmış gibi geliyo bana mesala slap tonlar yetersiz geliyo malttaki bas tonu ya da metallicadaki bazı şarkılarda hemen onuda örnek weriim the god thad failed şarkısındaki tonu yakalayamıyorum bunun için ne gibi bir ekipmana sahip olmalıyım?

Yorum

Kardeşim! Muhtemelen tellerinizde eskidir 1 aylık bir telse yenisini almayın tabi ama eski bir tele entonasyon ayarıyla uğraşmayın diye dedim. Ayrıca sorun olup olmadığınıza baktırmanıza gerek yok bahsettiğiniz cızırtı sap ve/veya perdelerin ayarlarının bozuk olduğunu göstermekte.

Yorum

tamam kardesim saol canlı müzikte cıkıcam yakın zamanda işyeri sahibi mekanda ilk defa canlı müzik yaptıracagi için tüm ekipmanları bize liste halinde istiyor ben hartkenin 100 wlık bi anfisini düşünüyorum gereken bi ekipman tavsiye edbilirmisin calacagımız tarz alternatif ara sıra soft vede gerekirse istege göre metal düşünüyoruz buna göre gerken pedalına kadar lazım olan vede tawsiye edebilecegin ekipmanları yazarmısın bana

Yorum

Çok bantlı bi ekolayzır alabilirsin, oldukça işine yarayacaktır.

Yorum

pedala göre değişir, harbiden güzel bir pedal alırsan kusuru örtebilir...

Yorum

1-Btb 200 kusurlu bir bas gitar değildir, aksine gayet hoş bir bas gitardır
                2-O cızırtının sebebi tellerin alçak olması veya ideal yükseklikte olmasıdır. Özellikle sap manyetiğine parmak yaslayarak çalan kişilerin tuşesinin bozukluğundan kaynaklanır. Ancak alçak teller slap için bir avantajdır. Cızırtı sadece perdelerden çıkıyorsa hiçbir sorun yoktur, amfiden sustaini engelleyecek, perdedeki sesi vermeyen bir cızırtı çıkmadığı sürece, çoğu bas gitar az çok hafif hafif cızlar. Elektrikli enstrumanlar genelde böyledir, amfiden duyulmadığı sürece sorun olmaz. Telleri klavyeye yapıştıran gitaristler bile mevcut.
                3-Madem bu cızırdama tuşeden veya klavyeden geliyor, bir pedal bunu nasıl kessin ? Bir pedal, bir gitarın kusurunu örtemez. Ha çok yoğun efekt kullanırsın tuşen belli olmaz o şekilde kaybolur, buna da kusur örtme denirse kusurlu olan tuşedir.
                4-Ancak, amfiden rahatsız edici ve sesi kesici bir şekilde çok kulak tırmalayan bir cızırdama geliyorsa, sap ayarı yaptırmak için en yakın müzik evine gitarınızı gösterin.

Yorum

sanmıyorum

Ben örteceğini sanmıyorum bence de telleri değiştir ve köprü ayarını bi kontrol et derim.

Yorum

kardeşim tamamda yeni bir basgitara tel almanın ne faydası tırki ama dediğini yapacağım sap ve perde ayarını sorun olup olmadıgını baktıracam.peki canlı müzik için pedal almam şartmı gitardaki bazı tonlar hoşuma gitmiyo bilmiyorum belkide anfiden kaynaklanıyordur needense pedal şartmış gibi geliyo bana mesala slap tonlar yetersiz geliyo malttaki bas tonu ya da metallicadaki bazı şarkılarda hemen onuda örnek weriim the god thad failed şarkısındaki tonu yakalayamıyorum bunun için ne gibi bir ekipmana sahip olmalıyım? cızırtının sebebi tellerin alçak olması veya ideal yükseklikte olmasıdır. Özellikle sap manyetiğine parmak yaslayarak çalan kişilerin tuşesinin bozukluğundan kaynaklanır. Ancak alçak teller slap için bir avantajdır. Cızırtı sadece perdelerden çıkıyorsa hiçbir sorun yoktur, amfiden sustaini engelleyecek, perdedeki sesi vermeyen bir cızırtı çıkmadığı sürece, çoğu bas gitar az çok hafif hafif cızlar. Elektrikli enstrumanlar genelde böyledir, amfiden duyulmadığı sürece sorun olmaz. Telleri klavyeye yapıştıran gitaristler bile mevcut.

Türkçemizi düzgün kullanalım - Moderatör

Son güncelleyen Enis Kurtay; 28-09-2010, 17:59.

Yorum

örter de pedal gitarın sesini güzelleştirmek amacından sapar o zaman =)

Yorum

Bir Limiter Enhancer pedalı tavsiye edebilirim sanırım büyük ölçüde bu problemini ortadan kaldırır.

Yorum

bana kalırsa sap ayarınız bozuktur. Bi kontrol ettirin.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                          Initializing Tabs & loading Content...
                          Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                          X