Duyuru

Collapse
No announcement yet.

pedal basda şart mı

Collapse
X

• Filtre
  • Saat
  • Göster
Tümünü Sil
new posts

• pedal basda şart mı

ben yeni başlıcam basa yardıma ihtiyacım var biraz pedal olmadan çalsam her şarkıyı çalamaz mıyım

çalarsın sorun olmaz sonra ilerde gerekenleri zaten kendi kendine çözebilirsin

Yorum

aslında pedal ihtiyaç için alınır yeniysen bence önce anfinin üstündeki ayarları kurcala,
      sonuçta çogu kişi pedal kullanmadan direk anfiden aldı ton la çalıyolar biraz da anfini karıştırıp kendine yeni tone lar üret

Düzenleyen - safaktas on 20/09/2007 18:26:25

Yorum

normal basla pedaldaki sesi verebilir
        miyim

Yorum

normal basla pedaldaki sesi verebilir
          miyim
          Pedaldaki ses nedir? Hangi pedal? Hangi bas? Hangi ampliden çıkıyor?

Yorum

Slap tonu diye tahmin ediyorum ama dur bakalım..

Yorum

evet slap tonu diyom bi de pek alakalı olmıcak ama gsr 200 solak bası 400 e buldum sıfır nasıldır iyi midir başlangıç için

Düzenleyen - kıvırcık on 20/09/2007 22:22:12

Yorum

evet slap tonu diom[/color] bi de pek alakalı olmıcak ama gsr 200 solak bası 400 e buldum sıfır nasıldır ii[/color] midir başlangıç için
                Kırmızı olan yerlerdeki yazım durumlarına dikkat edelim.

Slap tonu pedaldan çıkçak diye bir şey yoktur bir çok müzisyeninde sevdiği slap tonları birbirinden farklıdır, bununla birlikte pedal konusunu biraz daha forumlardan araştırmanızı öneriyorum bir çok çeşit pedal var ve işlevleri farklı ayrıca bunlardan hiç biri "slap pedalı" diye geçmemektedir pedallar aradığınız tonu oluşturmanızda yardımcı gereçlerdir ve mutlak olması gereken gereçler değildir yüzdeye vurduğumuzda bir çok bascının sesi direk bas gitardan alıp ampliye girdiğini söyleyebilirim tabi amplinin üstünden slap tonu için EQ veya compressorlerle tonlama yapma imkanı mevcut.

Yorum

sağol racsen teşekkürler pedalda beni aydınlattığın için haklısın biraz türkçe katliamı yapmışım ama bazen o normalmiş gibi geliyor biraz dikkat etsem iyi olacak sağol düzeltmeler için
                  neyse ben en iyisi basla ampli aliyim

Düzenleyen - kıvırcık on 20/09/2007 22:20:33

Yorum

arkadaşlar ben bas pedalı almayı düşünüyorum almamın nedeni gitarımda bazı ince notaları bastığımda anfiden zırıltı geliyor ve bu kusuru örtmesi nedeniyle almak istiyorum bilmem yanlış düşünüyormuyum ekipmanlarım ibanez btb 200 anfi olarakta stagg marka 40w lık anfim var bu konuda aydınlatırsanız sewinirim yakın zamanda canlı müzikte calacagım bu bilgileriniz benim için önemli

Yorum

Pedal olmadan genelde çalınır bass gitar.Efekt vs.. ileriki kademedeki profesyonelliğinde gerekebilir **** bu senin tercihin olabilir tabi isteğin doğrultusunda kafana göre bir setup oluşturabilir distortion,synthesizer,wah-wah gibi efektli soundlar elde edebilirsin.

Yorum

İmkanın varsa bir öğretmenden birkaç ay eğitim alabilirsin başlangıç için.

Yorum

Unconfigured Ad Widget

Collapse
                        Initializing Tabs & loading Content...
                        Initializing Tabs & loading Content...

Trending

Collapse

Bu kriterlere uygun sonuç bulunamadı.

Pitbull Strings Gold Series Gitar Telleri

Collapse

Çalışıyor...
                        X